Svajciarsko

Otázka

• 0

Telekom vykonal dobry skutok, ked zaradil aj Svajciarsko medzi EU krajiny a do zony 1. Od septembra budeme potrebovat na dlhsie obdobie /okrem svajciarskej/ aj nasu SIMkartu, hlavne na prijimanie hovorov zo SR. Mame cislo aj v O2, ako najlepsie by sa dal vyuzit prenos tohto cisla do Telekomu, aj s bonusom 5 EUR mesacne, hlavne na prijem  hovorov vo Svajciarsku ?   Moze byt aj nejaky minimalny pausal alebo predplatenka.  Dakujem.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

12 odpovedí na túto otázku

• 0

Happy programy sice maju minuty na prichadzajuce hovory v ramci EU roamingu, ale Svajciarsko tam zahrnute nie je. Najlepsiu cenu na prich. hovory pre Svajciarsko ma Happy roaming  0,13 € (zona 1), ale ma mesacny poplatok 2€. A predplatenka EASY ma Easy roaming, ale prich. hovor do Svajciarska stoji 1,34 €/min (zona2).  

A bonus za prenos cisla dostanes len ak prenesies cislo na pausal Happy.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Jurgen, ale to by ma vyslo 16,99+2-5 EUR, co je priliz. @Janka sa tiez vyzna v roamingoch, ako to tu sledujem, resp. bonyek a Manobb boli experti na cachre - machre, tak este pockame.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

jasne, viac hlav viac rozumu :smileyhappy: verim, ze najdes nejake vyhovujuce riesenie.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ahoj @distefano,

ďakujem za dôveru :)

Napadajú mi tieto tri varianty:

Happy XS mini s viazanosťou - mesačný poplatok 5,99 € + navýšenie mesačného poplatku podľa vybraného telefónu

Happy XS mini s viazanosťou bez mobilného telefónu - mesačný poplatok 4,99 €

Happy XS mini bez viazanosti - mesačný poplatok 5,99 €

K tomu doaktivovať Happy roaming za 2 € mesačne + prevádzka v roamingu (podla cenníka nižšie), odchádzajuce, alebo prichádzajuce hovory vo Švajčiarsku.

Happy roaming spoplatnenie:

img_forum.png

Čiže mesačný poplatok by ťa vyšiel buď 7,99 € + čo prevoláš v roamingu alebo 6,99 € + čo prevoláš v roamingu. 

Daj vedieť, či si si niečo vybral :)

Ďakujem,

Janka

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ok @Janka, nezabudnem. Telefon netreba, tych 5,99 € za XS mini je bez 5€ za prenos cisla? Ak ano, potom by to malo byt tych + - 3€ mesacne. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@distefano,

bonus za prenos čísla, žiaľ, nie je možné využiť pri programe Happy XS mini.

Najnižší program, kde sa dá bonus využiť je Happy XS. Pri ňom je bonus 2,50 € na 20 zúčtovacích období.

Bonus 5 € sa poskytuje od programu Happy XL a vyššie. 

Neviem, čo by si všetko využíval, napadlo mi však, že možno by pre teba mohlo byť zaujímavé aj Happy XS. Cena po uplatení bonusu by bola 7,49 € (na obdobie 20 mesiacov).

Dopĺňam aj porovnanie paušálov:

Happy XS mini:

• 30 voľných minút do všetkých sietí SR, na volania do EÚ a na prichádzajúce hovory v roamingu v rámci EÚ
  • Služba Volania najbližším so 100% zľavou na mesačný poplatok - pre nových zákazníkov ( v prípade aktivácie/migrácie z Easy a portácie )
  • CLIP zdarma

Happy XS:

• Neobmedzené Volania do siete Telekom a pevných sietí v SR mimo špičky a cez víkend
  • 50 voľných minút do všetkých sietí SR, na volania do EÚ a na prichádzajúce hovory v roamingu v rámci EÚ
  • 100 MB voľného objemu dát v 4G sieti

:)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0
Nakoniec som si vybral ponuku konkurencie, kde je EU+Svajciarsko s mesacnym poplatkom 2,90€. Bez viazanosti, takze ak aj stvrty operator zaradi Svajc do 1.zony /co vraj uz zvazuju/, bude mozny bezproblemovy prechod.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Dovolte mi este jednu otazku: vie niekto rozumne vysvetlit, preco je Svajciarsko diskriminovane, na rozdiel od Islandu, Norska a Lichtentajnska, ktore tiez nie su statmi EU.? A takisto je to aj u Jura.

Dufam, ze dalsie znizovanie cien roamingu v lete 2016 ale najma zrusenie roamingu od jula 2017 napravia vsetky nezmysly v cennikoch nasich operatorov.

Editoval distefano
preklep

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ked nikto nic, ani z Telekomu, tak asi nie je rozumna odpoved.

To povinne znizenie max. cien roamingu ma byt uz od 30. aprila /ako som vyguglil/, takze  uz je najvyssi cas zacat prerabat cenniky a v nich odstranit debiliny.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

V poslednom case sa tu malo objavuju admini a experti Telekomu, napr.o novych veciach Telekomu o roamingu sa skorej dozviem na mobilmanii.sk ako tu, ani otazky a  odpovede sa uz nevybavuju promptne.  Zeby podobny  scenar ako vtedy na O2 fore? 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ahoj distefano,

Švajčiarsko nie je zaradené do Zóny 1 nakoľko nepristúpilo k regulácii dobrovoľne ako tri ostatné krajiny (Lichtenštajnsko, Nórsko a Island). V praxi to znamená, že nákupné ceny ostávajú vo Švajčiarsku neregulované a na komerčnej úrovni, preto sú vyššie. Nejde teda o diskrimináciu z našej strany, v tomto prípade rozhoduje prístup komerčných partnerov na druhej strane.

Pekný deň

Vierka

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.