Dodatocne kupeny STB. Ako aktivovat/dodat?

Otázka

• 0

Zdravim, chcem sa spytat ako je to s pridanim druheho setup boxu? Bral som TV s jednym boxom (VIP1002ESL) a neskor sa ukazalo ze budeme chciet TV aj do dalsej izby. Tak som cez net kupil novy box (VIP226ESL s HDD) Ked som ho pripojil ukazalo mi nieco ako "access denied", "kontaktujte podporu" a tel cislo.
Viete mi prosim poradit ako spojazdnit ten druhy (dokupeny) box?Kupoval som ho od znameho.
Vopred dakujem.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

11 odpovedí na túto otázku

• 0

@Miloš Martovič Ďakujem za odpoveď. Ja som len či nebude problém ho do systému pripojiť, lebo ako vieme vo všeobecnosti tak každé zariadene v sieti a IPTV v sieti je má tzv. MAC adresu. a tu si myslím že by bol problém. za prenájom ak si to spočítam tak zaplatím viac, lebo ak by som si aj zariadenie kúpil v zmysle obchodného zákonníka mi plinie dvojročná záruka. a je jasné že potom už je na mne či si dám STB opraviť alebo kúpim nový. Mne sa nepáči to že ak budem zákazníkom napr. desať rokov tak budem stále platiť prenájom za niečo, čo v zmysle účtovníctva je už dávno odpísané... (oprávky a opdpisi). V zmluve mám prenájom, neviem ako by to riešili.... asi by to bolo porušenie zmluvných podmienok. To je to čo som písal že je tu dvojitý prístup. Sused má vlastný STB, lebo Telekom mu ho sám predal (dal  mu na výber, kúpiť alebo prenájom). A dokonca máme aj suseda v dome ktorému po viazanosti tento STB ostal ako jeho majetok, lebo v prenájme si ho aj splatil.

PS: s tou cenou máš pravdu v Telekome je všetko ako s vysokohorskou prirážkou...

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Musiš zavolať na zakaznicku linku, nadiktovať im požadované údaje zo štítku toho boxu a oni ti to ho aktivuju, mesačný poplatok za nájom samozrejme platiť nebudeš

odpoveď sa páči : 2 osobám

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ja by som si aj kúpil STB, lenže telekom mi ich nechce predať...iba prenajímať, čo ma mesačne stojí 5,50€ mesačne.  Nerozumiem prečo sa to teraz nedá keď v minulosti to bolo bežné.  Opäť "rovnaký" prístup k zákazníkom.  Za email ktorý je v doméne  stonline.sk si zákazníci neplatia, ale za email.t-com.sk si musím platiť 0,49€ bez dph... no čo už chamtivosť nepozná hranice......

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0
Pozri na bazos alebo na ine inzertne stranky. Ludia predavaju aj nove aj pouzivane.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0
Samostatne u nich box nekupis, a asi by sa to ani neoplatilo, cena by bola asi dost prehnana. Na inzerat sa da box skutocne kupit lacno, avsak jedna nevyhoda oproti prenajmu tu je. Ked sa ti pokazi, opravit si ho musis dat na vlastne naklady, pri prenajme ti ho vymenia bezplatne. Este doplnim, ze je podmienka si minimalne jeden box prenajimat.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@Miloš Martovičteraz som našiel niečo okolo STB. a to je to čoho sa obávam. Ak aj kúpim STB, svoj odhlásim, Telekom nemusí moje rozhodnutie akceptovať... https://forum.telekom.sk/t5/Magio-kabel/fakturacia-za-virtualnu-videopozicovnu-hoci-som-si-nic/m-p/8429#U8429

len tu sa jednalo o STB, ktoré už nebolo vlastníctvom Telekomu, ale trej pani. Takže ho mohla predať. Všetky STB (nový typ) ak niekto predáva na bazoši tak predáva majetok Telekomu... a tu bude problém.  o starý nemám záujem, len o Ariss s HDD.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0
Nemal by byt s tym ziadny problem, ja som takto pridaval v januari druhy box rodicom. Bola to Motorola s HDD, co je terajsi Arris. Prvy box mali bez HDD, myslim, ze ti to potvrdia aj na infolinke a rovno im mozes nadiktovat tie udaje

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Zdravim, tak sa ozyvam po case, ktory som stravil zatial neuspesnou komunikaciou s Telekomom. Je to snad horsie nez bolo v Orange. Rozmyslam ci lutovat prenos vsetkych sluzieb do Telekomu.

Takze: ako ste mi poradili napisal som do telekomu ohladom noveho STB. Podal som Serial Number a do 3 dni mal byt aktivovany. Nic sa neudialo tak som volal este raz, povedali mi ze je problem a mam ist do ich predajne. Tam ma informovali ze STB, ktory som kupil je ich vlastnictvom lebo typek co mi ho predal ho ma aktivovany na seba a plati zan najomne. Ked som sa snazil vysvetlit, rozumiem vzniknutej situacii ale nemal by to byt problem kedze typek mi ho sam predal co znaci ze zrejme nevyuziva ich sluzbu, a kedze plati najomne tak by to nemal byt problem. Je to jeho rozhodnutie ze ho predal. Vtedy som narazil na klasicku byrokraticku prekazku: " Nemozme Vam ho aktivivat kedze je uz aktivovany na niekoho ineho. A jemu ho nemozme deaktivovat lebo ma prihlaseny len jeden".

PORADTE mi prosim ci je mozne skusit riesenie este niekde inde, lebo pre personal v predajni Telekomu je to neriesitelny a nevidany problem.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ahoj @vlado-77 , logicky ak sa na to pozries je to takto : ja si prenajmem byt a potom ti ho predam , ale nakolko ja som nebol vlastnikom tak ty nemas narok vyuzivat ten byt. Typek na tom zarobil, a zmluva o prenajme je na predavajuceho boxu tak ti ho ani nemôzu nahodit inac by porusili zmluvne podmienky . 

Riesenie - telekom za to nemoze, ze ta predavajuci oklamal. Kontaktuj predajcu aby siel odhlasit box, potom nebude problem Ti ho naaktivovat s tym, ze prenajom uz budes platit ty. 

PS: ktovie ci vobec on plati  prenajom :) lebo ak ano, bud ma vela penazi alebo si nevsimol, ze zbytocne plati :)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dik za odpoved Pepsi. Rozumiem tomu. Jednak nie je mi jasne preco je z toho taky problem. Predsa len nejde o byt.

Rozumiem ze ho ma ten co mi ho predal v prenajme. Na druhej strane nerozumiem tej nulovej flexibilite Telekomu skusit to riesit ako nestandardnu situaciu, ktora vzikla. A nie komentovanim "to sme tu este nemali tak nevieme". Tam im skratka vyhodi system  ze je na niekoho STB napisany a koniec...System nepusti.  Pokial im ten, co mi ho predal, plati najomne, Telekom peniaze dostava. Pokial mu skonci zmluva a bude ho mat vratit tak zaplati pokutu (ak mu teda STB neostava).

Ak neplati najomne alebo inak porusi zmluvu, zaplati pokutu.

A co sa tyka samotneho STB, mam ho fyzicky ja. Tak preco je problem napr. to seriove cislo STB povolit aj u mna. Je nad slnko jasne ze dvakrat nebude pripojeny ten isty STB aj u nho aj u mna ked mi ho predal.

Tu skor ide o to ze Telekom by rad videl aby som si aj ja prenajal novy a platil, a ze jeden STB za ktory beru peniaze je nefunkcny to im je jedno lebo "davky :smileyhappy: " dostavaju.

Skusim este volat niekde do Telekomu ci sa najde niekto ochotny to vyriesit. Ak nie tak skoda, po mesiaci od prenesenia do Telekomu to vnimam ako velky minus. Uz len pre to hlupe blokovanie boxov.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Niekto si zobral do prenajmu box a mozno je to jediny box, ktory ma aktivny. Bez aktivneho boxu, nemoze byt aktivna sluzba. Sluzbu nemozu deaktivovat, lebo nemaju od zakaznika vypoved zmluvy. Ak plati a neporusuje podmienky zmluvy, pri vypovedi zo strany Telekomu by museli sluzbu zrusit bez pokuty. Ked bola zmluva uzatvorena napriklad pred par mesiacmi, Telekomu by sa pri bezplatnom zruseni nevratili mozno ani naklady na zriadenie. Ake dovody zrusenia zmluvy by mal Telekom uviest? Sluzbu sme Vam zrusili len tak, lebo medved na styri je maco.

S tym bytom to bol dobry priklad.

Alebo ... Niekto ti preda auto, ktore mal len v prenajme, nebolo jeho majetkom a podla zmluvy ho moze vyuzivat len prenajimatel. Pojdes po kupe za vlastnikom auta, aby umoznil auto vyuzivat tebe? Mal by si sa namiesto vypisovanie zamysliet nad tym, co chces.

Dufam, ze si k tomu boxu uzatvoril nejaku kupnopredajnu zmluvu. Clovek, ktory ti box predal, moze hocikedy nahlasit jeho stratu/kradez a ty nebudes mat ako preukazat, ze si ho kupil.

Namiesto vypisovania a otravovania ludi, ktori za to nemozu, by si to mal riesit LEN s tym, od koho si box kupil. Mozes ho poziadat, nech ide do Telekomu, napise vypoved zmluvy, uhradi zmluvnu pokutu a pokutu za nevratene zariadenie, ktore by sa potom malo stat jeho majetkom a potom ty mozes poziadat o jeho aktivaciu.

odpoveď sa páči : 2 osobám

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar