Magio internet XL 50/5 (VDSL)

Otázka

• 0

Ahojte prešiel som z Internetu L 20/2 na XLko 50/5. Chcem sa opýtať aký správny profil linky má byť nastavený? Ja mám 47959Kbps / 3496Kbps. Myslím že upload je dosť nízky. Čo na to vravíte?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

10 odpovedí na túto otázku

• 0

Upload je veru nizky, ale nemyslim ze ho naschval nastavili maly.

Pre udrzanie kvality pripojenia sa rychlost nastavuje podla nameraneho sumu, optimalne tak, aby Noise margin bol na 12-20 (na obrazku download ma horsi - nizsi lebo up/down nie su uplne rovnocenne)

z tohto pohladu 16 je tak akurat.

Preto niektorym zakaznikom 5Mbit rovno povedia, ze mozu dat adsl, ale pojde len 2Mbit ... tu je DL ok a UP tak na 75%

Telekom moze akurat tak opravit/vylepsit vedenie (ehm, urcite ... ), vyrobit novy kabinet niekde blizsie (trosku realnejsie)  alebo kompromitovat kvalitu za trosku viac kvantity (zle pre obe strany).

Alebo je tu este moznost svojpomocne vymenit co najviac vedenia od routra smerom von, co najmenej spojov, predlzovaciek,silny kabel a pod. V urcitych pripadoch to pomoze, napr. http://www.geekzone.co.nz/forums.asp?topicid=105744 cast Internal Wiring

Zatial by som to neriesil, no casom moze pribudnut zakaznikov a teda aj rusenie, profil este moze klesnut

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

kedy si robil toto meranie? rano vecer? aky den? 47959Kbps je v pohode,  3496Kbps je troska nizsi ako by mal byt, a le to moze zavisiet od viacerych faktorov

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Toto nie je meranie je to nastaveny profil v HAGu. Ale spravny ma byt cca 51000/5100 co som videl. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

skus kontaktovat technicku podporu 0800 123 777, nech ti na to mrknu

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

asi si si čítal čo písal... ešte ti hodil screen... to si mohol hned tam napísať... tu sa toho dozvieš...

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0
Neberie sa útlm linky do toho ako sa nastaví profil linky ako hodnota šumu? A na to aký má útlm linky by som bol rád s tými hodnotami čo ma nastavené. Pýtam sa neviem....

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ahoj, skus napisat priamo technikom na techgroup@telekom.sk ;) 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ďakujem za radu...  takéto odpovede "potešia"... 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Neberte to tak ze by som sa stazoval. Len som sa pytal na ten upload. Merania nie su zasa az take zle na podmienky vidieka. Kabel k domu ma viac ako 15 rokov.

Ping: 36ms

Download: 44,83Mbps

Upload: 3,32Mbps (vzladom na profil ktory je nastaveny asi viac nepojde)

Ale podotykam nestazujem sa len som sa pytal a spokojnost je ak to takto zostane po celu dobu uzivania.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar