Otázka

• 0

Zdravím chcel by som sa opýtať ako sa dostať do nastavení tochto routra cez ip adresu. Zatial som pripojený na internet cez vytvorenie sirokopasmoveho pripojenia v pc tak ze som zadal login a pw ktore som dostal od telekomu ale ja viem ze na internete predtym kde som mal router tp-link som nemusel vytvarat nic len som sa napojil na nastavenia routra cez ip adresu a tam som zadal tieto prihlasovacie udaje a islo to. Neviete ci to ide aj tuto alebo musim sa pripajat cez sirokopasmove pripojenie.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

20 odpovedí na túto otázku

• 0

ahoj @Lukinesk0NR presne tak ako pises ONT nepodporuje wifi pripojenie , preto potrebujes wifirouter, kedy si si zakupoval router ? starsie typy nepodporovali 300 Mbit/s

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ak som to pochopil správne, ide ti o to, aby si sa mohol pripojiť počítačom do internetu cez prvý router bez širokopásmového pripojenia.

Ten router je ináč nastavený a mne sa do jeho nastavení nepodarilo dostať.

Tiež si kladiem otázku : "Načo mi sú dva routre ?"

Veď ten Huawei HG8245H má aj telefónne zásuvky a aj wifi ;) .

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Administrátori

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Uz t viem cele je to tak ze proste takto to musi  byt musim sa pripojit na prvy router cez sirokopasmove pripojenie a ked chcem wifi musi to ist do dalsieho routeru ktory vysiela wifi pretoze to prve zariadenie je ONT

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ten wifi router je tp-link tl-wr1042nd ten by mal mat 300Mb ale uz nam posielaju novy wifi router tak uvidime. Dam vediet :)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Neviete ked mam vratit Stare ONT zariadenie ci musi to majitel alebo mozem aj ja syn a ci nevadi ked to neni v krabici ?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ak mám staré zariadenia alebo na vrátenie, vždy zvyknem osobne na predajni.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ano vratenie je osobne v Telekom centre , mozes ist aj ty len musis mat nejaky kod zakaznika alebo nieco cim ta najdu :) je viac verzii typu tohto ONT , tento konkretne neumoznuje wifi , a co sa tyka routra a rychlosti daj vediet ci novy router pomohol 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Tie dve paličky vystupujúce do priestoru z Huawei HG8245H sú antény a nie tykadlá ;) .

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0
Tak v návode odtelekomu tiež je ze musi sa napojiť este druhý router no neva uvidíme ked príde novy wifi router podla mna aj tak este neni stabilná moc ta rýchlosť pre všetkých užívateľov ked je to novinka

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@Lukinesk0NR jedna vec je dosiahnuť 300Mb na LAN a druhá 300Mb na WAN, ale ten tvoj router čo som pozeral má 1Gbit/s na LAN aj WAN takže by ti to malo fičať plnou rýchlosťou.
Ja pozerám že mám ten istý router ale mne to nejde plnou 300Mb/s rýchlosťou tak môžem zisťovať prečo :(
Škoda, že to ONT telekom takto oklieštil

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@Lukinesk0NR jedna vec je dosiahnuť 300Mb na LAN a druhá 300Mb na WAN, ale ten tvoj router čo som pozeral má 1Gbit/s na LAN aj WAN takže by ti to malo fičať plnou rýchlosťou.
Ja pozerám že mám ten istý router ale mne to nejde plnou 300Mb/s rýchlosťou tak môžem zisťovať prečo :(
Škoda, že to ONT telekom takto oklieštil

To ze router ma 1Gbit/s na LAN neznamena ze to vie uNATovať.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ahojte,Tiez mam taky router Huawei s sntenkami. Nechapem naco ten Huawei vysiela wifi signal ked sa na neho neda pripojit?

Neda sa nejako vypnut ta wifi,citim sa ako v Cernobyle :(

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ahojte,

viete mi sem dať niekto linku na užívateľský manuál pre HG8245H verzia V3R015C10S108?

Mám na mysli taký, kde je informácia o tom, ako v integrovanom routeri nastaviť DHCP a DDNS? (Nie ten na T stránkach.) Dík.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ten router je sam problem.Ziaden manual!Problem nastavit porty a ma nenormalne vela pootvaranych portov ktore nejde ani vypnut.Cize velka moznost sa donho dostat!!!!>:( 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Nuž, Telekom sa na neho potrebuje dostať, keďže ide o manažovateľnú službu. Do akej miery ale? Zatiaľ netuším.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dnes som instaloval ont router s antenkami ako to nazyvate  ide perfektne samostatne bez stareho tp linku napojene mam vsetky pocitace aj tablet aj mob.akurat miesto hesla co pital som musel dat vsade kluc ktory je na spodku ont krabicky   /huawei HG8245H

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Nikto neodpovedal na otazku, ci sa WiFi na ONT HG8245H da vypnut. Zariadenie WiFi signál vysiela, hoci ho nepouzivam (nepoznam heslo).  Za ONT mi Telekom dal samostatny WiFi Router.  Jeho WiFi pouzivam.  Vadi mi zbytocne ziarenie naviac z ONT.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ahoj, VKos,

je možné si v Telekome požiadať o aktiváciu router -a priamo v ONT. Druhý router tým nebudeš potrebovať. Výhoda: subjektívne vyššia rýchlosť WiFi siete, objektívne: VPN bez výpadkov. Nevýhoda: Neistota, na koľko Ti Telekom "vidí" do siete?

Ak nemáš heslo niekde zospodu router -a, napíš na  techgroup@telekom.sk, nech Ti poradia, ako WiFi vypnúť bez neho? (Možno to budú vedieť na diaľku.)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar