Dokupenie dat, ak je vycerpany limit

Otázka

• 1

Zdravim, je nejaka vhodna alternativa, ak na pausaly precerpam /ne/obmedzeny net? Teda, mam 2000MB a ked by som si chcel dokupit trebars 1000MB do konca aktualneho fakturacneho obdobia, kym nenabehne novy mesiac?Za nejaku rozumnu cenu? Lebo dat za 500MB  6 eur je fakt vrazda.. A zasa menit kvoli tomu pausal za vacsi, ktory nevyuzijem je blbost....

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

18 odpovedí na túto otázku

• 0

Ahoj Radim Ka, ak mas mesacny program Happy L, mozes si navysit data iba za 5,99 Eur s DPH a to 1000 MB na jedno zuctovacie obdobie. Ine nevysenie nie je mozne, len ist na vyssi program a to ako pises, ti nevyhovuje.  

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Internet je teraz pre Telekom zlatá baňa, len som zvedavý, dokedy to ešte ľudia budú tolerovať, keďže v nových paušáloch je ho ešte menej ako ho bolo v Podľa seba pred 6 rokmi. A čo sa týka dokupovania dát, je to ešte väščia vražda.

Na mojom Podľa seba zdraželi dáta po prečerpaní v priebehu roka o 300%!

Najprv to bolo 1GB za 2,99, neskôr nenápadne zdražel balíček o 100% na 5,99 a medzičasom akože sa "cena nezmenila", ale sa potichu znížil objem dát z 1GB na 500MB.

Voľný objem dát klesá, akurát, že dátové nároky nových mobilov stúpajú. Chápem, že chcú všetci čo najviac zarobiť, no ceny sú podľa mňa až príliš prehnané a ja osobne si pri najbližšom skončení viazanosti určite nebudem dávať 30-eurový paušál Happy L len preto, aby som mal 2GB, ktoré mi aj tak nebudú stačiť. 

A k rýchlosti po prečerpaní sa asi netreba vyjadrovať. 

Momentálne má konkurencia o dost navrch a myslí aj na tých, čo chcú platiť menej ako 30 eur a byť zároveň online v štýle 21. st.

odpoveď sa páči : 3 osobám

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@Ivan Paško

Ahoj, 

pre Happy XS/S/M/XL Volania si mozes dokupit 500 MB za 5,99 €, pri pausaloch Happy L/XL/XXL a Profi si vies dokupit za tu istu cenu 1000 MB dat.

Zakaznici programov Neobmedzeny mobilny internet si mozu dokupit 2 GB za 6,99 € na www.telekom.sk/data. Je potrebne pristupovat cez SIM kartu (resp. datove zariadenie), nie cez WiFi (kvoli autorizacii).

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@Ivan Paško

Netvrdila by som, ze v terajsich pausalom Happy je mensi objem dat v plnej rychlosti pre internet v mobile.

Zavisi to od daneho programu, tak ako  to bolo aj pri starych programoch Podľa Seba.

Dokonca program Happy XL ma k dispozícii az 4 000 MB dát v plnej rýchlosti.

Zároveň pokiaľ sa využíva TV a INTERNET minimálne v balíkoch "L" - je možné využiť program MAGENTA 1, kde

je novinkou nový program "Happy XL data", ktorý je prispôsobený práve "novej generácii" zakazíkov, ktorý využívajú väčší objem dát. V tomto programe je 3 000 MB dat, zaroveň 100 voľných minút do všetkých sietí, vrátene EÚ a neobmedzené volania v sietí Telekom mimo špičký (19:00-7:00) a víkendy.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Preco je potom v popise neobmedzeny internet ked po precerpani tych neobmedzenych dat obmedzite rychlost ? 

velkymi pismenami pisete NEOBMEDZENY internet a malymi pismenkami ze po precerpani isteho mnozstva dat obmedzite rychlost... 

je krasne ako si dokazete v jednej vete odporovat... 

vyznam slova neobmedzeny, podla synonymickeho slovnika

je bez obmedzení, bez hraníc, bez prekážok neohraniceny neobmedzené,nevycerpatelny

takze aky je ten Vas internet ?? 

odpoveď sa páči : 2 osobám

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0
Ja osobne som spomalenie namiesto spoplatnenia privítal. Prvý s tým síce prišiel pomaranč, no to už sú roky. Dnes to takto funguje u každého operátora. Ono spomalenie je na video nepoužiteľné, na stránky zasa strašne pomalé, ale napríklad na email bez prílohy či čarovanie cez viber, Skype a pod. postačuje. Ale súhlasím, že 500MB za 6 éčok je fakt málo dát. Tiež by som privítal viac. Ale keď som sa tak rozhliadal po trhu, ani inde to nie je zvlášť slávne.. Takže budem iba dúfať, že sa tie dáta nejak upravia smerom hore a cena smerom dole :-P

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ja to poviem asi tak... Telekom mi ponuka novy pausal Happy, ktory mam teraz za 15 eciek za novu fantasticku cenu 29,99 eur... s tym, ze ak nechcem mobil, daju mi ho za 25,99... zlavu styri eura.. Ale naco? Ja nepotrebujem mat volania neobmedzene do telekomu, ani  250 minut do vsetkych sieti.... Mne staci to co mam teraz ( 200 minut do vsetkych sieti,  1000 sms do vsetkych sieti, akoze neobmedzeny internet 2000MB). Bohuzial, konci mi zmluva v polovicke juna, a vyhodnejsi pausal mi neponukli... U konkurencii  za takmer identicky pausal bez telefonu pytaju 15 eur, s tym, ze ak si prenesiem cislo k nim, mi daju  5 eur, kazdy mesiac dolu, to uz mam za 10 eur.. A nehovorim o tom, ze ked by som bol student, daju mi kazdy mesiac na ISIC kartu dalsie tri eur mesacne dolu.. Tak si porovnaj pausal za 29,99 eur ku  10 eur. co je vyhodnejsie... Bohuzial, telekom si nevazi ale absolutne svojho zakaznika... Dokazujete to aj tymi datami a tou cenou po precerpani....

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0
Máš paušál zrejme za polovicu. Bolo ti jasné, že ho máš na dva roky. Musel si vedieť, že takéto zľavy sa asi nebudú dať predlžovať. Okrem toho po prenose čísla ti zasa len nedajú o dva roky takú istú zľavu. Zasa si číslo prenesieš? Už som tu písal svoj plán: vypýtať si Happy M s 2000MB. OK, je to za 20, ale ja toľko platím aj teraz. Ak si v telekome dlho, po odrátaní vernostnej zľavy to asi budeš mať aj lacnejšie, ako ja. Za pokus nič nedáš, no nie? :)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0
S tym co si napisal, neauhlasim....predtym co som mal pausal, mal som ho 4 roky...a styri roky som ho mal stale za polovicu...bez toho aby sa mi ozval niekto z centra a ponukol mi novy...az ked som im sam napisal, preco sa mi nikto za tie roky neozval ani raz, tak ako mojim znamym a neponukol mi nieco nove, potom sa mi ozvali....cely problem je v tom, ze telekom vsetky pausaly co mal pred tym stiahol a maju uz teraz len jeden typ pausalu....preto sa zrazu neda predlzit....a to co ponukaju teraz je fakt vrazda, nech sa nikto nehneva, ale len somar bude platit 30 a viac eurove pausaly.....ved to mas takmer 1000 korun x 12 mesiacov.a navyse ja ani nepotrebujem nejaku sygic navigaciu (ktora je mimochodom bez podpory), ci zlavu na nejaky tablet, to si mozu nechat.dnesny svet nie je o sms ci volani, ale o internete, preto si to aj oni uvedomuju...a to co ponukaju ma naozaj nezaujalo...a to nehovorim este o cene telefonoch.....

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ako som pisal v inom prispevku... 4 roky mam 50percentnu zlavu a teraz mam pristupit na nieco co je drahsie a ma menej sluzieb? Kedze operatori sa biju o zakaznika - kludne budem aj kazde dva roky prechadzat, nic to nestoji a za to co usetrim si kupim nieco ine.... 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Inak, niektoré odpovede sú tu mierne povedané odveci - v takom slovenskom štýle - buďme radi, že nám vôbec niečo dali, veď ešte stále nám môžu dať menej, keby chcú. 

@Lenka S. áno, Happy XL ma k dispozícii 4 000 MB, ale za 40.-€! Okrem toho, načo mi bude 1000 minút a sms, kt. aj tak nikdy nevyužijem? Kvôli internetu by som si taký program rozhodne nedal. Program Happy XL data je podmienený využívaním TV a pevného internetu, čo je pre väčšinu ľudí zase prakticky nevyužiteľné.

Mne ide o to, že čoraz viac mladých ľudí, uprednostňuje internet na úkor volaní či sms. Preto nepotrebujeme žiadne vysoké paušály za 40 eur, kde sú tisíce minút a sms, dokonca mnohí ani len nepotrebujeme dotovaný mobil či sygic navigáciu, tablety grátis a čo ja viem čo ešte... Potrebujeme hlavne dostatok dát v primeranej cenovej hladine. Taký paušál ja, žiaľ, zatiaľ v ponuke stále nevidím.

Myslím, že namiesto dotovania bonusov za prenos čísla či kadejakých darčekov by mohli byť tie peniaze investované radšej do zlepšenia  kvality dátových balíčkov a ich cien.

Rád by som si dokúpil ďalšie dáta, no zdravý rozum mi hovorí, že 6 eur nie je adekvátna suma. 

odpoveď sa páči : 3 osobám

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0
touto odpovedou si teraz trafil kliniec po hlavicke.. jednoznacne suhlas.

inak celkom sikovna volba od telekomu ze pri registracii musis udat telefonne cislo. rozpisal som sa trosku v inej teme a hned par hodin na to som mal telefonat z 0914333188 - ale kedze niesom na super vyhodnu ponuku asi zvedavy, tento hovor som ignoroval a nedvihol... co chceli ? zbytocne mi dvihnut tlak ? ci ponuknut neobmedzeny internet ??

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Možno ti chceli ponúknuť zľavu 2% za vernosť a ak si viac ako 10 rokov, tak aj 3 by ti dali :D

Nabudúce zdvihni a možno zdvihneš im ty napokon tlak. Skús sa spýtať na nejaký 100GB balíček, či náhodou nemajú, ale nezabudni si pýtať ten "neobmedzený".

Mne zatiaľ nikto nič nevolal a nikdy asi ani nebude, pre istotku. S tými číslami veru vedia, čo robia. No ja, múdry to človek, som si tu omylom zverejnil ešte aj meno a priezvisko, aby nebolo málo a aj tak nepomohlo :))

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ano 3 percenta zlava... idem do toho.

100gb balicek je dost no... nehovirm ze chcem neviem ake gigabajty... ale mat v zaklade 1500mb alebo 2000 je zalostne malo, vacsinu casu som na wifi, v praci aj doma, ale mne tie data vedia aj tak odist. ak by som vyuzival nejaku streamovaciu sluzbu, napr v aute cez modry zub do autoradia tak mam data v pr.... zachvilu... 

oranzova ponuka na 6000mb sa mi ale paci... 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@Ivan Paško

Magenta 1 je vyhodny produkt, je to balik internetu, televize a paušálov. 

Takmer každá jedná domácnosť na Slovensku internet a TV využíva a k tomu je možnosť získať 4 výhodne paušály, podmienkou je rovnaka adresa vlastníka a členov. 

Cena 40 eur je tarifná cena, ktorá sa ponížuje o zľavy v aktuálnej akcii, resp. pre Telekom zakazníka sa uplatňuje vernostná zľava. 

Ak nepotrebuješ nový mobil, tak sa Ti cena za paušál výrazne zníži. 

Telekom ma v ponuke rôzne paušály či už s viazanosťou alebo bez, taktiež program Bez záväzkov, kde si zaplatiš len to čo spotrebuješ alebo easy kartu, kde je viacero výhodných balíkov, či už na telefonovanie, sms a taktiež aj internet. 

Výber je bohatý. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Vyber je bohaty, preto po 10 rokoch prejdi na EASY alebo na pausal zaplat kolko prevolas... 

to je teda odmena pre vernych, alebo zober rovno tu ruzovu jednotku, zober ze sebou aj ostatnych clenov domacnosti a v rodinnom kruhu spolocne nadavajte na co ste sa to na 2 roky zaviazali. 

Pekne ako sme sa z informacii za precerpane data dostali k marketingovej ponuke od cestneho clena (citaj ruzoveho zamestnanca) na dalsie vyhodne ponuky od Telekomu. 

PS - 0914333188 mi nemusi volat po kazdom prispevku na tomto fore, iba som slobodne vyjadril svoj nazor. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Nie je nutné meniť zmluvu na ktorej si sa dohodol 2 roky späť. Stačí iba pokračovať v tom čo momentálne máš bez zmeny. Ak ti pomer cena/služby vyhovujú a nemáš lepšiu ponuku, jednoducho používaj ten ktorý máš. Ak ho budeš mať aj 5 rokov bez viazanosti, podmienky by sa meniť nemali.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

praveze je nutne menit zmluvu. 

Pred 4 rokmi som bral pausal podla seba 7 s 50percentnou zlavou.

Po dvoch rokoch mi ho opat predlzili s touto zlavou. Avsak teraz nastala situacia kedy pausal podla seba nieje v ponuke, mozem prejst iba na happy, alebo zotrvat pri tomto, avsak za plnu sumu 39,99€

Pausal happy mi nevyhovuje, pri povodnych podmienkach ostat nemozem... tak aku mam moznost vyberu z bohatej ponuky ? 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar