Rozdiel medzi ADSL a VDSL

Otázka

• 0

Dobrý deň.
Mám od telekomu Intenet L 5/0,5mb cez ADSL a cez VDSL by som mal 20/2mb za tú istú cenu!!! No v januári 2015 som mal neskutočné výpadky internetu. Dva krát ku mne prišiel techmik, raz povedal, že je zlý kábel ktorý ide z tel. zásuvky do routeru (keďže router je v inej izbe ako zásuvka) a druhý raz povedal že je zlý router a že si mám kúpiť nový. Tak som si kúpil za 50€ nový adsl router. Potom som sa dozvedel že v mojej lokalite je dostupný aj vdsl. Aký je teda rozdiel medzi ADSL a VDSL? Potrebujem k tomu nový router? A oplatí sa mi vôbec ostávať u telekomu? Pretože som mal s nimi už dosť problémov a každý na telekom nadáva.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

7 odpovedí na túto otázku

• 0

hoci tvoj router podporuje rychlost az 24 Mbit/s ale VDSL je ina technologia, tvoj router podporuje iba ADSL standardy, cize teraz mas dve moznosti , bud si zobrat router od Telekomu za 9,90€ ( v niektorych pripadoch bezplatne ) alebo zakupit si vlastny , ale co som tak pozeral ceny, pohybuju sa okolo 50€ ( ak chces nieco lepsie 100€) 

mas troska stastie v nestasti , kupil si si router mozno v case ked nebola dostupnost na VDSL, ale stale mozes hodit router na nejaky web, predat ho, nieco doplatit a kupit si novy s VDSL  :)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ahoj @Adam Zbončák, rozdiel medzi ADSL a VDSL je v rychlosti, pri VDSL mas vyssiu rychlost za rovnaku cenu, k VDSL internetu potrebujes novy router, Telekom ponuka myslim za 9,90 eur. Dostupnost na VDSL si vies overit cez https://www.telekom.sk/wiki/mapa-pokrytia, alebo mozes napisat na chat, aby ti overili dostupnost. Ak mam nejaku poruchu vzdy hlasim na 0800123777, zatial mi stale pomohli,  som spokojna :smileyhappy:

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Potom, ako som mal problémy s tým internetom a kúpil som si nový router, zistil som, že ten starý roter bol úplne v poriadku a teraz mám 2 úplne funkčné ADSL routre (z toho 1 úplne nový za 50€) a ďalší určite nemienim kupovať. Ale keď je VDSL na tom istom vedení tak načo treba iný router?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ahoj @Adam Zbončák tak ako pise @Hanicka rozdiel je v rychlosti a samozrejme v stabilite pripojenia , VDSL poskytuje az 50 Mbit/s ( ak nie si daleko od ustredne) , napis aky mas teraz router , aj na VDSL pripojeni sa pouziva ten isty typ ( ADSL wifirouter) , rozdiel je v tom, ze niektore routre podporuju rychlost pripojenia cca do 16 Mbit/s ( aspon z mojej skusenosti), v pripade ze tvoj router podporuje vyssiu rychlost tak nemusis kupovat novy , ak mas dostupnost urcite by som vyuzil moznost VDSL pripojenia , skus si prezistit detaily ... 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Tak ja momentálne používam ten nový router, TP-LINK TD-W8961N a tam sa píše že maximálna rýchlosť je 24mb. Takže ak by som mal VDSL s rýchlostou 20mb tak by mi to ten router utiahol a nemusel by som si kupovať nový? Škoda že ma Telekom neinformoval o VDSL skoôr, inak by som si rovno kúpil VDSL router.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Zdravim,mam otazku ohladom pripojenia.Pred par mesiacmi som si pozeral pripojenie a dostupnost v mojeje lokalite lebo planujem TV a Internet od telekomu.
Vtedy mi ukazalo pripojenie cez VDSL no na pripojenie som musel cakat koli zimnej odstavke.Teraz ked ma kontaktovali tak mi dostupnost zmenili na ADSL.
Ako je to mozne?

Dakujem

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.