Rychlost mob. internetu po precerpani dat !!!

Otázka

• 0

Telekom uvadza,ze rychlost po precerpani dat je 64kB/s ale nie je to pravda. Robil som merania na viacerych miestach v KE a vsade je to tak ubohe,ze telefon je na internet nepouzitelny (rychlost od 7,5 do 8,8 !!!! kB/s) Ani len jednoduche stranky sa nedaju  pozerat, proste totalna katastrofa...

Chcem sa opytat ako to teda je a ci Telekom neplanuje zvysenie rychlosti po precerpani dat na 128 kB/s ako ma Orange.

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

20 odpovedí na túto otázku

• 0

@cila1976 

V súčasnosti zmenu rýchlosti po prečerpaní základného balíka dát nepripravujeme.

Názory na výšku rýchlosti a využívania internetu po prečerpaní základného balíka dát sa u zákazníkov líšia. Niektorí zákazníci prijali túto nižšiu rýchlosť (na úrovni medzi GPRS a EDGE), aby si pozreli pár mailov či odoslali správu na chate a stačí im to v rámci mesačného poplatku. Pokiaľ rýchlosť nie je dostatočná pre určitý typ zákazníka, má možnosť dokúpiť si ďalšie dáta s plnou 4G rýchlosťou. Sám zákazník sa môže rozhodnúť medzi fixným poplatkom/nižšou rýchlosťou alebo dokúpením dát/s plnou rýchlosťou.

Samozrejme, priebežne si vyhodnocujeme reakcie zákazníkov, ich spôsob využívania internetu a zákaznícku skúsenosť v odlišných situáciách. Aj na ich základe (a ďalších faktorov) môžeme v budúcnosti aplikovať prípadne zmeny.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Rýchlosť po prekročení limitu dát je 64kb/s a nie 64kB/s. Ak po prečerpaní dát nameriaš rýchlosť 8kB/s tak je to v poriadku, pretože to je práve tých 64kb/s.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Rozumiem, dakujem za odpoved, no v tomto pripade dana rychlost (ak sa to da tak vobec nazvat) je absolutne nepostacujuca, ani len na prehliadanie stranok a to mi pride ako alibizmus na zaklade coho mozu uvadzat,ze nespoplatnuju data po precerpani. To je sice pravda ale ani nie je co, lebo internet v mobile je nepouzitelny.

Preto sa pytam, ci Telekom planuje urobit to, co konkurencia uz ma, a to zvysit min. rychlost  zo 64 na 128?

odpoveď sa páči : 3 osobám

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ale potom sa to nemôže volať neobmedzený internet. Pretože sa s tým nedá neobmedzene fungovať. Nedá sa to obhajovať že sa s tým dá neobmedzene chatovať bez príloh a skontorlovať mail v textovej podobe bez prílohy.
Podľa mňa je vtip aj aplikácia Magio GO. Ja si platím Magio televíziu a túto aplikáciu na telefóne sem tam využijem (šport) ale iba na chvíľku a v nižšej kvalite, pretože obmedzené 2GB dát by na to nestačili v žiadnom prípade.

Myslím že zatiaľ jediný SWAN chápe čo je to neobmedzený internet. Teda je mi jasné že aj v Telekome to vedia, len si radšej nechajú zaplatiť za každý 1GB dát navyše.

odpoveď sa páči : 6 osobám

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pre niekoho nemusi byt ani 100 GB a nasledne spomalenie rychlosti u SWANU neobmedzeny internet. Kazdy ma svoje hranice niekde inde. Mne 2 GB plnou rychlostou v mobile na mesiac stacia.

PS: na svete nikto neponuka datovo uplne neobmedzeny internet. Kazde pripojenie ma svoje maximalne teoreticke rychlosti a teda aj maximalne mnozstvo dat, ktore sa da za mesiac preniest a neda sa prekrocit. A vela operatorov pritom uvadza, ze mnoztvo prenesenych dat nie je obmedzene, co nie je pravda :smileywink:

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0
V dnesnej dobe ked sucastne smarfony,, zeru,, 2GB netu uplne v pohode (aktualizacie, mail, FB, videa, chat, Deezer atd..) je to proste malo a nazyvat to neobmedzenym netom sa urcite neda. 4 GB by mal byt standart pre neobmedzeny net na mobile. Dnesne mobily su na to urcene, uz nemame fony s malickymi displaymi kde sme chodili na net sem tam....
odpoveď sa páči : 2 osobám

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0
Základ, že všade ho reklamujú aky super extra rýchly ho majú, ale množstvo je na ... a keď chceš viac tak sa nedá alebo plať nehorázne peniaze !!!!!

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Nerád robím reklamu konkurencii, ale Swan Vás predbehol. Predbehol je slabé slovo. Ponúka za 5 € mesačne 100 GB.
Osobne mám dva paušály. Na jednom 2 GB - to je v pohode (hoci už aj tento limit sa mi podarilo preniesť za mesiac pri bežnom surfovaní bez sťahovania), ale na druhom 100 MB a je to žalostne málo nakoľko realita je taká, že telefón si pre svoje aktualizácie atď stiahne veľkú časť z daného limitu.

Čiže naozaj nemieni Telekom zmeniť limity? Čiže buď navýšiť limit plnej rýchlosti, alebo zvýšiť rýchlosť po prenesení? Týmto by ste sa aspoň trošku priblížili konkurencii nakoľko touto ponukou Vás Swan odrovnal. Ešte raz sorry za reklamu.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ponuka Swanu je asi taka, ako byvat na Sibiri, kupit si zimnu bundu a moct ju vyuzivat len v niektorych oblastiach. Co z toho, ze maju 100 GB za 5 EUR, ked nemaju vsade pokrytie. Ak niekto vela cestuje po celom Slovensku, tak je to nepouzitelne pripojenie. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ono ruku na srdce nezda sa vam uz aj EDGE pomaly (ciste teoreticke maximum je nieco okolo 400kbps ale realne rychlosti mozu byt okolo 180kbps)? nie to este ked je to na urovni 64kbps cize cosi viac ako dial-up(teoreticky 56kbps) pred xy rokmi? data v GPRS su uz ako bolo viackrat spominane uplne nepouzitelne dokonca aj s kratkymi textami(pri vypnutej synchronizacii) je dost pomale

telekom internet v mobile sa po precerpani zakladneho balika dat NEDA NAZVAT NEOBMEDZENYM 

nastastie sa mi nestava velmi casto ze presiahnem limitnu hranicu ale ked sa tak stane som odrezany od sveta :D 

odpoveď sa páči : 3 osobám

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@Peter Barlik , ďakujeme za príspevok. Názory na výšku rýchlosti a využívania internetu po prečerpaní základného balíka dát sa u zákazníkov líšia. Niektorí zákazníci prijali túto nižšiu rýchlosť (na úrovni medzi GPRS a EDGE), aby si pozreli pár mailov či odoslali správu na chate a postačuje im to v rámci mesačného poplatku. Pokiaľ rýchlosť nie je pre určitý typ zákazníka dostatočná, je tu možnosť dokúpiť si ďalšie dáta s plnou 4G rýchlosťou. Sám zákazník sa môže rozhodnúť medzi fixným poplatkom/nižšou rýchlosťou alebo dokúpením dát/s plnou rýchlosťou.

Samozrejme, priebežne si vyhodnocujeme reakcie zákazníkov, ich spôsob využívania internetu a zákaznícku skúsenosť v odlišných situáciách. Aj na ich základe (a ďalších faktorov) môžeme v budúcnosti aplikovať prípadne zmeny.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0
A prečo ste zrušili možnosť si priplatiť internet ako v minulosti, napr. k Happy M 2gb myslim za 6€ a po zľave niekto ma aj za 3€, tým si len odpudzujeťe nových zákaznikov, ktorým by vyhovoval paušal Happy S a M, ale kôli tomu si ich nevyberú, hoci byboli ochotný si to priplatiť. Konkurencia tu možnosť má, O2 za 3€ podľa paušálu a Orange zase zvýšenie rýchlosti po vyčerpaný voľných dát.
odpoveď sa páči : 2 osobám

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@lukas52 

Ahoj, ak mas Happy XS/S/M/XL Volania, mozes si dokupit 500 MB za 5,99 €, pri pausaloch Happy L/XL/XXL a Profi si vies dokupit za tu istu cenu 1000 MB dat.

Zakaznici programov Neobmedzeny mobilny internet si mozu dokupit 2 GB za 6,99 € na www.telekom.sk/data. Je potrebne pristupovat cez SIM kartu (resp. datove zariadenie), nie cez WiFi (kvoli autorizacii).

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0
Toto je vaša rýchlosť "neobmedzeného" internetu po prečerpaní dat. Skúste otvorit email alebo chatovat v takejto rýchlosti a dajte mi vediet ci sa Vam to podarilo. Vy ste rovnaký ako Fico, ten tiez iba sľubuje a hovori co vsetko spravi a dokopy spravil tolko co aj vy. Bezkomentara, foto hovori za vsetko.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

0,1mbit/s je ale v poriadku, maju garantovane znizenie rychlosti na 64kbit/s - Tvojich 0,1mbit/s je 100kbit/s... 

bohuzial s obmedzenim rychlosti nic nespravis, ak by si si cital podmienky pri podpisem zmluvy k pausalu, je to tam uvedene a myslim ze svojim podpisom si s tym suhlasil, takze je to v poriadku... 

netreba plakat nad rozliatym mliekom ak sme si ho rozliali sami... 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dobry den,

ja mam pre zmenu uplne iny problem..mam v balicku XL 4000 GB a par dni pred skoncenim fakt.obdobia mam podla spotreby precerpanych takmer 4400. Rychlost internetu sa vsak vobec nespomalila, je rovnako rychly ako pred precerpanim dat..Chcem sa spytat, ako je to mozne ? Pokial viem, tak navysenie dat je individualna zalezitost a treba si ju vyziadat..tak dufam, ze na fakture nebude nejake vyuctovanie navyse..

Vdaka za odpoved

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ahoj, ak to tak mas, tak mozes byt rad :-). Navysenie dat je iba na zaklade zaslanej sms spravy. Takze by si to nemal mat nauctovane, ak si neposielal sms. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Som zákazníkom už dlhé roky ale, množstvo dát v balíkoch a rýchlosť 4G sú naozaj veľmi prestrelené.

Myslím, že by mal Telekom blokovať  alebo upraviť rýchlosť pri službách ktoré najviac preťažujú sieť  ( P2P, Streaming ). Udivuje ma napríklad, že aj pri službe Deezer ( priplatený balík ) je možné na túto službu využiť iba tých 100MB v plnej rýchlosti pri balíku XS. Tým pádom je to trošku divné nakoľko je to platený balik telekomu. Ak ho chce zákazník využiť naplno nezaplatí tých 4,99€ ale, plus ďalších minimálne 4,99€ za navýšenie rýchlosti internetu. Takže, cena balíku Deezer pre programy XS a S = 9,98€ ( minimálne ).

XS = 100MB / 7MBs= 14,2 sekundy

( pri meraní rýchlosti 4G cez speedtest.net sa ani nedostanete na koniec testu a 100MB je fuč )

S = 200MB / 7MB= 28,5 sekudny

( postačujúce max. na chat )

M = 500MB / 7MB= 71,4 sekundy

( postačujúce na chat, mail a menej náročné aplikácie na spotrebu dát )

* rýchlosť 7MB/s je na základe môjho merania kde dosahovalo 4G 56Mbps

Navýšenie dát pri XS a S = ďalších 4,99€ ( 500MB )

Navýšenie dát pri M = 5,99€ (1000MB )

Minimálne keď už telekom nechce meniť dáta v balíkoch, mal by aspoň za tých 4,99€ alebo 5,99€ navýšiť dáta pri všetkých programoch o 1000MB. V opačnom prípade je 4G zákazníkom Telekomu na 2 veci.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Toto je to čo mi garantovali na danej adrese.

Ako minimalnu garantovanu rychlosť a skutočnosť je taka to po niekoľko dňovych meraniach niekoľko krát do dňa sa premer pohyboval okolo 17mbps no maximalna rychlosť ktoru som tu dokazaal namerať je takato

Bez názvu.png

Bez názvu11.png

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ahoj pegy771,

zobrazované rýchlosti na mape pokrytia nie sú garantované a sú to maximálne teoreticky dosiahnuteľné rýchlosti. Reálna prenosová rýchlosť je ovplyvnená viacerými faktormi, ako sú napríklad fyzické prekážky medzi miestom pripojenia a vysielačom, počtom pripojených užívateľov, vplyvov počasia, koncovým zariadením a podobne. Tvoje namerané rýchlosti sú vzhľadom na charakter mobilnej siete primerané.

Pekný deň

Vierka

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.