Rozširovanie pokrytia VDSL

Otázka

• 0

Dobrý deň,

vie niekto na základe akých kritérií sa Telekom rozhoduje, kde a akú sieť vybuduje? Ako pozerám Mapu pokrytia, tak VDSL je aj v takých obciach, ktoré by som ani nevedel, kde ležia, keby som nevidel mapu. Pri detailnejšom priblížení je dokonca vidieť, že pokrytých je iba pár domov. Asi treba mať kontakty alebo nebyť iba obyčajný občan, ale niečo viac. A optika v niektorých prípadoch to isté. Je smutné, že pár tisícové obce sú pokryté VDSL internetom, no poriadne pokrytie vo väčšom meste je problém, napriek niekoľkým podnetom. A nejde iba o mňa. Väčším pokrytím by logicky viac ľudí malo možnosť mať lepší internet. Odpoveď od Telekomu "Ulicu XXX vsak zaradime do planovania pre nasledujuce roky - postupne planujeme rozsirenie VDSL vo vacsej casti mesta, teraz su vsak prioritnejsie ine ulice" je veľmi "potešujúca".

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

4 odpovede na túto otázku

• 0

Ty máš aspoň nádej do budúcna, ale pri odpovedi, že sa s tým neuvažuje ani do budúcnosti, to poteší...

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

No tou mapou by som sa veľmi neriadil, je nepresná. Ja som 300m po kábli od ústredne a nemám VDSLko, končí 1 dom predo mnou. Tú mapu treba brať s rezervou a pokiaľ viem tak často ani kvalita metalickej siete nie je najlepšia a VDSL na nej dosť závisí

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar