Wifi Router

Otázka

• 0
Zdravim, chcel by som sa spytat ci wifi router Belkin n+ ten mam momentalne tusim pri optike 40/4 a v decembri my ju zvysia na 300/30. Zvladne tento router rychlost do tych 300Mb/s ? Alebo si mam vyzdiadat novy?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

11 odpovedí na túto otázku

• 0

Potrebuješ router s gigabitovým WAN portom. Ten Belkin má len 100 Mbit-ové RJ-45 porty. Ak chceš naplno využiť lepšie pripojenie potrebuješ výkonný router s gigabitovými portami. (1 Gb/s=1 000 Mb/s)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0
@montalban - tak mne zase o to akou rýchostou pôjde cez kábel nejde, ja mám router v kuchyni a notebook v izbe a nijak tahať káble nechcem takže aj tak hry moc nehrám využívam wifi. Takže pri Wifi dá do tých 300Mb/s či ani to nie? Lebo momentálne čo mám 40/4 tak tam dáva len o trošku menej ako by mal ale predsa len to je pripojenie cez wifi ktoré je o niečo pomalšie. A keby teda trebalo nový router myslíte žeby sa muselo za to platiť?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

pri wifi by som počítal s reálnymi rýchlosťami  rádovo nižšími. 50-70 Mb/s  tieto rýchlosti nameral jeden známy čo má TP link Archer c2 od Telekomu nebol som tam tak neviem ako presne a na čom to meral akurát viem, že merané to bolo v tej istej miestnosti. Výsledná rýchlosť nezáleží len na rýchlosti akú máte na routri ale aj od zariadenia ktoré k nemu pripájate. _Predpokladám_ že váš notebook bude podporovať max 150Mb/s. Pre zvýšenie rýchlosti sa niekedy odporúča prejsť na 5GHz wifi, ktoŕe by mal tento router tiež podporovať. Toto pásmo je menej "zarušené" inými zariadeniami. Len podotknem že na 2,4GHz vysielajú aj rôzne iné zariadenia ako bezdrôtové myši, klávesnice... Ďalej je potrebné si uvedomiť že 5GHz je má kratšiu vlnovú dĺžku a tým pádom je náchylnejšie na fyzické prekážy (stena...)  tým pádom má v dmácnosti horšie pokrytie. Opäť potrebujete aby pripájané zariadenia dokázali prijímať tento signál. Ak váš notebook nepodporuje 5GHz tak v predaji sú USB adaptéry.  Tu je už však na zváženie do akej miery by kúpa takéhoto zariadenia bola prínosná.  Nech spravíte ale čkoľvek stále bude mnoho faktorov ktoré budú negatívne ovplyvňovať vašu rýchlosť na wifi. (počet pripojených klientov-teoretická rýchlosť sa delí, interferencia, fyzické objekty...) a pokiaľ chcete na svojom notebooku využívať reálne 300Mb/s tak vám musím odporučiť jedine kábel. Ak máte doma napr. plávajúcu podlahu dajú sa zakúpiť lišty do ktorých takýto kábel môžete skryt. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0
Tak ako je možné že môj notebook nepodporuje 300Mb/s. A keď tak kde zistím koľko podporuje? Ako ono kábel keby sa nejak dalo rozumne natiahnuť tak to by som bol rád, robí telekom takéto služby? Lebo ja si to sám natiahnuť určite nedokážem, nie som žiadny kutil. A keby niekto aj vedel koľko by ma to vyšlo bol by som rád. Ale asi si myslím že keby som si dával ten kábel natiahnuť nejak by to asi dobre šlo, lebo moja známa tej to tahali s jednej izby asi cez dve a ani to poriadne nie je vidieť, a to nemá ani plávajúcu podlahu, a ja mám takže to by šlo ak sa nemýlim hlavne cez lišty ktoré sú na rohoch stien.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Asi najedoduchšie zistíte max podporované rýchlosti z manuálu alebo zo stránok výrobcu notebooku.
Pokiaľ ide o zosieťovanie domácnosti je to jednoduchšie než si myslíte. Káble sa dajú kúpiť v rôznych dĺžkach buď s koncovkami (jednoduchšia cesta) alebo ako metráž a vtedy si koncovky musíte spraviť sám. Slúžia na to krimpovacie kliešte (dajú sa zohnať cca za 6€) na koncovky RJ45. Na intrernete nájdete schémy podľa ktorých nacvakáte koncovky.  Káble sa vyrábajú v dvoch vyhotoveniach a to ako lanko alebo drôt. Lanko - ohybnejšie vodiče sú spletené ako lanko. Alebo drôt tvrdší vodič používa sa do rozvodov do stien, lepšie sa nacvakáva do zásuviek. Podľa druhu vodiča sa kupujú aj koncovky. Neviem či telekom ponúka takéto služby. Iste by si vypýtali neprimerane veľkú sumu. Možno by som sa popýtal vo vašom okolí, známych... 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ntb máš asi na 100Mb/s   kúp si usb 3.0 ethernet adapter. vtedy ti to pojde tolko koľko má...  a ako som písal musíš mať spojených všetkých 8 drotov v kábli nie len 1-2-3-6. ostatné ti napísal tuto nadomňou...

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0
andyandy754 gigabitovú sieťovú kartu nájdete aj v starších notebookoch ale USB 3 nie. takže ak má ten notebook USB 3 kľudne by mohol maj aj ten gigabit. najlepšie keď si Samer303 preverí či jeho notebook zvláda gigabit po kábli.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0
Tak ako neviem presne či mám USB 3.0 ale asi nie je celkom dosť starý ten notebook už. A má len dva USB porty. Ale niečo na takom štítku tu je napísané že USB 3.0 10X Faster Than USB 2.0. A ako ono ak by nezvládol do tých 300Mb/s čo je pravdepodobné mám som si kupoval pre minipočítač 150Mb/s USB wifi. Síce to nie je moc ale tak uvidíme. Keď tak kúpim USB wifi 300Mb/s alebo ten kábel. Osobne aj tak ten 40Mb/s mi možno aj stačí ale ten upload je hrozný. Niekedy nerozumiem napríklad ako môžu mať niektoré internety upload aj 50KB/s čo je vôbec nič.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

USB 3.0 ak máš tak si kúp len to čo som ti napísal. ten usb 3.0 je modrý vlastne.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar