Magio internet - skusenosti

Otázka

• 0

Zdravim,

žijem v rodinnom dome, Lipt. Mikulas.

Pouzivam na interet od miestneho providera a zvazujem net od Telekomu.

Preto sa vas chcem spýtať, ake mate skusenost, ci je rychlost stabilna a hlavne či vypadava, ako casto a na ako dlho. Dakujem

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

10 odpovedí na túto otázku

• 0

@Ľubo najprv si over dostupnost , napr cez chat

Ak by si mal optiku - super

Co sa tyka kvality, tak vies ako to je, jeden je spokojny a jeden nadava. Mas ale k dispozicii technicku podporu kde ti v pripade potreby vedia pomoct, tiez mas chat, infolinku a podobne. Snad nic z toho nebudes potrebovat a vsetko pojde ako ma. Vela zavisi od technologie, no nezriadia ti sluzbu pokial ti to nepojde ako ma

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Kto ti poskytuje pristup na internet v LM  a akou technologiou ?  Pretoze ja prechadzam od Telekomu (DSL)  k lokalnemu WIFI ISP kvoli vypadkom, starym kablom  hroznemu modemom. Celkovo Telekom nemodernizuje svoju DSL siet , nebuduje v dedinach poulicne DSLAMy, neskracuje vzdialenost  po kabli medzi DSLAMom a zakaznikom.   Moj lokalny WIFI provider si celkom dobre zmodernizoval svoju siet. V ramci svojich moznosti.  Ked sa chce tak to ide. Telekom ma u nas v dedine  cca 7 rokov problemy s kapacitou  , rychlostou a stabilitou DSL siete. Riesenie poznaju ( dotiahnut optiku/ alebo radiovy spoj  a postavit DSLAM  aj tak na to  kaslu. Vraj sa to neoplati. Zaujimave ze lokalnym WIFI ISP sa oplati budovat , modernizovat siet a zaroven byt ziskovy . Tak ze tak. Necakam ze na optiku budu sa spravat inak.   Na tvojom mieste by som neprechadzal k Telekomu. Lokalny ISP je lepsi v supporte a kvalite  ako  Telekom.  Zisti si ci nahodou nie su aj iny lokalny ISP v LM.

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Bývam na dedine a DSL internet od Telekomu mám už 9 rokov. Mám 10 Mb/s, ktorý funguje spoľahlivo. Bývam asi 500 m od ústredne. Nedávno mi odišiel router po búrke a už na druhý deň po zavolaní do Telekomu prišiel technik a router vymenil. Takže Telekom rieši problémy veľmi rýchlo. Dosť hrám hry a vďaka pripojeniu po kábli je to v pohode. Ja som veľmi spokojný, ale optiku by som bral hneď. Škoda, že ťahať optiku do dedín je tak problematické. U nás v dedine je dostupný ešte wimax ale to je katastrofálne pripojenie. Takže v podstate ani veľmi nemám na výber ale DSL mi vyhovuje a som spokojný.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Si stastlivec ,byvas blizko ustredni. Ty co byvaju dalej maju proste smolu. Celkom sa DSL da pracovat tak do cca do 1km  ale neviac. Od technickej podpory som uz co to pocul. Technik pride opravy, vymeni zariadenie. Tamto aj konci, ale pokial treba vymenit kabel , zvysit kapacitu DSL siete na to rovnom mozes zabudnut.  "Lebo sa to  pre nich vraj nevyplati" Osobna skusenost.  Bez investicii do  DSL . Je ich  telekomunikacna siet je odsudena na zanik. Tu nepomoze ani reklama so Saganom. Budu musiet investovat menej do reklam ale viac  do sieti nielen v meste ale aj na dedinach. Ked chcu prezit. NIc ine im nezostava.  Inak prevezmu  ich biznis lokalny ISP jedna radost.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ja mám 7rokov optiku a bez problémov, pred tým som bol na ADSL a tiež bez problémov... teraz mám net len na čítanie správ, pred tým na sťahovanie a nikdy nebol problém s netom od telekomu.. doporučujem.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0
Ja este mam dsl , ale po takmer 10 rokoch s telekomom ako ISP. Koncim. Na vidieku neriesia kapacitne a technicke problemi. Holt dizajn PSTN siete je z 90 rokov a oni ho nechcu nijak zmenit. Aj ked vedia ze ho musia zmenit kvoli DSL technologii.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Telekom nikdy to ti radím. Skús určite niečo iné, niekoho kto chce aj investovať do technológií. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Telekom má najhorší internet na Slovensku vkuse len stále vypadáva vôbec ten internet nieje stabilný nedoporučujem.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Optika od Telekomu je úplne v pohode. Za dva roky si ani nespomínam, že by som mal vôbec nejaký výpadok, alebo pokles pod 330MB/s.

Takže je rýchly, stabilný, spolahlivý, bez blokovania nejakých portov napr. na Torrent a pod. Ale, ak chceš dostať maximum, musíš zainvestovať do rýchleho routera, lebo Telekomom dodávaný, čo mám info, je pomalý a treba ho časo resetovať. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Mám tri magioboxy, internet aj mágio už pekne dlho.  V poslednej dobe keď nahrávam tak mi blokuje minimálne jeden mágio box a tiež sieťové porty pre internet. Zaujímavé že tak cca polroka dozadu mi to nerobilo.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar