Prechod z ADSL na VDSL

Otázka

• 0

Dobry den,

Vcera som sa obratil na telekom s poziadavkou o prechod z ADSL na VDSL. Povedali mi, ze maximalna rychlost ktoru mi mozu na VDSL ponuknut je 6Mbit/s , pretoze byvam vraj viac ako kilometer od ustredne co nie je pravda.

Line Attenuation na Telekom kabloch je zhruba 13.81dB na km. Na modeme mi ukazuje 6.2dB co znaci, ze byvam menej ako 500m od ustredne.

S tymto som sa obratil na technicku podporu so ziadostou o premeranie linky za ucelom prechodu na VDSL, no povedali mi, ze oni nemozu len tak poslat technika na zaklade mojej ziadosti.

Ako by som mal postupovat?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

2 odpovede na túto otázku

• 0

ahoj M.Lukas, vyjazd technika je mozny jedine na zaklade objednavky v systeme. Pokial by sa technickym setrenim zistilo, ze zriadenie VDSL pripojenia mozne nie je /moze nastat aj tato situacia/, je objednavka zamietnuta technikom. Takze skus si pripadne vyklikat objendacku cez eshop a uvidis...kazdopadne drzim prsty :smileywink:

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ahoj, pokiaľ Ti bolo povedané na linke, že dostupnosť je v systéme max. do 6 Mbit/s je to kvôli technickému šetreniu, ktoré bolo na danej linke spravené. Jediná možnosť ako tam poslať technika je vytvoriť objednávku na zmenu na VDSL, pokiaľ prejde systémom k technikovi, tak je potom na ňom, aby potvrdil dostupnosť vyššej rýchlosti VDSL internetu.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar