Optika v obci Čaňa ?

Otázka

• 0

Zdravim, udajne sa zacala robit optika, ale zistujem, ze sa len vymienaju telefonne stlpy. Takze mam tomu chapat, ze optika nebude, kedze ta by sa mala davat do zeme. Vdaka za nejake info.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

12 odpovedí na túto otázku

• 0

Dnes mi prišiel taký email ako odpoveď na podnet :) 

"

Dobry den,

Vasu poziadavku som overila na oddeleni vystavby. Podla poslednych informacii mame v plane vybudovanie optickej siete na Vasej adrese (ul. Slobody) v priebehu buduceho roka 2016. Avsak finalne odsuhlasenie planov na rok 2016 este nie je uzatvorene. Tym padom Vam neviem aktualne potvdit budovanie siete so 100% istotou.

Dakujem za pochopenie a zostavam s pozdravom."

Takže rozširovania budú pokračovať a možno sa dočkajú aj spomenuté okolité dediny :)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Hm zaujímalo by ma či sa dočkám aj na ulici Slobody optiky alebo len budem závistilo pozerať na vedľajšiu ulicu :D

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@Laci15 skus sa pozriet na tu mapku co posielaju pripadne zadat podnet na tej mape pokrytia co posielal Pepsi

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

A ako sú na tom okolité dediny-Geča,Valaliky??

Konkrétne ma zaujíma Geča ulica Nová.Bolo nám povedané že na tejto ulici už nieje voľný server,tak sme to riešili mobilným internetom.Je to strašne slabé a nevyhovuje nám to.Vystriedali sa všetci technici(orange,telekom,upc,antik.....).Nemáme priamy výhľad na Bankov,kostol,nieje voľný server....

Dúfam že sa optika potiahne aj ďalej.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Podľa tej stránky o optike nie je ani reč v našej dedine :D tá stránka vie menej ako https://www.telekom.sk/objednavka/-/scenario/e-shop/chytry-balik tu sa dá aspoň na 70% ulíc nájsť to že v balíčku XL je 300Mbps internet (optika) na tej mojej (Slobody) a na tých smerom na západ píšu že Služba nie je k dispozícii alebo že je k dispozícii verzia s pomalším internetom na niektorých uliciach. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

A čo pokračovanie prác ? Od ulice Slobody všetky ulice smerom na západ optiku ešte nedostali. Kedy sa jej dočkáme ? (Zdroj dát: vaša stránka na overovanie pokrytia) 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@Marekx89 

Ahoj, v Čani budujeme na 95% nadzemnú optickú sieť. V súčasnosti prebieha výmena stĺpov a v tomto týždni začne aj inštalácia nadzemných optických vedení a stĺpových rozvádzačov. Úložné vedenie bude inštalované iba v časti ul. Košická a k bytovému domu.

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ale mna skor zaujimaju aktualne prace, kedze sa idu menit stlpy a na jednej ulici sa kopal opticky kabel a aj skrinka je tam ukoncena. Co to potom je ak nie optika ?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ahoj Marekx89 :smileyhappy:

skus sa informovat zadanim podnetu dole pod mapou - https://www.telekom.sk/wiki/mapa-pokrytia

prípadne skus spisat ziadost a zaslat ju na pokrytie@telekom.sk. V ziadosti uved svoje kontaktne udaje, presnu adresu, kam uvazujes optiku doviest a v idealnom pripade aj mena a adresy dalsich ludi, ktori maju v tvojej lokalite zaujem o nove pripojeniem, pokial by bolo zaujemcov o pripojenie viac. V pripade, ze zaujem prejavi vacsi pocet ludi z jednej lokality, je vacsia sanca, ze projekt bude zrealizovany, pokial sa tak uz nestalo :smileywink:

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar