Dlžka optického kabla (prepojenie zásuvka v byte do ONT)

Otázka

• 0

Dobry den, mam 2-hy den zavedený magio internet optik a chcem sa opýtat, cisa da pouzit dlhsi kabel na prepojenie zasuvky v byte a ONT zariadenia (potrebujem asi 12-15m), aby som nemusel tahat patch5 kabel k routru pod podlahou po obvode izby? Nebol som pri instalácii a sucasný mi nepostacuje, da sa kupit a ak ano aky typ? Ďakujem

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

6 odpovedí na túto otázku

• 0

odporucil by som ti zariadenia POWERLINE, ktore podporuju rychlost prenosu az do 500 Mbit/s, myslim ze sa daju zakupit za nejakych 10€ , akurat musis mat zasuvky na jednom istici ....

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Nie som si isty, ci taky zozenies. Mozno by riesenim mohlo byt presunutie celej zasuvky. Hmm? Telekom ponuka sluzbu "premiestnenie" a "prelozenie". Prelozenie je zmena adresy pristupoveho bodu a premiestnenie je zmena pozicie koncoveho bodu vramci poschodia.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0
Ahoj, tie opticke zlte kable si Telekom dava robit u jedneho vyrobcu v BA - skus zavolat na technicku podporu Telekomu a teoreticky by ti mohli poslat dlhsi opticky kable - technici mavaju vacsinou 30 a 50 metrove kable - ale tie maju na seba napisane ako majetok - kabel je drahy. pri ONT si mal len 3 metrovy.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0
powerline jednoznacne neodporucam, a ak ano jedine na novych kabloch

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Tak dik za rady, a aj pre druhych, vyriesene uplne v pohode, Da sa 10m kábel zohnat na nete na slovensku, cena cca 5€ plus dovoz 3€ (reklamu nechcem robit na e-shop, ale ked pogooglite s typom kabla, tak vam najde aj shopy), akurat som si musel nastudovat typy a koncovky datovych kablov, aby som vedel, co objednat, Ja som si objednal opticky kábel typ simplex SC/APC - SC/APC 10m a ide uplne v pohode, nepostrehol som zmenu, vypadávanie alebo pokles rychlosti cca za 2 tyzdne pouzivania. Ono vlastne v tej zasuvke, co mám na stene je len spojka, ktora spaja 2 kable typu SC/APC. Asi tolko. 

odpoveď sa páči : 3 osobám

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

takže vyriešené a do budúcnosti máš ešte v zálohe Power line, ktorý používam aj ja, keď budeš mať optickú TV a budeš potrebovať 2 boxy :)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar