Dátové služby a WIFI

Otázka

• 0

Dobrý deň,

Mám EASY kartu a pri  výmene SIM karty /zo staršieho telefónu do novšieho/ mi odrátalo z kreditu dosť vysokú sumu, pritom sa v telefóne hneď po zapnutí sme nastavili domáci WIFI. Ako je to možné, že mi to odrátalo za dátové služby  a nezohľadnil  sa pre internet domáci WIFI?

Ďakujem za odpoveď.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

2 odpovede na túto otázku

• 0

Ahoj Leee_a. Dnesne telefony s operacnym systemom sa hned po zapnuti pokusaju pripojit na internet. Telefon si overuje, ci je k dispozicii aktualizacia operacneho systemu, odosielaju sa informacie o nainstalovanych aplikaciach a overuje sa, ci nie je k dispozicii ich aktualizacia, pripadne sa automaticky stahuju aktualizacie aplikacii, ak to je povolene. Ak si uz mala nastavene emaily, facebook (ten je dobry zrut dat), ... tak sa mohli stiahnut nove data. 

Nemusis byt ani v LTE sieti a za 1 sekundu moze telefon v 3G sieti, ktora je dostupna na Easy kartach aj bez doplnkovych sluzieb, stiahnut aj niekolko MB. Po spusteni telefonu moze preklikanie nastaveni k WIFI, vyhladanie siete, zadanie hesla a prihlasenie do siete trvat aj minutu. Za ten cas mohol telefon preniest aj desiatky alebo stovky MB. Ak mas niektory zo starsich programov Easy alebo FIX, kde nie je limitovany denny internet s maximalnou cenou za data 0,50 EUR, tak si mohla prist aj o desiatky EUR.

Ak mas telefon s operacnym systemom android, tak sa da v nom uplne jednoducho vypnut datove pripojenie cez operatora. To sa dalo urobit uz pred vlozenim SIM karty. Po zapnuti telefonu so SIM kartou si uz mohla mat pripojenie cez operatora zakazane a tato situacia by nevznikla.

Kredit sa ti odratal preto lebo si si v nastaveniach telefonu povolila pripojenie cez operatora. Tvoje nastavenie telefonu ale operator nemohol ovplyvnit. Bolo to v tvojej kompetencii.

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0
Ďakujem za vysvetlenie.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.