reálne VDSL rozširovanie, vzdialenosti od DSLAM

Otázka

• 0

Zaujímalo by ma, a verím, že je nás veľká väčšina, kedy Telekom začne s rozširovaním pokrytia VDSL ?

Po roku a pol od spustenia je minimálny progres a len kopec sľubov:

VDSL sa bude rozširovať do menších obcí (dsl.sk)

Telekom rozšíril VDSL. Dostupné je pre pol milióna domácností (zive.sk)

Reálne, kedy môžeme čakať rozširovanie DSLAMov na úroveň ulíc, vektorizáciu ?

Čo mne príde neakceptovateľné je limit 700m(podľa posledných info len 550m), vlastne aj to iba na 20/2, ako príklad si zoberme Českú republiku, technológia rovnaká, káble myslím zakopávali +- identické tam napodiv 1.3 - 1.5km od ústredne ide telka aj s 20/2 úplne bez problémov. Našiel som pár prípadov že dokonca na 1.9km to pri VDSL dáva 21Mbit stabilne.

Vždy zákazník počuje ako sa čo nedá, výhovorky, že to je vlastne pre dobro zákazníka aby to bolo stabilné preto len 700m. Správna otázka, prečo na len na Slovensku 700m inde 2 kilometre ?

Ešte na margo spokojnosti, stabilita pripojenia či kvalita služieb je na jednotku, potešilo by to VDSL, v našej obci dokonca nie je ani pokrytie VDSL, všetky okolité obce ho majú.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

3 odpovede na túto otázku

• 0

To sme si všimli kont.formuláre..  Človek si myslel že tu budú ľudia čo dajú fundované odpovede a nie že napíš tam a tam.. Možno ti odpíše..

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Tiez by ma to zaujimalo ci mam este dufat alebo sa zmierit s tou slabotou co mam.

Chapem, ze sa vam do toho neoplati investovat ked to potom budete aj tak musiet prenajat aj konkurencii a neprinesie vam to ziadnu konkurencnu vyhodu, ale teda mohli by ste aspon dat nejake info ci sa chysta nejake realne stavania dslamov na urovni ulic a kedy alebo nie

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar