Preco z nas Telekom robi hlupákov ?

Otázka

• 0

Som dlhorocnym zakazníkom Eurotel-Telekom.  Koncia mi v novembra dva Podla seba 7 s 50% zlavou.  Vraj tento pausal rusia,uz nebude a  ponukaju mi pokracovanie v HAPPY. Ak nepodpisem zmluvu na HAPPY, budem pokracovat vraj v  Podla seba 7 za 39,90 €. Ani jeden z Happy mi nevyhovuje - 500 MB je mi malo, SMS a MMS nepouzivam, mimo SR nevolam. Chcel by som vidiet pána Ing.Miroslava Majoroša (GR Telekomu), ked si pride do potravin  s najdrahsimi rozkami kupit 10 rožkov a povedia mu, ze musi kupit aj 200 g sunky a 200 g syra,lebo sa za neho rozhodli, ze ma syr a sunku rad, aj ked je vegán. Ako bonus mu povolia rozdelit rozky aj detom ( ako  moznost rozdelitt po 100MB svoje uz zaplatene data). Smiesne! Naozaj si v Telekome myslite, ze sme vsetci uz uplní analfabeti ? Kúpil som si SIM od 4-ky a cakal som, co prinesu Vianoce 2015 od Telekomu.... zahanbil som sa za tých, co to vymysleli.  

V predajni Telekomu mi ponukli ako ekvivalent Happy L za 29,9 € a poplatok za telefon 49 € + 7€ mesačne. Na moju otázku, ci 7 je splatka na telefon, mi odpovedala pani, ze to je priplatok k pausalu. Teda nerozumiem kolko pausal stoji, ci 29,9 alebo 36,9 €...  Spytal som sa, ak by sa pokazil v zaruke a nebol by opravitelny a nemali by uz nahradny na vymenu, čiby mi vratili 49 € alebo 49 + 24 x 7, co je 217€. Vraj len 49, lebo len tolko som zaplatil. NO VELEBNOSTI, JDU BLEJT !!!

A teraz otázky :

1. Za co  sa plati tych 7 € ak nie za telefon? Prosim konkretne.

2. Preco po tolkych rokoch  verní zakazníci majú platit viac penazi za menej ?

3. Nevadí Telekomu, že do pól roka prejde len z mojej najblizsej rodiny + firmy viac ako 10 paušálov ku                        konkurencii ?

odpoveď sa páči : 2 osobám

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

9 odpovedí na túto otázku

• 0

Ja to tiež nechápem. Mám podľa seba naj a mám 2gb internet, ktorý mi dostačuje len tak tak. Teraz mi chcú ponúknúť za tú istú cenu smiešnyych 100mb v pausali XS a nič viac a nejaký trtko z telekomu sa vyjadrí, že ľudia v priemere využívajú 270mb. Dnes? Keď sú smartfóny a 4g sieť? V O2 mám aspoň za tú istú cenu aj neobmedzené sms a 500mb internetu keď už to nejde inak. Nechápem, ako mi telekom môže ponúknúť za tú istú sumu niečo čo je horšie. Prečo by som to kupoval? V januáry končí viazanosť a idem preč. Pokiaľ sa nespamätajú nevidím dôvod zotrvať. Dúfam, že telekom skrachuje. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

270Mb priemerne? Jednoducha odpoved. Ked prostrednictvom call centier sa snazili co najviac easy kariet preniest na fix alebo pausal (pretoze fix bol vyhodny len pre firmu a pre samotneho zakaznika vzhladom na cenu minuty a tarifikaciu), kazdy si dal pausal aby mohol "ZADARMO" volat v ramci telekomu zadarmo, kedze sa vacsina ludi drzi toho, ze cela rodina ma jedneho operatora.  A teda ak mam babku, dedka, stryka - stavbara alebo remeselnika, mama s otcom ktorych vek je vyssi ako 50, tak je logicke, ze nepresurfuju 2GB ako my, ktorym je aj toto malo, priemer by mali hladat niekde inde. To ze si robia srandu, tak to uz je iny level. Aby som pri zaujme o novy telefon vypisal ziadost na predajni a potom si na predajnu pon prisiel lebo oni neskladnia nic, o co by som mala zaujem, tak to uz je moc. Na jednej strane im vyhovuje "vdaka" starsim priemer 270MB  aby potlacili sluzby a cena ostala, ale na strane druhej tychto starsich si vazia tak, ze pri vybavovani pausalu musia 2x na predajne miesto. Vsak internet vyuzivaju malo, pochybujem ze nakupuju alebo vobec doveruju eshopom. Kazdy si ten kusok chce pozriet aj realne, nie cez ponuku ktora sa neodmieta. Sak si objednate a pride a ked sa mi nebude pacit?...Je to smiesne. Vianocna ponuka je naozaj cela? Ziadna poriadna reklama len spravy z marketingu a info na stranke. Aka je to zlava?  Ved uz len pri M pausali cena oboch zariadeni dokopy je 270e, to je vyhoda?Ked si ich kupim v obchode a dam si kredit od O2 alebo 4ky, tak stale som zarobila. -Alebo zlava na novy telefon ku dalsiemu pausalu alebo k hotovosti, ved ichceny su tak nastavene, ze ma az pot oblieva kolkokrat.  Nic, co by zakaznika aspon trochu presvedcilo aby ostal

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

4ka je mozno dobra ze ludi, ktori volaju tak do 12 minut, lebo inak sa to podla mna neoplati. Ja mesacne prevolam okolo 100 minut do vsetkych sieti a vyse 300 minut do Telekomu, kedze sme vsetci Telekome. Ked si to prepocitam "uzasnymi" 0,04 Eur je to 16 Eur. To je to iste ako ked si zoberiem Happy S bez telefonu, kedze ten nepotrebujem. Nemusim obsolvovat cely proces prenasania cisla.  Nehovoriac o tom, ze mam do telekomu neobmedzene volania, cize sa to neda ani prepocitat a k tomu mam sice so znizenou rychlostou po 200 MB, ale teoreticky neobmedzeny internet. Nakolko telefon pouzivam iba na maily, sem tam FB a podobne. Na ostatne vyuzivam wifi. Slovaci sa pozeraju iba na cenu 4 centy, ale vela z nich si neprepocita, kolko ma realnu spotrebu a potom to tak vyzera. Taktiez co sa tyka internetu. Internet maju sice za 1 Eur, ale iba v pokryti ich 4G (toto pokrytie maju vascinou iba vo vacsich mestach. Dokonca pisu ciastocne pokrytie. To je co????  Ak ale nie si v pokryti, tak platis 4 centy za MB. Som zvedava, ci z takejto ceny budu nadseny, aj ti, ktori nie su v pokryti. Ak by mali len pri Happy XS - 100 MB zaplatit 4 Eur v prepocte podla 4ky. Beriem tych, co maju Podla seba s neobmedzenym internetom (2 gb), tam uz je nad cim uvazovat. To je moj nazor. :-)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0
o dva mesiace mi končí paušál podla seba 7 s 50% zľavou a telefónom. zatial mi bolo ponúknuté HAPPY XL za 26€ + telefón podľa platného cenníka, čiže 26€ + X€ mesačne za telefón.
zatial som to nezobral, vyčkávam
ako tak pozerám, aj keby velmi chcem, nemám kam číslo preniesť, keď so pozriem ponuky ostatných 4roch operátorov v sume 26€. jediným pre mňa plnohodnotým operátorom okrem telekomu je orange, pretože O2 za 8 rokov nedokázalo poriadne zabezpečiť svoje pokrytie 3G nehovoriac o 4G a 4ka? pri mojej spotrebe cez 300 minút, vyše 100SMS a 2GB terajších dát by som sa v 4ke nedoplatil....
odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Je sice pekne co pises, ale pozri sa na 4ku z pohladu rodica (napriklad). Telekom easy karty prenasa na easy peku, tam stoji minuta 9centov, ake prevolas 5 minut, tak v danej sieti volas zadarmo, to iste absolvujes pri volani na telekom, na orange, na o2 ci 4ku...ak pises znova, ak chces net v mobile znova. Ak by si volal bars kde, tak kolko prevolas kazdy den? Je to vyhodne? Ja mam napriklad pausal L a mozem Ti povedat, ze hoci vyuzivam vsetko, zijem aktivny zivot, stale som niekde mimo a uz len ked porovnam telekom Rakusko a nas...uz tam su rozdiely. Zarabaju na nas ako sa da a super vianocne akcie su super vobec neni. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

no s rakúskom jednoznačne súhlasím, ja sám som tu asi v auguste zdielal toto:

http://www.t-mobile.at/handytarife/wertkarte/

aj to čo bolo napísané v prípade detí, tiež súhlasím, že oproti PECKE je 4ka lepšia, ale ja som v preošlom komntáre písal o svojej spotrebe, to by som v 4ke platil mesačne 100€

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0
Slovensko je specificky trh. Preto tu nemozu byt take ceny v porovnani s ponukanymi sluzbami.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ja som to pisala tej slecne-komentar nad Tebou, len to akosi zle ukazalo :(

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Vyhlasujete sa za najlepšiu mobilnú sieť, ale u nás je čím dálej horší signál. Je mi jedno že mám 4G ked nemám ani signál na telefonovanie ,pre ktoré som si telefon zobrala, Vo vašom stredisku nám slečna dala číslo že ked nebudeme mať signál máme tam zavolať, a ako ked nemám signál??? či z okna?!

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar