Novinky v Magio Sate

Otázka

  • 0

Satelitná služba Magio Sat sa v najbližších dňoch rozšírí o lokálne programy v HD kvalite. Pôjde o stanice Markíza HD, JOJ HD a Jednotka HD.

Testovanie nových staníc prebieha na novej pozícii, kde sú satelity Thor a Intelsat. Na boxoch od operátora ich ale ešte nenaladíte. Na spomínané družice sa Magio Sat kompletne sťahuje. Veľká väčšina zákazníkov už prijíma službu z novej kapacity.


Slovak Telekom zatiaľ zaradenie staníc potvrdiť nechce. „O zaradení nových HD kanálov do našej ponuky momentálne rokujeme. Do konca roka sa však ponuka TV kanálov môže zmeniť, o čom budeme v predstihu informovať,“ uviedol hovorca spoločnosti Michal Korec.

HD stanice budú vysielané s dátovým tokom 6 Mbit/s. Pridanie nových staníc v HD bude znamenať koniec šírenia týchto staníc v štandardnom rozlíšení. Všetky boxy Magio Satu totiž podporujú HD a kompresný formát MPEG-4, v ktorom sú stanice šírené.

Pôvodná služba Magio Sat na pôvodnom satelite bude dostupná už iba do konca roka. Ako bonus za prechod ponúka Telekom do konca roka takmer všetky programy v rastri zadarmo všetkým zákazníkom.

Zdieľať tento príspevok


Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

0 odpovedí na túto otázku

Na túto otázku nie sú zatiaľ žiadne odpovede.

Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar