fakturácia za virtuálnu videopožičovňu, hoci som si nič nepožičala

Otázka

• 0

Chcela by som vedieť, či som jediná, ktorej Telekom účtuje požičiavanie filmov (dokonca filmov pre dospelých), hoci som si nič nevypožičala... Snažím sa to reklamovať už 3 mesiace, ale Telekom mi účtuje od apríla v každej faktúre o jeden film viac. Napísala som už 4 podnety. Na prvé tri som dostala odpoveď, že si tie filmy požičiavam a bodka! Táto fakturácia sa spustila mesiac po tom, čo som si u Telekomu objednala popri Magio televízii aj Magio internet. Dovtedy som žiadne problémy nemala. Potrebujem vedieť, či niekto nemá podobnú skúsenosť a nevie mi poradiť, čo s tým. Keďže som obnovovala zmluvu tento rok, mám viazanosť. Viete mi poradiť, ako ju ukončiť a odísť od Telekomu bez pokuty? Musím to riešiť cez právnika?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

5 odpovedí na túto otázku

• 0

mas zapnuty rodicovsky zamok/kontrolu ? ak nie tak sa necuduj :) hocikto z rodiny si mohol vypozicat film a ani sam o tom nevedel , ak si to nevies nastavit zavolaj na technicku podporu 0800 123 777

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Deti nemáme, žijeme s partnerom sami, pracujeme v jednej firme a výpožičky boli fakturované  (až na jednu výnimku) v pracovné dni (dala som si poslať výpis), keď sme obaja v práci. To by sa k nám zakaždým musel niekto vkrádať do domu. V júli som to dokonca zakódovala, ale pri poslednom podávaní reklamácie som zistila, že aj po zakódovaní bola vraj urobená výpožička... takže tak. A okrem toho je podozrivá už aj tá postupnosť - každý mesiac je vo faktúre o jeden film viac. V tom rodičovskom zámku to nebude.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@valaba pokial mate k dispozicii presny vypis o tom, kedy boli filmy pozicane a je evidentne, ze to bolo v pracovny den v case ked ste neboli doma, myslim ze je potrebne znova podat reklamaciu a prilozit aj tento vypis, na zaklade ktoreho preveria aky je skutocny stav, mozno je chyba niekde v systeme

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Myslis, ze si Telekom alebo hociktory iny operator moze dovolit uctovat ludom poplatky za sluzby, ktore nevyuzili? Keby to robili (CO ISTO NEROBIA), po reklamacii by s tym asi skoncili a uctovali by to niekomu inemu.

Nema nikto iny kluce od vasho domu/bytu? Boli prazdniny a mozno boli u vas nejake deti alebo niekto iny, kto to pozeral. Ak to bolo v case, ked ste boli s manzelom v praci a nema moznost ist nepovsimnute domov, tak on by mohol vyluceny. Pred odchodom do prace skus ukladat ovladanie od magio boxu vzdy na rovnake miesto, do rovnakej polohy a nehovor to ani muzovi, ze to robis. A pozri si potom polohu ovladaca po prichode domov. Nejake rozumne vysvetlenie to poziciavanie filmov musi mat. Ludia castokrat obhajuju clenov svojej rodiny, ze oni nieco nemohli urobit, ved im to tvrdia a prave najblizsi to velakrat sposobia.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ďakujem za odpovede. Na môj štvrtý podnet Telekom už zareagoval tak, ako som si myslela, že by mal zareagovať hneď... a preveril dátové toky. Túto  moju skúsenosť sem píšem, lebo sa môže stať aj niekomu inému. Keď sme si dávno po prvýkrát objednávali Magio, setopbox bolo treba zakúpiť, teda bol našim súkromným vlastníctvom. Po šiestich rokoch, keď sme opätovne predlžovali zmluvu, doporučili nám výmenu setopboxu, takže sme si objednali nový, ktorý sa dá už len prenajímať. Starý setopbox prestal fungovať a doma zavadzal. Chceli sme ho odniesť na skládku, ale kým sme to urobili, zistili sme, že sa dá predať - mysleli sme, že niekto vie využiť súčiastky. Opísali sme si registračné číslo a predali ho kamsi na východ Slovenska. Dnes po telefonáte z Telekomu sme spolu s operátorkou, ktorá vybavovala našu reklamáciu zistili, že starý setopbox si niekto pripojil... a využíval ho na požičiavanie filmov, lebo ma nikto neupozornil, že okrem toho, že sme ho vymenili, mali sme ešte požiadať o ukončenie zmluvy, ktorá sa ho týkala. Takže dotyčný požičiaval, ale keďže setobox bol registrovaný v Telekome na mňa, faktúry za filmy chodili mne - vraj sa to nedá zistiť, kto požičiava. Poučením z toho je, že vždy, keď si myslíte, že ste urobili všetko, presvedčte sa ešte raz... Z Telekomu nás nikto neupozornil, že hoci nám setopbox už nefunguje, nefunkčný smerom k Telekomu nie je. Na štvrtýkrát sa  teda reklamácia doriešila vďaka tomu, že sa tým konečne začal niekto seriózne zaoberať, ktorému dotyčnému som vďačná.

Ďakujem všetkým aj za dobre mienené rady ohľadne nedôvery voči partnerovi, ktorý sedí v práci asi 2m odo mňa, takže skutočne "potajomky zdrhnúť" nemohol :-). A kľúče od nášho domu zo zásady nikomu nedávam.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar