Zle zariadenia od Telekomu.

Otázka

• 0

Dobry den,

presiel som na Internet XL.Zmluvu som uzatvoril telefonicky s tym ze mi operator posle vsetky potrebne veci na vyuzivanie 300mb internetu. Po doruceny zariadenia Huawej a routru TP-Link Archer C2 (vsetko od telekomu)

mi ide net max D:95 mbit U: 35mbit. Problem nastal ked som vola na Tech podporu preco nefungujem plnou rychlostou  tam mi poradili  ze mam sa pripojit priamo n Huawej zariadenia a dat vytocit pripojenie. vtedy islo vsetko v poriadku a dosahoval som plnych rychlosti. akonahle som pripojil router od telecomu plnu rychlost nedosahujem.  

Papiero je router TP-Link Archer C2 4x1G + 1x G Wan ale prax ukazuje ze je ten router nevhodny.

Tym padom platim za nieco co nemozem vyuzivat. riesenie doterajsie od telekomu je ze podajte si reklamaciu a cakajte (opoved od technika ktory potvrdil ze je ten router slaby (ma skusenosti a prehlad) a to iste aj od predajcu na zakaznickej podpore)

Nemusite mi odpovedat ci mam vsetku instalaciu 1Gb mam  ked pripojim vlastyn router tak rychlost dosahujem.

Takze problem je v tom zariadeni ktore TELEKOM distribuuje.  potom sa zakaznici cuduju preco maju take rychlosti na koncovom zariadeni ako maju.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

1 odpoveď na túto otázku

• 0

Ahoj, doporučil by som ti zakúpiť si kvalitný router, síce ťa to bude stáť cez 100€, ale budeš mať rýchlosť, akú ti deklaruje Telekom.

Ja osobne mám Asus RT-N65U a nameriam cez Speedtest.net cez 330Mb/s dole a 30Mb/s hore (Mám zmluvu na 300/30Mb/s).

Chlapci a slečny na helpdesku sú technicky slabší, ale keby si sa dovolal na technické oddelenie, moje slová by ti tam otvrdili. Routre dodávané Telekomom sú dobré skôr ako šuflíková rezerva pre prípad poruchy hlavného routra.

Druhá možnosť je odpojiť router a pripojiť sa priamo na výstup ONT; budeš mať max. rýchlosť, ale zakaždým pri štarte PC sa budeš musieť v OS ručne prihlásiť cez prihlasovacie meno a heslo.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.