Zavádzanie zo strany Telekomu?!

Otázka

• 0

Dobrý den,

Chcela by som sa opytat, ci je mozne, ze si platim internet 5/0.5 ale realne taketo vysledky nedostahujem ani zdaleka. Moja realna rychlost je 0.6/0.06mb/s . Preco je to tak ? Volala som aj na Telekom aby som sa uistila či to nieje chyba na ich strane, ale tá "múdra" operátorka ma presviedčala že je to v poriadku... Takže ako to je ? Kde sa podela zvyšná rýchlosť? Inak speedtest piše 5/0.5

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

24 odpovedí na túto otázku

• 0

a odkial mas , ze tvoja realna rychlost je 0.6/0.06mb/s ? Urcite to nie je v poriadku

Mozes vyskusat zavolat na technicku podporu, tam ti to preveria a premeraju, lebo 0,6 urcite nie je v poriadku 

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@bu2ckland Ako to viem? Neviem či poznáš Steam (Ako platformu), tam sa stahuju hry, je tam neobmedzeny bandwitch a aj neobmedzena rychlost downloadu, a tam som prišla na 0.6mb/s a na Telekom linku ? Myslis aby som tam volala10x prečo to tak je a oni ma presvedčovali že je to len chyba u mna, a že ja som retardovana?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

oni tam sice maju odovzu, no ty to musis overit realne na nejakom meraci. Skus napr cez speedtest , tam budes mat realnejsi info. daj mi pls vediet, ci sa udaje nejako zmenili 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@bu2ckland Ako som ti spomenula vyššie speedtest piše 5/0.5 ale realne take vysledky nedosahujem lebo speedtest ukazuje len rychlosť pripojenia, ale realna rychlosť linky je uplne mimo misu.... Ako keby mám nejaké nekvalitne vedenie alebo čo.....

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ked si vsimnes, odpoved od kazdeho kroku mas 31ms co by nemalo sposobovat spomalenie, takze s tou strankou qbem.sk komunikuje tvoj router uplne v poriadku. Skus traceroutnut IP adresu servera pre STEAM , napises:  tracert [ip adresa servera pre steam] 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ty mas windows 10 ? na predchadzajucej verzii windowsu ti to slo v pohode? 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@bu2cklandMam W10 a nešlo mi to v pohode od namontovania, predtym som mala internet 10/2 (tušim) a mala som tiež len 1,1/0.2 mb/s, potom som zmenila na nižšie (Dufala som že sa to opravi), inak skusila som všetky verzie Win-ov ake kedy vyšli a všade rovnako, všetky ovladače mam poinštalovane

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@bu2ckland Prave som volala do Telekomu, neuhadnes, chyba je na mojej strane :DDDDDDDDD Ja už z toho nemožeeem :DDD Náš zákazník, náš vinník :DDDDD A fotku pripájam :D A vraj je 600kbs maximum čo dokažu poskytnuť ako realnu rychlosť, ako vazne?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ahojte, mna by len zaujimalo, kde v Steame je mb / kb atd. Vsetky hodnoty su uvadzane v B, cize kto presiel zakladnu skolu, najde riesenie problemu :)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@Bazinga Ak si všimneš podla mojho obrazku, tak tam je všetko velkym aj K a aj M a to by malo byt malym, takže tu nezistime či sa bavime o bitoch alebo bajtoch :)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Je smutné, že žiadny admin sa ani nesnaží pomôcť, na čo tu vlastne sú ?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

K a k je rozdiel 1024 vs 1000, co je teraz nepodstatne https://sk.wikipedia.org/wiki/Kilobajt. Dolezite je B vs b. 1  vs 8 . Steam uvadza rychlost v Bajtoch. 600x8 =4800 tvojim posunutim desatinnej ciarky 4,8mbit. Telekom uvadza pripojenie v mbitoch, nie v mBajtoch.  Cize ok  :) (Myslim)

odpoveď sa páči : 3 osobám

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ako napisal bazinga: 600x8 =4800, teda 4,8mbit , cize je to ok

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ja snád umrem, obvinovat niekoho že vy neviete ratat? ahahhahahhahah toto je riadne vlakno.

A ešte ze prečo to v tom telekome..ze "v tom telekome" udavaju v bitoch.... 

"neznalosť neomlová" tak tiško!!!

https://sk.wikipedia.org/wiki/Bajt

• Veľkosti pamäte sa zvyčajne udávajú v bajtoch, prenosové rýchlosti počítačových sieti v bitoch (za sekundu).Niekedy sa miesto bežných predpôn (vyjadrujúcich mocniny desiatich) používajú binárne predpony, vyjadrujúce mocniny dvoch. Napr. K=210, M=220, G=230, 1Mbyte = 1048576byte, čo ale spôsobuje menšie rozdiely vo veľkostiach (napríklad 10^3= 1000, ale 2^{10}= 1024). V súčasnosti sa preto doporučuje používať pre násobky čísla 2 špeciálne predpony a skratky (KiB, MiB).

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar