Návrh dátových balíčkov

Otázka

  • 0

Dobrý deň,

nakoľko ST stále rozširuje sieť 4G a ponúka aj služby s tým spojené, nebolo by od veci prehodnotiť zmenu v dátových balíkoch. Tým myslím, keď už nie množstvo dát, tak zmenu v prístupe k službám. Služby ktoré sú poskytované  v sieti ST a na zariadeniach ktoré ST ponúka.

Napr.

telekom.sk / forum.telekom.sk / Deezer / Apple Music / Google Play Music / Telekom aplikácia

 

Zmenu v prístupe k týmto službám myslím tak, že by na nich nebola obmedzená rýchlosť. Nejde o žiadne P2P siete a zároveň sú poskytované priamo od spoločnosti ST ( priamo alebo nepriamo ) myslím, že by na nich nemala byť aplikovaná politika napr. 100/500MB a dosť. Ak ide o Váš web telekom.sk, ten by nemal mať vôbec žiadne obmedzenia čo sa týka prístupu a zároveň rýchlosti ( zbytočné hovory na infolinku). Hudobné aplikácie, na tie by mal byť stanovený iný strop alebo žiadny, keďže ST sám ponúka službu Deezer, takže možnosť využívať túto službu by mali mať všetci ( zo siete ST ) bez ohľadu na dátový balík. Mobilná aplikácia Telekom je prístupná v plnej rýchlosti iba ak, nie je minutý dátový balík ( zle ). Čo sa týka Apple Music a Google Play Music, sú súčasťou mobilných zariadení ktoré ST ponúka.

Neuvažujete o zmene pravidiel aplikovania FUP?

Pokiaľ ide o hlasové a komunikačné protokoly je jasné, že tým sa "živíte".

Pokiaľ ide o streaming, nie je stream ako stream. Aplikovaním zmeny rýchlostí na video služby ako youtube alebo blokovaním P2P, by ste mohli sprístupniť zákazníkom využívanie Vami ponúkaných služieb v plnej rýchlosti.

Ospravedlňujem sa za rozpísanie, ale myslím, že aj toto je jedna z vecí ktorá by pritiahla zákazníkov do siete ST.

 

Reklama.jpg

 ;)

Zdieľať tento príspevok


Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

4 odpovede na túto otázku

  • 0

Ahoj @Jaroslav Kardoš,

 

ďakujeme za viaceré podnety. Uvedomujeme si rozličné požiadavky a preferencie našich zákazníkov a vždy sa snažíme nájsť medzi nimi istý kompromis. Platí to aj pri dátových službách, kde neustále riešime, čo je najlepšia cesta – či mať pre zákazníkov FUP a znížiť rýchlosť internetu, lebo nechcú za ďalšie dáta platiť. Alebo mať fixný balík a neprenášať dáta ďalej. Prípadne mať niekoľko dátových balíčkov, aby si zákazník vybral, či si dáta dokúpi alebo nie. Ako si si všimol, k 1. júlu 2015 sme realizovali zmenu týmto smerom – skombinovali sme FUP pre tých, čo ďalej platiť nechcú a predstavili viac balíčkov pre tých, čo sú ochotní priplatiť si a mať ďalšie dáta navyše plnou rýchlosťou.

 

Čo sa týka preferencie na jednotlivé stránky, služby či priestor na ďalšie zmeny, sú to zaujímavé návrhy, ale každý si vyžaduje presnú analýzu a odhad, čo by sa stalo v správaní zákazníkov, využívaní paušálov či balíčkov, dopadu na našu sieť a dostupnú kapacitu. Riešenia typu niektoré stránky či služby bez poplatkov či surfovanie zadarmo sú na jednej strane lákavé, ale na druhej strane by nemali ovplyvniť kvalitu platených služieb, resp. ostatných zákazníkov.

 

Vierka

Zdieľať tento príspevok


Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach
  • 0
Telekom na to ako sa chváli zo svojou dátovou sietou má ponuky internetu a balíčkov mizerné. Aj preto ma Telekom stabilný odliv zákaznikov ku konkurencii.

Zdieľať tento príspevok


Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach
  • 0
@75lubo
Bohužiaľ ako som písal vyššie, musím stebou iba súhlasiť. Niektoré veci sú pre mňa priam nepochopiteľné a tak som podal žiadosť na zrušenie môjho aktuálneho paušálu ( samozrejme aj s pokutou ). Za tých 10 rokov si myslím, že ponuky sú naozaj stále výhodnejšie skôr pre neviazaných ako viazaných zákazníkov. V prvom rade tým myslím dátové balíčky.

Zdieľať tento príspevok


Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach
  • 0
no keby telekom pouvazoval ze po precerpani dat by rychlost nesla na 64 ale 256...boli by atraktivnejsi nez orange ktory ju dava na 128...navyse telekom ms sice 4G...no mizernych 6 GB v najvyššom paušály co napr 02 dava v 3G...35 GB...upromne chcelo by to viac dat...co sa tyka minut..sms a mms tam si myslim ze je to super...

Zdieľať tento príspevok


Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar