ADB VV 3212 - nastavenie pevných IP adries + zdieľanie sieťovej tlačiarne

Otázka

• 0

Zdravím Vás, mám problém s týmto routrom. Pri pokuse o nastavenie druhej pevnej adresy sa router sekol a prestalo fungovať pripojenie. Musel som ho resetovať a čakať na obnovenie fabrických nastavení...  Rovnako nemôžem využívať sieťovú tlačiareň, na ktorú som pred inštaláciou vedel pristupovať z vaicerých počítačov v intranete (MacOS aj W7). Viete mi niekto napísať dôvod týchto problémov? Jedná sa v oboch prípadoch o "zámer" operátora? Ako mám danú situáciu riešiť? Obe funkcie potrebujem. Používam router pri podnikaní. Ďakujem

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

5 odpovedí na túto otázku

• 0

@BEVEBE 

Ahoj, problém s nastavením druhej IP je chyba vo FW routra. Keď sa nastaví bindovanie IP na MAC adresu, automaticky sa vypne DHCP, pri pridaní druhej IP adresy sa stane router nedostupným a musí sa resetovať. Táto chyba bola nahlásená výrobcovi a pracuje sa na opravnom FW, ktorý by mal daný problém riešiť, veríme, že update bude dostupný čoskoro.

Ak ide o nastavanie statických IP adries, často sa dajú nastaviť aj v samotných zariadeniach či tlačiarni alebo PC a nemusí sa teda požiadavka nastavovať v routri, ale priamo v PC/tlačiarni.

K fungovaniu tlačiarne: router neblokuje žiadnym spôsobom sieťovú komunikáciu ani nič podobné, preto pokiaľ je správne nainštalovaná + nastavená tlačiareň, pripojená do routra a bola pridaná do PC, mala by korektne fungovať. Pokiaľ nefunguje, treba skontrolovať nastanie IP adresy a siete samotnej tlačiarne alebo tlačiareň v PC odstrániť a znova pridať. Skús pls napísať na techgroup@telekom.sk, možno pomôžu so správnymi nastaveniami.

Rado

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Toto sú vymoženosti tohto "skvelého " routra, ja som to vyriešil celkom rýchlo, išiel späť do krabice. Používam ASUS DSL-N66U...všetko nastaviteľné a funkčné....tebe odporúčam to isté, lebo z toho ADB po čase prídeš o rozum ;) .

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dík za odpoveď. 

Preverím si, či viem na mojich zariadeniach nastaviť pevnú IP.

Problém tlačiarne: tlačiareň mám nainštalovanú ako USB tlačiareň na datovom úložisku NAS QNAP. Až do výmeny routra fungovala stopercentne ako sieťová tlačiareň. Je možné, že niektoré nastavenia sú tým pádom v kompoch nesprávne. Pozriem. Skúsim vyresetovať nastavenia tlačiarní.

Skúsil som tlačiareň nainštalovať cez USB na routri. Na jednom počítači funkčná bola, na druhom nie. 

No a podstatná vec. Na fórach behá informácia o tých pevných adresách už pár mesiacov až rok. Podľa mňa je to skrytá vada, s ktorou toto zariadenie Telekom predáva. Myslím, že by bolo namieste povedať termín, kedy vadu odstráni. Je totiž na pováženie, či sa dá veriť, že to bude čoskoro ...

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@BEVEBE 

Ahoj,

doriesenie updatu by mala byt otazka tyzdnov. Update FW nasledne prebehne automaticky na dialku na vsetkych zariadeniach v sieti s tym, ze path bude obsahovat tuning aj na NAS a sietove tlaciarne.

Dakujeme za porozumenie,

Rado

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@Rado

Pozdravujem Rado,

chcem sa spýtať ako napreduje update? Pred mesiacom to bola otázka pár týždňov, to by malo znamenať, že už by to mohlo byť hotové. Môžeš mi dať vedieť? 

Ďakujem

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar