otravné telefonáty

Otázka

• 0

Ahojte. Akú máte skúsenosť s otravnými telefonátmi? Už viac ako rok mám prenesené číslo z Or do Te. Včera mi volala nejaká pani, vraj ako ušetriť za volania (INáč OD KEDY SOM V tE, TAK MA TAKTO KONTAKTOVALI Už ASI 10x), a aby som prešiel k Te. Na otázku odkiaľ má moje číslo - poskytol nám ho TELEKOM!!!!! Tak som jej vravel ,že Te by tým pádom vedel, že som jeho zákazníkom. Pre istotu som si overoval na zák.linke - nie .... Vaše číslo sa nezobrazuje v žiadnom zozname. Prečo ste poskytli moje tel.č. niekomu? Nevedela mi odpovedať, vraj mám napísať na Bajkalskú a oni mi odpovedia. Dnes zase anketa .... pýtam sa odkiaľ majú moje tel.č. .... vygeneroval nám ho počítač ... to by im zožral iba riadny idiot. Keď som bol ešte v Or, tak ma aspoň s týmto neotravovali. Žiaľ niekedy volám aj naspäť ak mám zmeškaný hovor - nikdy neviem, kto ma súrne hľadá ... ja dvíham aj neznáme čísla.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

9 odpovedí na túto otázku

• 0

Orange , Telekom a O2 si navzájom predávajú databázy klientov, ktorí sú neviazaný a majú z nich nízke príjmy (malé faktúry do 5 €). Známi robil v Orange a vravel mi, že im každý týždeň telekom nalial desiatky čísel a Orange zasa im. Takže v telekome môžeš odvolať súhlas s poskytnutím osobných údajov na marketingové účely (je to zakotvené v zákone) a potom Ťa už nesmú kontaktovať!

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

No, ja neplatím za služby až tak málo, mesačne má odo mňa Telekom cca 70 - 80 EUR ..... a zákon???? Telekom to neprizná a tých čo otravujú nedobehneš .... sú iba v telefóne a nedokážeš že Ťa obťažovali anketami, reklamami a lanárením pre iného operátora :-(

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@mojecoolky

ahoj, skus si spomenut ci si neposkytol svoje cislo v nejakej online ankete, ak mas nejake vernostne karty v obchodnych retazcoch, drogeriach, tam sa dava tiez suhlas na marktetingove ucely...

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0
aj to by mohlo byť, ale keď už mi ponúka niekto nejaký tovar, alebo má pre mňa bombastickú správu, že som niečo vyhral :-) tak to beriem, ale predstavia sa mi, že volajú v zastúpení TELEKOMu, aby som si služby preniesol ku nim (moje číslo začína 905), a že číslo poskytol operátor (Te) a pritom som už dávno u tohto operátora ...... to sa mi tiež nestalo raz, ale viackrát

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0
nemusite poskytnúť cislo vygeneruje si ho pocitacom..je mnozstvo call centier co to tak robi..k cislam sa dostavaju 2 sposobmi...1vy...maju program v pc...zadaju predvolbu napr...0904...a program nahodne vytaca zvysnych 6 cisel...pocitac je rychly..za 1 sekundu stihne asi 6 tisic...a trafi 10 aktivnych 1 zdvihne...ak zdvihne ..uz vam ponukaju cislo si ulozia a volaju dokola...a je to legalne...kedze nemaju vase osobne udaje a tel. číslo nie je osobny udaj...2 sposob....date im cislo sam...operatorovi..v banke..v motoservise..a uz si ho posuvaju...pripominam ak si date utajit cislo platite len za to ze pri cisle nie je vase meno...ak teda posunu vase cislo aj v tomto pripade ale bez mena secko je o.k...Sikovne? Ze jo?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dnes mi volali opäť z telefónneho čísla: 0912851300 ...... pýtal som sa, odkiaľ majú moje tel.č. ..... odpoveď: Počítač náhodne vygeneroval toto číslo ..... včera, keďže som bol na porade, tak som neprijal hovor z tohto čísla, dnes volali opäť ... to majú super počítač, ktorý im dáva každý deň moje číslo .... čo sa s tým dá robiť???? operátor, poraď, kde sa mám sťažovať???? volajú mi hocijakí "ponúkači" a "anketári" .... otravuje ma to. Najhoršie na tom je to, že ak vidím zmeškaný hovor, tak volám naspäť, pretože uznajme, smartfony moc toho nevydržia a už aj moja manželka poprosila úplne cudzieho človeka, či by ma neprezvonil aby neplatil on a ja som zavolal naspäť ..... brrrrrrrrr, otravný kapitalizmus

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@mojecoolky mne ked volaju z telekomu tak z cisla 0914333188 a je to jednosmerna linka. Napis im staznost na marketing@telekom.sk , ze ta stale otravuju 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

toto ale nebolo teraz z TELEKOMu ..... mám utajené číslo, nemalo by sa zobrazovať v žiadnych zoznamoch .... ale najviac ma vytáča, keď sa ich opýtam, že odkiaľ majú moje číslo a ich odpoveď je: "vygeneroval mi to počítač .... PC negenerujú čísla, akurát tak môžu mať databázu čísiel, kt. niekto poskytol

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz