Mikrotik RB951G-2HnD a Magio internet

Otázka

• 0

Dobry den prajem vospolok.

Bojoval som dnes s pripojenim Mikrotik RB951G-2HnD cez pppoe do siete Telekomu, ale zatial sa mi to nepodarilo.

Technicka podpora ma naviedla, ze router ma byt pripojeny do portov 1-2 na zariadeni, ktore terminuje aj opticky privod.

Je tu niekto, kto by mi s tym vedel pomoct, poradit? username a pwd overeny ceze technicku podporu, v logoch vidim len PADI messages, nic ine. Som sietar, ale v konfiguracii mikrotikov som zaciatocnik.

Ak mate niekto skusenosti, poradte pls.

Dakujem

Leo

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

8 odpovedí na túto otázku

• 0

Tak vazeni. 

laboval som, ako blbec, lebo som dostal informaciu z technickej linky, ze Router ma byt zapichnuty do portu 1 ALEBO 2 na optickom prevodniku. a ze 3 a 4 su pre set top box. 

Vecer som este volal na technicku podporu, kde mi povedali,ze IBA port 1.

Na druhy den som prisiel, zapojil Mikrotik do portu 1 na optickom prevodniku, nakonfiguroval

meno a heslo a up&running v pribehu par sekund.

Mladi fesaci na technickej podpore by si mali svoje podavane informacie preverit, ked uz si nimi

nie su isti.

S pozdravom

Hugo

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

no a skontroloval si FIREWALL dam musis predvoli port v NAT nastaveni tu je screen:

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

zatial nerob nic, volal som teraz na technicku podporu, kde mi chlap povedal, ze to, co mi povedal ten pred tym neplati. Ze to ma byt v porte 1 aj na tom optickom prevodniku. ten predtym tvrdil, ze bud 1, alebo 2. Vyskusame, co to da a ak sa to nerozbehne, napisem. Vdaka

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ahoj @Leo Gal prsnickus, mrzí ma, že ti náš kolega podal nepresnú informáciu. Verím, že už všetko funguje ako má :) Pekný deň Ti želám. Janka

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

A tých nepresných informácii tam máte ako húb... Či na tech. podpore alebo len tak ked sa volá na infolinku... "odborníci" od fachu  fakt...  Predajcovia z kade tade cez kadejaké firmy...  telefonisti detto...

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

• advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

sidebar