Prepínač 2G/3G/LTE u Apple produktov

Otázka

• 0

Dobrý deň.

Čítam rôzne fóra, kde sa veľa ľudí sťažuje, že nie je možné prepínať medzi sieťou 2G a 3G. Mne osobne to tiež vadí, keďže pokrytie 3G je nedostačujúce. Ako náhle nemám signál na 3G, telefón sa ho stále snaží nájsť a vybíja to strašne batériu. Keby bola možnosť prepnutia na 2G, nemuselo by to stále vyhľadávať. Ako je možné, že Orange a O2 túto možnosť už podporujú? 

Keď prídem do oblasti so slabým pokrytím, mám si nosiť nabíjačku, aby mi nevypol telefón, lebo OPERÁTOR NIE JE SCHOPNÝ spojazdniť tieto prepínače? Doslova to vysáva batériu. Ako je možné, že som bol s kamarátom na výlete, ktorý má Orange a mal 3G singál, zatiaľ čo ja som nechytal signál vôbec? 

Vidím samé reklamy na vašu "super", "najrýchlejšiu" LTE sieť a otec ju nechytí v Bratislave? Ja osobne som si za "LTE" ani nepriplácal, keďže vidím ako "funguje" 3G.... 

V decembri mi končí zmluva a som rozhodnutý, že pokiaľ do vtedy nebudú prepínače na 2G/3G/LTE, tak prejdem k inému operátorovi. 

Na koniec.... Nezabudnite napísať, že vy s tým nič neurobíte a čakáte len na Apple.  A o tých erroroch, keď som sa prihlasoval do fóra radšej ani písať nebudem.

Pekný deň.

odpoveď sa páči : 5 osobám

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

62 odpovedí na túto otázku

• 0

iPhone 5S brany z telekomu, kde nie je moznost prepinat medzi edge/3g/LTE, dal som do neho Orange sim kartu a zrazu sa tato moznost objavila(vid. priloha), po prehodeni spat na telekom sim kartu, uz tam prepinac nie je. Takze nas tu niekto nechutne zavadza! Nebyt viazanosti, tak prechadzam ku konkurencii.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0
Ale to prece vime uz davno!!! Dokonce davno predtim, nez se tu objevil prvni prispevek tohoto vlakna (v prosinci lonskeho roku) a se tu objevil tak pozde jenom proto, ze toto forum driv vubec neexistovalo.
Co z toho plyne??? Proste a jednoduse - pan operator nas ma vsechny pekne v pr-de-li !!!
Vsak jen plaťte vy hloupe vazane ovce!

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ja som osobne rád, že sa to konečne pohlo správnym smerom. Síce od vydania carrier settings, ktorý priniesol tú úžanú možnosť automatického prepínania siete ubehlo už vyše roka tak už pár mesiacov na ios 8.3 počkám. Osobne si tipnem že do vydania nám zostávajú nejaké 4 mesiace? Ale to je len môj odhad nemám ho ničím podložený len odhadom z vadávania predchádzajúcich verzí. Čo vy na to? 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Nazdar, nainstaloval som si iOS 8.3 beta 1 a tu su screenshoty. Keby sa len dalo vyextrahovat Carrier Settings, tak by to bolo super a na nic by sme nemuseli cakat. Co sa ale neda, kedze Apple iOS firmware ma zakryptovany. No a podla toho, onedlho sa ma spustit Public iOS Beta Program.

IMG_0464.PNG

IMG_0463.PNG

IMG_0462.PNG

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0
Na úpravu carrier bundles staci urobit Jailbreak, nie je nutne zbytocne instalovat nestabilne bety :-)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0
dovolte mi uvahu

Dajme tomu, ze sa raz nastavenim softveru, alebo operatora, alebo softveru + operatora podari docielit volbu rezimov siete na hodnoty:
-len GSM
-len 3G
-GSM/3G ( existuje )
-GSM/3G + LTE ( existuje )

Momentalny stav s nedostupnostou na sieti sposobuje nedostatocne, alebo len okrajove pokrytie 3G siete, alebo LTE siete. Telefon s existujucim (dualnym nastavenim GSM/3G) tak chodi z rezimu 2G do rezimu 3G a nasledne z 3G do 2G, alebo s existujucim (GSM/3G + LTE nastavenim) prechadza z rezimu 3G do rezimu LTE a zase z LTE do 3G. Telefon robi presne to, co ma. Vybera najvhodnejsi rezim podla intenzity signalu.

Ked v buducnosti nasadia Vami popisovanu zmenu, vyberiete si rezim siete len GSM. Nevyskytuje sa nedostupnost, mobil nerobi sietovy handover- je iba v GSM. Rychlost pripojenia sa v GSM sieti pri datovom GPRS pohybuje cca 30 kbps, v Edge cca 100-150 kbps.

Este mate druhu moznost a to prepnut rezim len 3G. Telefon sa manualne drzi 3G siete, nechce sa jej pustit, prenosove rychlosti su velmi dobre. Staci ale opustit oblast pokrytu 3G (intenzita signalu klesne na minimum) a ostavate celkom bez signalu.

Riesenie Vasho problemu nevidim az tak v prepinaci ako v rozsireni pokrytia v tychto oblastiach.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

uvaha ide na zaciatku spravnym smerom ale ma viacero ale....

co je lacnejsie a rychlejsie. odomknut prepinac, ktory je v telefone a pouzivatelia Androidov ho maju standardne k dispozicii a pouzivatelia iPhonov v Orange a O2 ho maju odomknuty, alebo vybudovanie novych BTS s lepsim pokrytim? odpoved je jednoznacna prepinac.

samozrejme je lepsie vybudovnie BTS ale nato asi nemate dosah ako osoba.  ked vam poviem, ze roh mraziarenska a zahradnicka v BA v bytovom dome je 3G v priemere signal 2-3 palicky a LTE 2 palicky. 2G je 5 paliciek. ked som na wifi, 3G a LTE ma netrapi pre stahovanie, ale trapi ma problem s vypadavajucimi hovormi a rychlost vybijania baterie. uz sa to riesi 8 rokov a bez vysledku, ze by doinstalovali novu BTS v danej lokalite....

ked vasu uvahu rozsirim z mojho problemu na inych pouzivatelov po celom slovensku, odomknutie prepinaca by rovnakym sposobom pomohlo vsetkym pouzivatelom s rovnakym problemom.

a co sa tyka popisu druhej moznosti ktoru popisujete nefunguje to tak ako pisete, ak mate zapnuty 3G a opustite oblast s 3G prepne sa do 2G (EDGE resp. GPRS).

cize najrychlejsie a financne najlacnejsie riesenie je prepinac.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0
Ahoj @valdo.valec
nepisem o realizacii riesenia samotneho, iba aky bude vysledny efekt.

To, ze prepinac pomoze vyriesit problem s nedovolatelnostou pri nastaveni len GSM vzhladom na hlasove sluzby z mojo popisu vyplyva. Zaroven ale komplikuje pouzivatelovi pristup na internet v gprs a edge.

S parametrom len 3G sa telefon mimo signalu 3G neprehlasi automaticky do rezimu 2G. Toto je vlastnost dualneho rezimu tiez pomenovaneho ako 2G/3G, WCDMA/GSM, 3G preferred.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ahoj Bisto,

1. v com komplikuje prepinac pouzivatelovi pristup na internet v gprs a edge? Ved ked potrebuje pouzivatel vyssiu rychost na Internet, za 2 sekundy si prepne bud 3G alebo LTE.

2. na zaklade coho argumentujes "S parametrom len 3G sa telefon mimo signalu 3G neprehlasi automaticky do rezimu 2G." Mas takuto osobnu skusenost?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Bisto mylis sa. A viem to z vlastnej skusenosti pretoze som po dlhych rokoch presiel ku konkurencii ktora dotycny prepinac v nastaveniach ma.

Ak zvolis 3G a opustis zonu s pokrytim 3G, telefon sa automaticky prepne na EDGE, respektive GPRS. Stalo sa mi to zrovna dnes po vstupe do hypermaketu kde vacsinou byvaju diery v intenzitach signalu a kde sa mi prerusil stream hudby z internetu pretoze prepinal siet na EDGE. Takze zbytocna diskusia o tom ze ostane uzivatel mimo akejkolvek siete ak ma prepnuty manual v nastaveniach.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0
@valdo.valec

1.Ano je to velmi neprakticke - pouzivatelom prekaza menit rezim siete (osobna skusenost) chcu mat funkcne jednoduche sluzby, nie volat v GSM a potom manualne menit rezim a datovat v 3G. Predstav si den/tyzden/mesiac - kolko krat by to bolo ? Ak to niekomu nebude prekazat nech si to meni. Len sa teraz zamysli nad tym, ci je toto “neprakticke“ manualne prepinanie rezimov to, o com tu pisete a to, co tak velmi ocakavate ? Nevidim v tom logiku.

2.Ano, mam s tym osobnu skusenost, o nu sa tu delim. Ved je to aj v tom nazve LEN 3G, alebo LEN GSM ( GSM ONLY / 3G ONLY ). Kludne si to pretestuj ked budes mat moznost.

Necakal som, ze najdem pochopenie u kazdeho. Tuzba po prepinaci je silnejsia a ocakavania su velke, no technicky to bude presne tak ako popisujem v lokalitach s okrajom pokrytia.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@bisťo 

Je zrejme,  ze nam budes vnucovat svoj nazor nezalozeny na realnych skusenostiach ale to nieje ziadna novinka. Ako sa mozes vyjadrovat za nas pouzivatelov? Prosim vyjadruj sa laskavo zaseba v jednotnom cisle.

pokial mas pravdu tak ju dokaz, priloz printscr obrazovky ktory dokazuje tvoje tvrdenie.

ale to nespravis, lebo tvoj mobil nedovoluje dane nastavenie (obavam sa, ze nemas ani iPhone, ktory podporuje dane LTE frekvencie vo velkych mestach) a tym padom tvoja argumentacia je postavene na vode a klamstve. to co si si precital z EN prirucky si si zle prelozil (vid prinscr iOS 8.3 nastavenia nie su ONLY) ale to je u zase o inom....

my ostatni co vieme o com hovorime budeme radi ked tu dana moznost prepinaca bude k dispozicii. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Kde mas na Iphone v nastaveniach uvedene ze 3G bude iba "ONLY" ???. Pokial viem tak zapnutim 3G/LTE  povolis iba ich pouzivanie ale defaultne nastavena je EDGE/GPRS. Prepinac na iphonoch funguje odjakziva v dualnom rezime uz od cias iPhone 3G. Nemozes si samovolne zvolit 3G a po opusteni uzemia pokrytim ostat bez signalu. Vzdy iPhone prepne na inu dostupnu siet. Tak ako to popisujes ty to nikdy na iPhonoch nefungovalo a ani fungovat nebude. Dokonca si dovolim tvrdit ze som nikdy ani nepocul o mobile v ktorom by to takto fungovalo.

Vynimkou mozu byt 3G modemy kde sa taketo nastavenia naozaj nachadzaju. Osobne vlastnim a pouzivam Huawei modem kde sa da zvolit EDGE-GPRS only/ 3G only/ automatic.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Nazdar @Eraser1

ak na iPhone prepinac 3G neznamena 3G ONLY (tento rezim je nasavitelny aj na niektorych mobiloch/ nie iba modemoch) to znamena, ze pouziva v sieti confi.3G preffered. Teda mobil uprednostni rezim 3G a ked odides z pokrytia 3G prehlasi sa do GSM rezimu. To je ten jav o ktorom si pisal, ktory sposobuje kratkodobu nedostupnost (prerusovanie hovorov/pripojenia na internet/zmeskane hovory).

Preto musim znovu konstatovat, ze ide logicky o dualny rezim siete (lebo pouziva GSM aj 3G) a po spristupneni prepinaca si pouzivatel na okraji 3G touto volbou ajtak nepomoze, bude na to istom ako je sucasny stav (default je dual mode). Ak by ste si pozorne precitali moj prvy prispevok aj tento sietovy rezim som tam spomenul.

Nepisem tu totiz o funkciach iPhonov - na ne sa mozem vyprdnut, ale o spravani sa vsetkych telefonov plosne v roznych sietovych rezimoch v mobilnej sieti Telekom.

Zhrnutie:
3G ONLY rezim sposobuje uplne odhlasenie sa od siete po strate intenzity signalu 3G

3G preffered - pouziva dualny rezim s vyssou QOS-ov 3G (bude sa drzat 3G aj pri nizkych intenzitach signalu, po uplnej strate spadne do GSM).

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0
Mily @bisto,

Je evidentne, ze si nepochopil primarnu temu, ktora sa tu diskutuje a to je MOZNOST zapnutia EDGE na iOS 8 a vyssej verzii.

Je evidentne, ze niesi vlatnikom iOS zariadenia (nemas prakticke skusenosti s iOS v TELEKOM sieti) a tvoje akademicke rady tu nikomu nepomohli vyriesit primarny problem prepnutie iOS 8+ zariadenia do EDGE.

Len pre informaciu, ak mas prepinacom zapnute data do 2G, cize EDGE/GPRS, neprepinaju sa do 3G a LTE, cim situacia, ktoru popisujes nemoze nastat. Opacnym smerom to je mozne, ale to tu nikto neriesi...

Ist strategiou odpovedat bezpohlavnymi odpovedami, len aby si odpovedal a vykazal si si nejaku cinnost pre niekoho co pracujes nie je najstastnejsia cesta. Hlavne, ze prispejes...

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0
@valdo.valec

tvoj posledny prispevok v tejto chvili obohatil temu :-D

Ja som pisal trefne a k veci. Pouzivatelov by mohlo zaujimat, ze nasadenie pepinaca nebude riesit ich primarny problem v lokalitach na okraji pokrytia signalom. Vsetko okolo toho som uz napisal a tvoj nazor ma v tejto chvili prestal zaujimat, lebo tvojim cielom je nie diskutovat.

”Haters gonna Hate”

A to, ze ma niekto plati za to aby som tu pisal nepravdy, alebo zavadzajuce informacie ako si mi pisal su iba tvoje haluze.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Milý bisťo. Nechápu, o čem nás to tu vlastně jako chceš přesvědčit. Kecy, jestli to je či není pohodlné si strč za klobouk, neřku-li někam jinam.  Ano uživatel chce, nebo BY SPÍŠ CHTĚL aby bylo všechno NEJ. Ale NENÍ!

Tvoje příspěvky se mi přestaly chtít číst už na začátku čtvrté strany. Ač netuším, za koho "kopeš", polož si JEDNODUCHOU OTÁZKU: přijedeš na návštěvu nebo z pracovních důvodů do místa, kde MOMENTÁLNÍ  stav způsobuje, že NEMÁŠ ŽÁDNÝ SIGNÁL - NIKDO SE NEDOVOLÁ TEBE A TY SE NEDOVOLÁŠ NIKAM!!! A budeš tam třeba celý den.

Já říkám, že "normální" uživatel si chtě nechtě bude muset přepnout režim sítě manuálně (a velice rád to učiní, protože jinak je mu celý mobil na dvě věci) - pokud mu to bude samozřejmě umožněno pomocí přepínačů. Jestli chce či musí být na příjmu, NÍC jiného nezbyde.

Momentální stav je takový, že JSEM CELÝ DEN BEZ SIGNÁLU! Nedej bože tam bydlet!

A je mi opravdu totálně u **piip**, že nemůžu surfovat na kdovíčem (E,  3G nebo 7G) - JÁ NEMÁM SIGNÁL!!!

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0
Takže tvoje kecy o tom, co uživatel chce, co je mu příjemné či nepříjemné jsou úplně na pikaču.

Takže závěrem:

1. Já chci přepínače (nejsem zdechlý si je přepnout).

2. Kdo zdechlý je a nechce se mu přepínat --- ať si je celý den, týden měsíc bez signálu - jeho blbost. Může přepínače nechat zapnuté nastálo a nemusí se OBTĚŽOVAT je přepínat.

3. A ty milý bisťo - klidně čekej, až ti tam nejlépe všichni operátoři postaví vysílače - nebudeš se přece vázat zrovna na jednoho konkrétního.

Mimochodem - máš nějaké tušení, PROČ tam ty vysílače doteď nejsou????? Zkus zapřemýšlet.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0
@Clon

suhlasim s tebou - pisal som o tom ako sa bude spravat v mobilnej sieti v jednotlivych rezimoch aj po nasadeni ocakavaneho prepinaca. Kto chce bude si manualne prepinat sietovy rezim podla potreby manualne. Vela ludi si tuto interakciu neuvedomuje a su v domneni, ze spristupnenim prepinaca bude vsetko ok. V GSM sieti s volaniami ano, s prenosovou rychlostou bez prepnutia do 3G, alebo so slabou intenzitou v 3G uz nie. Robim podporu pri rieseni staznosti v tejto oblasti a preto som dal vediet o tom, aky to bude mat vplyv. Navyse je to presne k teme. Zadavat navrh na zlepsenie signalu pre jednotlive lokality mozete na adrese https://www.telekom.sk/osobne/pomoc-a-podpora/servis-pre-vas/mapa-pokrytia/

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Bisto ja mam tiez ten pocit ze si nepochopil podstatu celeho problemu rozoberaneho v tejto teme.

Problem je v tom ze SW v iphonoch je nastaveny tak ze sa 3G siete bude drzat zubami nechtami a az po dlhsom vypadku prepne na EDGE/GPRS. V tomto stave vsak nastava situacia ze moze byt ucastnik nedostupny. 

Ak vsak mas moznost zvolit si siet manualne, problemu sa urcite vyhnes pretoze tym zakazes telefonu prepnut na 3G s mizernym pokrytim. Ked som bol este u Telekomu  spravil som JB, upravil carrier settings, prepol na 2G a odvtedy som nemal ziaden problem s vypadkami alebo nadmernym vybijanim baterie. 

Toto je fakt o ktorom nie je nutne diskutovat, to su roky skusenosti s roznymi operatormi(zahranicnymi) ktori nemali manualnu volbu siete, kde som trcal na jednej palicke 3G pol dna, internet dead, zmeskane hovory ako na tanieri.

Napokon tato tema nie je len na slovenskych forach, je toho plny internet. Fakt sa divim ked si napisal kde pracujes ze sa nam snazis tvrdit opak toho co je realita. Za nas hovoria skusenosti za teba skor miesto skusenosti hovori teoria

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

A este jeden dolezity fakt ktory si asi zle pochopil alebo mas o nom zle vedomosti.

Spristupnenim prepinaca 2G/3G/LTE a  manualnym zvolenim napr. 3G sa po opusteni zony so zlym pokrytim iPhone !PREPNE NASPAT AUTOMATICKY DO EDGE/GPRS! cize neostane bez signalu tak ako sa mylne domnievas. U iPhonov neexistuje ziadne ONLY aplikovane na druh siete, vzdy sa jedna o dualny rezim. To znamena ze nam ten prepinac pomoze a to dost vyraznou mierou a nie ako pises ze budeme tam kde sme. Ak na iphony **piip** a pozeras sa na problem ako na spravanie mobilov celoplosne tak my zas **piip** na to ako sa spravaju mobily inej znacky pretoze tato tema vznikla prave o probleme ktory sa tyka iPhonov.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0
@Eraser1 zial, nemas o tom dostatocne vedomosti, ale to som od teba ani neocakaval ako od koncoveho pouzivatela. Skoda, ze si to nechces nechat vysvetlit, lebo funguje to presne tak ako som uz vela krat popisoval.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Měl jsem na iP5 svého času iOS 7.1.2 a minimálně 15x jsem se vyskytoval zhruba po 4 hodinách na místě s takto mizerným signálem. Za celou dobu se mi telefon NEPŘEPL ani jedinkrát do 2G = celou doby jsem byl nedostupný a nedokázal jsem volat. Paradoxem bylo, že ve druhé kapse jsem měl telefon "starý krám" a PLNÝ SIGNÁL a dovolal jsem se v pohodě. Dovolat se ale z iPhonu z jedné ruky na ten starý krám v druhé ruce prostě NEŠLO. Po nahození iOS 8.1.2 se to alespoň do toho 2G občas přepne.

Ale jak říkám - telefon je v prvé řadě od slova telefonovat. A když s ním telefonovat nejde = NĚKDE JE CHYBA. To ostatní jako internet nebo uživatelská přívětivost či jednoduchost přepínání je až někde dál...

A bisťo - o čem se to vlastně přete? Ty říkáš, že 3G Only je na **piip** - souhlasím s tebou a asi nejen já.

On ti ale odpovídá, že u iPhone neexistuje 3G only a ani nebude existovat s přepínačema. Tak o co teda jde?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar