Slovenské HD programy možno prídu aj do Digi TV, freeSATu a Magio Sat

Otázka

  • 0

Satelitné platformy Digi TV, freeSAT a Magio Sat sa už možno čoskoro rozšíria o všetky základné slovenské programy vo vysokom rozlíšení obrazu. Markíza, JOJ a RTVS s operátormi intenzívne rokujú. Všetky veľké televízie rokujú so spoločnosťou UPC DTH, ktorá prevádzkuje freeSAT aj so Slovak Telekomom – ten zabezpečuje služby Digi TV a Magio Sat.cTelevízie uvažujú o tom, že si na satelite Thor, odkiaľ všetky spomínané služby ponúkajú, prenajmú kapacitu a budú vysielať svoje programy v HD priamo. Operátori by následne získali prístup k staniciam a podieľali by sa na financovaní tohto vysielania. Náklady by si rozdelili.

Pribudnúť môže 8 HD staníc

Aktuálne šíri Slovak Telekom pre svoje platformy Nová Digi TV a Magio Sat Jednotku, Markízu a JOJ v HD rozlíšení. Po dohode s televíziami by mohol využiť kapacitu na iné programy.

Ak sa televízie dohodnú s operátormi, do ich ponuky môžu podľa našich informácií pribudnúť programyJednotka HD, Dvojka HD, JOJ HD, Plus HDWau HD. Markíza môže pridať Markízu HD, Doma HD či Dajto HD.

Zdieľať tento príspevok


Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

0 odpovedí na túto otázku

Na túto otázku nie sú zatiaľ žiadne odpovede.

Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar