router z elektra

Otázka

• 0

Dobrý deň.

Dosluhuje mi router Vigor 2600 od Telekomu (ak je nutný reštart on/off tlačítkom, podarí sa ho zapnúť až tak na 8krát) a tak som ho chcela vymeniť za router kúpený v elektre - TPlink TL-WR740N.

Postupovala som podľa návodu, router spojila LAN s PC, WAN so zástrčkou (pevnú linku som pred mesiacom zrušila) a router zapla. Tak mi kázalo CDčko Easy setup assistant. Kontrolky svietili a blikali ako mali, no asistent hlásil WAN cabel unplugged.. skúsila som aj iný kábel a rovnaký výsledok..

na PC mi síce nabehla wifi, no so žltým výkričníkom "žiadny prístup na internet". dostala som sa aspoň do nastavenia routra cez prehliadač a aj tam mi u WAN hlási disconnected.

Nastavené by malo byť všetko správne, zabezpečenie je rovnaké v routri aj v PC, dynamická IP aj v routri aj v IPV4..

skúsila som teda zapojiť naspať starý router a ejha, ten istý problém..

na chybu v PC to nevyzerá, lebo ani iné zariadenia mi na internet nenabehnú. na wifi sa pripoja, no internet nenačíta..

kde môže byť chyba? vadí, že router nie je od Telekomu?

Ďakujem za pomoc,

A.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

3 odpovede na túto otázku

• 0

@Avalonka Ahoj,

ten router co si kupila TL-WR740N je len WAN router. Cize nim nemozes nahradit Vigor2600 lebo nema v sebe DSL modem, ktory by moduloval DSL signal z telefonnej zasuvky. Bud ho teda vymen za router, ktory ma oznacenie ADSL2/2+. alebo nechaj zapojeny Vigor2600 a z neho zapoj TP link a v nom si uz nastav novu wifi + heslo . Z neho mozes napajat aj ostatne PC po kabli 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Určite to nerozchodí,vigor odišiel do teplých krajín a ona si kúpila len wifi router a nie adsl.To nerozchodí.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar