300Mb Internet

Otázka

• 0

Zdravím chcem sa opytat ludia dostali sme ku internetu router Huawei hg8245H je to zapojene z tochto routeru nam idu dva kable do magio boxov a potom jeden kabel z tochto routeru nam zapojil do tp-link tl-wr1042nd a z tochto idu dva kable do pocitacov na internet lenze internet mi ide zatial len 172Mb a nie 300 skusal som urobit ze tie kable co idu do pc zapojit do prveho routeru ale to mi internet nesiel preco to tak je ? Ma napadlo ze nemal by som sa napojit na nastavenia huawei a tam zadat prihlasovacie udaje na telekom ktore boli predtym v tplinku

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

30 odpovedí na túto otázku

• 0

V tych parametroch siete kde sa nachadza rychlost na co som ti dal vcera navod , je tlacidlo "Deataily" . Po jeho stlaceni sa ti zobrazia dalsie parametre. 

IPv4 Adress je adresa ktoru teraz pouziva tvoje PC a IPv4 Default Gateway je adresa ktora sa zadava na pripojenie do routra. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ahoj,

Akú maximálnu rýchlosť máš garantovanú v zmluve ?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

To neviem teraz zmluva este len pride asi ale objednali sme si ten 300 aj byvam na mieste kde je optika s takou rychlostou

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0
Ten tp-link router ma rychlost 300 Mbit/s tak ma napadlo ci ten netreba lepsi respektivne sietovu kartu do pc

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ešte sa opýtam ;

Prečo si myslíš že rýchlosť musí byť presne 300 ?

Na tej stránke je napísané : "Spoľahlivý internet na plný plyn s rýchlosťou až do 300 Mb/s už aj u vás doma!"

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Tak viem ale tak snazim sa aby to dosiahlo maximum cize viem ze oba routery by taku rychlost mali zvladnut teraz ostava ako zistim aku mam sietovu kartu a ta ci to zvladne 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Sieťovka by mala byť minimálne 1GB/s .

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ktorý operaečný systém máš na tom počítači/počítači ?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Windows 7 a sietovu mam tuto 
Popis: Realtek PCIe GBE Family Controller

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ak to nevieš nájsť nevadí, GBE znamená GigaBit Ethernet , tak ak si nerobil zmeny v nastaveniach mal by sa za routrom chytiť na 1GB/s .

Po kliknutí na ikonu pripojenia sieťe v pravo na lište zvolíš centrum sietí, a tam nájdeš odkaz lokálne pripojenie.

Po kliknutí na odkaz by sa ti mali zobraziť parametre, piaty odvrchu by mala byť rýchlosť.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Daj vedieť ako sa ti darí v riešení.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Píše 1GB cize ani vtom nebude uz problem tak nic teda asi tu rychlost uz inak nezvysim ale dakujem za trpezlivost :)

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Iba tak pre zaujímavosť, rýchlosť si meral na jednom z počítačov aplikáciou alebo si videl údaj na routri ?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Nemám reálne informácie tak neviem posúdiť, snažím sa iba pomôcť prísť na zdroj problému.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Čo Huawei ?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pozerám telku tak trošku detailov by sa zišlo.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Proste ma napadlo mne ide opticky kabel do Routeru Huawei a z toho lan kabel do routeru tp-link a odtade az lan do pc tak ma napadlo ze ci to nemoze nejako znizit rychlost ked to ide az cez dva routre a ja som chcel ze by siel lan hned z prveho routeru do pc ale to mi neslo ale tak musim si zistit nick a heslo na telekom a vytvorit sirokopasmove pripojenie.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.