prechod z ADSL na VDSL so zachovaním tlf. prípojky cez analóg

Otázka

• 0

Dobrý deň.

Uvažujem o prechode z ADSL na VDSL, dostupnosť po overení sa javí ako realizovatelná. Avšak pevnú linku by som chcel mať  naďalej pripojenú samostatne ako doteraz cez splitter, nie prostredníctvom VDSL routra ako je tomu v prípade nových inštalácií cez dodávaný ADB router.

Je o to možné vopred požiadať a kde? Chcem sa vyhnúť reklamácii, aby mi automaticky neprehodili tlf. prípojku do DSL. 

A ak by sa ukázalo, že v mojom mieste VDSL nepobeží a nezískam tým očakávanú vyššiu rýchlosť, je možné sa vrátiť k pôvodnému ADSL pripojeniu?

Ďakujem

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

12 odpovedí na túto otázku

• 0
No riesenie mojho problemu zachranilo to ze som mal natiahnuty 4zilovy kabel. Kedze routru staci 2zilovy tak som len odcvakol koncovky a rozdvojil kabel na 2x2zilovy cim jeden ide zo splitru do routra a dalsi ide spat z routra(tel.linka) k splitru a tam som len spojil so spojkou s kablom do tel.linky. no musel som kupit koncovky rj11 a zohnat klieste a nejaka hodinka rozmyslania a behania po dome.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0
No splitter mam na hl.vchodom, tl.linku cez dce steny na prizemi a router je cez dve steny nad hl.vchodom. no katastrofa. No budis nejak sa potrapim. Dalsia vec, na co prosim na Co??sa vypisuje ten formular fakturacnej adresy a dodacej adresy ked mi to aj tak poslali na adresu kde uz nikto neni a este uplne na stare telefonne cislo??? Asi si uz robite zo mna srandu alebo ten vas personal je uplne mimo realitu? Naschval som to vsetko vypisoval a urobia si po svojom. Uz ma to dost vytaca a este sa dokopy nic nespravilo.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ahoj @viglacma52

môžem Ťa poprosiť, pošli mi do súkromnej správy: 1. Klient ID / číslo adresáta 2. Meno a priezvisko osoby, ktorá podpísala zmluvu 3. Kontaktné číslo? Posuniem to kolegom na preverenie.

Ďakujem 

Ľuboš

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@viglacma52 podla mojich informacii sa to da. Jednak poznam ludi, co si to prave pre to zabezpecovacie zariadenie (iste mas na mysli PCO) menili naspat. Avsak riesili to cez reklamaciu, no nemali s tym ziaden problem, proste im to zmenili. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0
@bu2ckland: tú tému som pozrel, lenže vo výsledku tu máme dve vlákna s navzájom si protirečiacimi informáciami: "nedá sa" versus "niekomu sa to dalo". To isté sa človek dozvie, keď zavolá na info linku, nedá sa, alebo druhý mi povedal malo by sa dať. Nechcem si požiadať o VDSL a potom sa naťahovať s reklamáciou. Kolega riešil návrat na ADSL kvôli zabezpečovaciemu zariadeniu, o tie problémy nestojím.
Od takéhoto fóra som očakával, že ak užívateľ nenájde pomoc od komunity, tak to správca fóra posunie na vyjadrenie niekomu kompetentnému.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ja som sa dodnes nedopátral zaručenej informácie, že by bolo možné pripojiť VDSL a oddelene cez splitter tel. linku, ako je to doteraz v prípade pripojenia ADSL. Poväčšine nerozumejú, že zákazník to tak chce, lebo má na to dôvod (ako napr. JurajM, má zrejme tlf. pri splitri a router o dve steny ďalej, ak mu dajú VDSL router, musí vŕtať steny kvôli káblu od routera ku tlf.). Asi najrelevantnejšie vysvetlenie mi poskytol jeden technik údržby, že totiž karty VDSL na ústredni nemajú, ako to nazval, "splitrovaný" výstup, Pri ADSL na ústredni vytiahol technik pár pre internet, druhý pár z portu pre tlf. linku, nacvakol do splittra a na druhej strane u zákazníka opäť splitter a káblik do routera a pre telefón. V prípade VDSL karty vraj má spoločný výstup pre net i hlas, pričom voice port sa len už len nakonfiguruje z centra ku konkrétnemu VDSL portu.

Stále si síce myslím, že by to nemal byť technický problém urobiť aj po starom, ale pochybujem, že im "systém" takúto konfiguráciu dovolí.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@Juraj M. pan na linke ti nepodal uplne kompletne informacie. Technologia sa meni ale musis aj ostatne veci. Je to presne ako ti pise Suzi, musis si to poprepajat, inak ti to nepojde. Mozes sa poradit na technickej podpore co a ako, alebo ked si netrufas, mozes si objednat aj technika cez pojde to

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@Juraj M. kabel z telefonnej linky je potrebne prepojit priamo s VDSL routrom, splitter uz nepotrebujes..skus este kontaktovat technicku podporu 0800 123 777 pre viac info 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Vcera som si vyklikal prechod z Adsl na Vdsl a pan na info linke mi po tom ako som sa 3-KRAT spytal ci musim menit spliter povedal ze "meni sa len technologia, cize IBA router sa vymeni, nic viac" ked som pocul kamaratov tak treba vraj vymenit aj splitter aj router. Problem je ze splitter sa nachadza dost daleko od routra(cez 2steny) a tahat nove kable je dost problem + dalsi problem vznikne ze od routra treba tahat novy kabel do tel.linky. Kde vznikla chyba? Pan na info linke ma uplne zle informoval. Pisem sem preto lebo to nieje robota na 3hodiny. Dakujem za odpoved

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ak už Internet na ADSL máš a chceš VDSL,  zadaj si jednoducho poziadavku, bud cez web alebo chat, overia Ti dostupnosť a v prípade že tam reálne to VDSL máš tak Ti to určite zmenia. Ak tam reálne VDSL nebude tak Ti proste ostane ADSL ako máš doteraz. A čo sa týka ponechania pripojenia telefonnej linky cez spliter pri VDSL na internete , tak to možné nie je.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ahoj, ak prechadzas na VDSL internet, nie je mozne, aby ti ostalo pripojenie cez splitter. Ak ale si to chces overit, mozes zavolat na technicku podporu 0800 123 777, tam ti urcite poradia.  K druhej otazke,  ak nebude mozne zriadenie VDSL, objednavku technik zamietne. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.