Odisiel Router Vigor 2700VGT, aka bude nahrada?

Otázka

• 0

Mame odisiel (pokazil sa) router Vigor2700VGT (tie pismena neviem isto). Aku dava teraz Telekom zan nahradu?

Kde by som nasiel manual k tej nahrade? Dostane (kurierom) ten router uz nakonfigurovany na jej DSL ucet, alebo sa to bude musiet nakonfigurovat?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

15 odpovedí na túto otázku

• 0

@Radovan Jani 

Plne automaticka znamena, ze po pripojeni do siete sa zariadenie nastavi tak, ze zakaznik uz len pripoji PC kablom alebo na wifi ( meno a heslo je na stitku zariadenia ) , teda vratane mena a hesla pre internet.

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Aktualne zariadenia. Manualy by mali byt tiez v tom odkaze. Router si musis nakonfigurovat sam.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0
Obavam sa, ze toto nie je zoznam aktualnych zariadeni, ale su tam aj historicke kusky. Taky Vigor 2600Ge sa uz urcite nedava...

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Mas pravdu su tam asi vsetky zariadenia poskytovane k DSL. Ten odkaz som daval skor koli manualu.

K ADSL som ja napoledy dostal Dlink-2641R. Ci je to este stale aktualne ale neviem. K VDSL som dostal ADB VV3212

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

zalezi od toho ake sluzby vyuzivas, na zaklade toho ti pojde patricny typ wifiroutra 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@Radovan Jani , pravdepodobne dostaneš ADSL WiFi router ADB VA2111.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@Janka 

A je k tomuto routru niekde navod na nastavenie pristupu na Telekomacke ADSL? Nasiel som len rychlu prirucku na pripojenie routra k PC a plnu univerzalnu prirucku. Podla nej, jedine co sa da nastavit je uzivatelske meno a heslo pre PPPoE protokol. Vsetko ostatne (VCI, VPI atd.) je uz nastavene pre siet telekom?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@Radovan Jani , zariadenie sa nastavi plne automaticky. Ak automat zlyha, staci nastavit pppoe. VPI/VCI zakaznik nemusis nastavovat kedze existuje len jedno spravne nastavenie, ktore je uz v defaultnej konfiguracii.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@Janka

Plne automaticky znamena, ze aj uzivatelske meno a heslo sa nastavi? Ci to jedine treba zadat?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Když mi odešel router Dlink-2641R nabídli mi u telekomu Wifi router v akci ADB VA2111.  Podle manuálu by se měl router sam nastavit, je psáno že by to mohlo trvat i 1hodinu, já jsem čekal 2hodiny a stále nic proto jsem musel vše nastavovat manuálně.

Pak nastal u něj další problém který stále přetrvává i přes všelijaké nastavování a to - nelze se k němu připojit každým smartfonem. Mi se to povedlo až po dlouhé době přez tlačítko VPS dceři a dalším se to nedaří stále. Navíc tento router se někdy sám vypne, často jej musím restartovat neboť signál vypadává, volal jsem na technickou podporu kde mi zdělili že z jejich strany je vše v pořádku. Mám jej zhruba půl roku a tečou mi z něj nervy, nejraději bych jej někomu otřískal o hlavu, již nikdy žádné zařízení co je v akci, raději připlatit a pořídit si něco kvalitnějšího.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

To ADB 2111 je neuveriteľný šrot, dal som ho na reklamaciu na odporučanie technickej podpory a vyjadrenie iná komedia, že zavada sa nepotvrdila, tak som ho neprebral a dal dalsiu reklamaciu

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Děkuji Ti za odpověď čím jsi potvrdil i moje mínění o tomto routri. Před pár dny jsem byl u syna a ten má TP-Link Model: TL-WR740N, po zadání hesla se můj HONOR 3C okamžitě na něj připojil. Chystám se ten ADB 2111 také jít reklamovat ale už nyní mám z toho hrůzu neboť předpokládám že se budou bránit zuby nechty jako jsi psal Ty.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.