problém s pripojením

Otázka

• 0

Pekný deň prajem , mám menší problém s pripojením routra do siete telekomu, mám router Vigor  2700 VGST  a veľmi ťažko sa mi pripája do siete telekomu. Neustále bliká ledka ADSL2+, a niekedy pripojenie tvrá aj hodinu či viac, ale možno je problém s kábelážou. Keď router pripojím priamo do zásuvky cez dsl kabel tak mi hned naskočí internet  a tiež ak ho potom prepojim aj so splliterom tak tiež naskočí  ale ak ho napojím cez predlžovací dsl kábel v mojej izbe (ktorý má dlžku približne 11 m) tak mi len trénuje a nie sa pripojiť. Kábel som už vymenil za nový a efekt ten istý , nový kábel je Lan kábel spjeny cez spojku s dsl káblom.  Vedeli by ste mi poradiť prosím ? Nechápem kde sa môže stratiť signál v tom kábli,  alebo by elektronika rušila signál proste už neviem kde hladať chybu. Ďakujem za odpoveď 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

6 odpovedí na túto otázku

• 0

ahoj ladislav26, v Tvojom pripade odporucam kontaktovat bezplatnu linku technickej podpory na cisle 0800 123 777, kde Ti, verim, poradia. Technicke zalezitosti riesim s nimi a spokojnost  :smileywink:

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Keď som mal dsl stalo sa mi, že som podcenil inštaláciu a nechtiac som privrel ten tenký káblik(dsl) medzi dvere a zárubňu, potom mi to raz išlo a raz nešlo a potom som zistil že keď som mal dvere otvorené tak to išlo a keď boli dvere zavreté tak to nešlo.

Skús ešte dôkladne skontrolovať kábel a konektory , ak bude problém pretrvávať tak volaj.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Technickú podporu som už volal a práve toto sme s technikom neskúšali, že zapjiť router priamo pri zasuvke či to nabehne. Čo sa týka  privretia  kabla s dverami môže byť príčina, ale ja som natiahol aj druhý kabel len tak cez izbu a ani tam sa mi to nechytilo , vtedy sa to chytilo ak som to zasuval priamo do zásuvky a nie cez splliter.  Skúsím ešte niekede kúpiť dsl kábel 10 m aby som to nemusel  spojovať spojkou ešte pred spllitrom a uvidíme. Ale zaujímavé, že  napr. čo som mal router Zyxel P-660 HN TA3  tak ten mi načítal internet do minuty a tam problém nebol ani z dlhým káblom ( ale možno tento Vigor je citlivejší na takéto veci).

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Nakolko pouzivas nie velmi presnu terminologiu kablov skusme si to zhrnut:

Dsl kabel myslis asi telefonny kabel RJ11-RJ11 (prilozeny k routeru cca. 50cm)

Predlzovaci dsl kabel - telefonny kabel RJ11-RJ11 (11m)

Lan kabel - FTP kabel RJ-45-RJ45

1/" Ked ho pripojim priamo do zásuvky cez dsl kabel, tak funguje" - pripojenie cez kabel RJ11-RJ11 kratky je OK

2/" Ak ho napojím cez predlžovací dsl kábel v mojej izbe - nefunguje" -  ak mas na mysli RJ11-RJ11 dlhy kabel, problem moze byt v kably /dat ho premerat, alebo novy/, alebo router naozaj nefunguje s dlhsim kablom ( neskusal som ale moc sa mi to nezda)

3/" nový kábel je Lan kábel spojeny cez spojku s dsl káblom" - netusim ako to mozes mat spojene s jednou spojkou. Zásuvka ma RJ11, router ma RJ11, kabel mas RJ45-RJ45, vychadza mi z toho, ze by si mal mat 2 spojky (uplne nevhodne zapojenie).

Radsej kup telefonny kabel (RJ11-RJ11) potrebnej dlzky ako aj uvazujes. Skus telefonny kabel, zapojit ho priamo do zasuvky a routera bez natiahnutia do izby (router si prenes k zasuvke) - ak bude fungovat, router nema problem s dlhym kablom. Potom natiahni kabel a zapoj ho do routera uz v izbe, malo by to fungovat ronako, ak nie potom treba hladat pricinu inde a nie v kabli.

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

áno  DSL kábel myslím Telefonny kabel RJ11 - RJ11 ,  ja som to skušal aj predlžiť zo spojkou ten telefonny kábel  síce to spolu mohlo mať cca 2,5 m  ale net naskočil a bolo to pri zásuvke.  Skúšal som aj RJ11 . RJ11 kábel zapjiť starý čo som mal  11 m  , už mi net nenaskočil.  Dnes som objednával  nový telefonný kábel tak uvidím, keďže v dedine majú kábel aj koncovku ale kliešte v predajni nemajú a ani ja nemám doma. Dúfam, že mi to problém vyrieší lebo technik ma už prepajal na druhý pár  čo ide  kábel zo stlpu do domu.  Ten kábel čo ide zo stlpu bol zakliesnení do stromu a tá vonkajšia izolacia  je porušená, ako boli sa mi nato pozrieť ale pršalo a technik to len natiahol pomedzi konáre. Či sa tam ten signál nestráca  ale to už ja vyriešiť doma nemôžem nato treba technikov ktorý to pozrú.  Napr. čo tu mám dočasne Zyxel P660 HN T3A  ten mi načíta pohode internet  aj  cez prepojení kabel RJ45 aj cez ten starý RJ11. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Takže dnes mi prišiel  telefonny kábel zapojil som to do zásuvky a na routri bliká ADSL a nie  sa pripojiť takže bude je router vadní alebo už neviem. Cez Zyxel ktorý mam na skúšku od kamosa  ten sa pripojí bez problémov. Ešte možno skúsim  u kamoša vyskúšať ten Vigor či mu to naskočí . 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar