prechod z DSL na VDSL pri sučasnej viazanosti

Otázka

• 0

dobry den  chcem sa spýtať  ci je možny  prechod z DSL na VDSL pri sučasnej viazanosti?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

24 odpovedí na túto otázku

• 0

Ahoj, @krokodyl , áno, je to možné, pri prechode na VDSL však vznikne nová 24-mesačná viazanosť. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

dnes som bol na predajni a chcel som prejsť z DSL na VDSL  a na predajni mi tvrdili, že je to možne až po skončeni viazanosti, tak teraz neviem, ako to teda je?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ahoj :), pokiaľ máš aktívnu kampaň z obdobia, kedy bolo možné zriadenie netu na VDSL technológii tak prechod na VDSL možný je s tým, že Ti bude zrušená súčasná viazanosť a budeš zaviazaný opätovne s novou - dvojročnou viazanosťou :smileyhappy:

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0
ahoj no ten internet mam od janurar/februar 2014 a VDSL spustili septeber 2013 takže by to teda malo isť zmeniť

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

áno, malo by sa to dať, otázka je, prečo si si už vtedy nepožiadal o VDSL...:smileyhappy:

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0
No ja by som poziadal, ale co z toho, ked este VDSL nebolo dostupne v nasej obci spristupnili ho az koncom roka 2014 jak rozširovali VDSL ;)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ja mam ten isty problem, na pobocke otcovi povedali, ze nie je mozne prejst na VDSL. Zmluva bola podpisovana v marci 2014.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ja som predlzoval viazanost od 1.11.2014 (vybavoval som to ešte v desiatom mesiaci). "Chytrý balík". Mám internet L+magio M+pevna linka M. Na VDSL som sa nepýtal (zabudol som) ale považoval som to za samozrejmosť. A minimálne sa ma mohla tá pani spýtať, či náhodou nechcem VDSL. Keď mi potom prišli papiere domov, bolo tam samozrejme ADSL. Tak som volal na infolinku. Tak mi povedali, že sa to už zmeniť nedá. Skúšal som písať aj tu na stránke na ten online chat. Tam mi odpísali, že si mám počkať, keď tá viazanosť začne platiť a potom si o zmenu na VDSL požiadať. Tak som tak spravil. Pán, sktorým som hovoril to poslal na reklamačné oddelenie. po mesiaci mi prišla odpoveď, že to nie je možné, lebo mám viazoanosť. Tak som volal znova. Vyrozprával som pani celý príbeh, bola veľmi ochtná, spýsala to a znova poslala na reklamačné. Bohužiaľ opäť negatívna odpoveď. 

Tak som zvedaví, čo mi poradíte.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dnes som volal na infolinku 0800 123 456 a tam bola operatorka ochotna a zitila mi všetky info a aj mi napeť zavolala. Zmena je možna, ale preto, že som bral akciovy modem za 9,9e , tak musem dolaťiť 25e  a neni problem a mi vravela, že si možem aj VDSL modem kupiť hotovosťi len, že to ma vyjde drahšie, tak mi povedala, že sa oplti doplaťit tu cenu ADSL modemu a potom pdpisať novu zmluvu a vziať  akciový VDSL modem za 9,9e a znova sa upisať na 24 mesiacov.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@majerskm  uz sa ti asi nechce volat zase, ale skus este :) Niekedy u jedneho agenta vybavis, co u ineho nie.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

No som sa predčasne tešil že všetko slo celkom jednoducho, až pokila mi pred par dnami prišla prva faktúra za VDLS internet na sumu 240 e  som sa nestihal čudovať a potom som ju otvoril a že zmluvna pokuta 199e bez DPH z akeho dôvodu????  cenu za DSL modm som tam mal naučtovanu 25 e no to bolo jak mi operatorka vravela a platim viac mesačne  (Magio L predtým  DSL 5 Mb/s  za 13e

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@krokodyl 

Ahoj, podľa našich informácií sa už tvoj prípad rieši, veríme, že sa to čoskoro dotiahne k tvojej plnej spokojnosti.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ano už to je dorišene  a sa mi ospravedlnili     

Vazeny zakaznik, dovolujeme si Vas informovat, ze Vam  v samostatnej fakture vratime z faktury 01/2015 poplatky Zmluvna pokuta v sume 190,00 EUR s 0% DPH a Zmluvna pokuta DSL WIFI Router v sume 25,00 EUR s 0% DPH z dovodu nespravnej fakturacie. Za vzniknutu situaciu sa Vam ospravedlnujeme. S pozdravom Telekom

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@krokodyl

Ahoj, ďakujeme za info, veríme, že sa to dotiahne k tvojej spokojnosti.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Mám podobnú skúsenosť. Ja som sa ale dohodol ,že chcem od začiatku VDSL ale nejako sa im to nechce ma tak pripojiť lebo vraj sa môže stať ,že budem mať na základe vzdialenosti od základne horšie pripojenie ako na ADSL. Čo ma však trápi ešte viac je velké kolísanie v rýchlosti pripojenia v priebehu celúho dňa aj noci !!!

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@jozefka01 

Ak ti uz pri ADSL kolisu rychlosti zabudni na VDSL. Zisti si najprv vzdialenost od ustredne. VDSL ide do 550m.

Aby sa ti nestalo, ze nebudes mat internet ziadny.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@jozefka01 

Ahoj, ako píše  @Offline , prechod na VDSL je dobré skonzultovať s našimi pracovníkmi na bezplatnej linke 0800 123 777, pri VDSL je potrebné spĺňať viacero podmienok, ktoré môžu kvalitu pripojenia výrazne ovplyvniť.

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ahoj @jozefka01,

sme radi, že sa situácia doriešila k tvojej spokojnosti Šťastný smajlík 

Verím, že už budeš mať s nami iba dobré skúsenosti.

Pekný deň prajem,

Ľuboš

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Je to VDSL také super mne to ponúkajú tiež?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Urcite chod do toho je to nadstavba ADSL ka, ale su tam ovela vyssie rychlosti pre download a upload max 80/8 Mbit ( XL program)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Až na to ,že nič nesťahujem 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

teraz mám  internet L a stačí a mám napojené dva  notebooky

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

pokial ti ADSL L  staci tak samozrejme prechadzat nemusis, je to dobrovolne ale ak sa rozhodnes mozes hocikedy prejst len pozor na to, aby uz nebolo neskoro...  volne porty v ustredni pre VDSL  uz  nemusia byt ;)

Osobne si myslim ze aj tak sa tomu prechodu nevyhneme vsetci pretoze akonahle nasadia vsade VDSL stare ADSL budu vypinat

Editoval filipec12

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar