VDSL vo Zvolene

Otázka

• 0

Ahojte

Dnes prebehla internetom infoška, že citujem: Telekom prekvapivo výrazne zvýšil pokrytie VDSL, o 63%

Na stránke Telekomu  je mapa pokrytia aj napriek tomu, že som v tom nejakom ohraničenom pásme, že by som asi mohol mať VDSL tak jednoducho u mňa to nieje.

Nechápem, že sa to nedá u mňa na Bystrickom rade 61, ked XY rokov dozadu som mal podpultovo Turbo 4 a malo to fičať 20 išlo to cca do 15 mega, ale išlo.

Preto ma irituje, že sa asi zabúda na človeka, nepotrebujem ten net na sťahovane hanbatých vecí, ale pre redakciu na hlavne upload aspoň 2 mega.

Tak či onak ak je tu niekto zo Zvolena tak daje postreh ako a či vôbec Vám ide VDSL vo Zvolene. 

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

2 odpovede na túto otázku

• 0

Ja síce nie som zo Zvolena, ale momentálne čakám na VDSL net. Neviem ako si si to zisťoval ty, ale mne bolo povedané, že to musí prísť premerať technik. ktorý má na to 21 dní. A navyše údajne VDSL ide zriadiť ak si do 500m od ústredne. Tá mapka pokrytia je jedna vec a meranie technikom asi druhá. Ja som si vypočítal, že som od ústredne 330 metrov, ale ani alah netuší kadiaľ sa tie káble motajú čiže je dosť možné, že budem mimo okruh čo ma však asi tiež pekne nehnevá :( Ale podľa mapy pokrytia je v dosahu VDSL celá naša dedina... Zaujímavé :manfrustrated:

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@Ján Števonka hotspaces 

@Manuel Migel 

Ahojte, 

mapa pokrytia je orientačná, VDSL vo Zvolene ide fajn, ale kvalita linky často závisí od konkrétnej lokality, vzdialenosti od ústredne a pod. Aktuálne je v danej lokalite problém s kapacitou káblov. Žiaľ, kvalita metalickej siete nám nedovoľuje vyššiu rýchlosť. Na vašom mieste by som sa ešte skúsil obrátiť na technikov, nech to v danej lokalite premerajú, ale vzdialenosť od najbližších uzlov je tam veľká.

Rado

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.