Nefunguje Magio Internet L

Otázka

• 0

Ahojte, od piatku obeda mi odrazu prestal fungovat internet, Na mobile svoju wifi mozem najst, aj pripoji ma ale nechce nacitat ziadnu stranku. Na notebooku mi to pise "OBMEDZENE" a cez pocitac ma nechce pripojit ani do routera. Na ntb ma sem tam pripoji ked dlho pockam. Router mam D-link Dl-524..Volal som uz aj telekome a povedali mi aby som skontroloval vsetke kable, skontroloval som vsetko mam zapojene ako ma byt, a este mi povedali ze mam sa pozriet na heslo alebo take nieco ale ja to heslo neviem najst, moze mi neist wifi kvoli tomu heslu na routery? Nemyslim zabezpecenie siete ale to co tam mam xxxx@comfortpro3 a to heslo.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

15 odpovedí na túto otázku

• 0

Kabel, ktory ide z huawei odpojis od routera a na miesto routera zapojis PC alebo notebook. Router mas len na wifi a rozsirenie internetu na viac pc. Ak ti teraz internet nabehne tak chyba je v routery, ak nenabehne ani teraz chyba je v huawei alebo v pripojeni internetu. Predpokladom je, ze pripajany kabel je OK. Postup pripojenia huawei na 1pc mas v manuali huawei. Ak nemas manual, najdi si v odkaze svoj pristroj a manual k nemu:  https://www.telekom.sk/wiki/zariadenia/modemy-a-routre

odpoveď sa páči : 2 osobám

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@Ecker22 

Vzadu na routery mas otvor "Reset", zatlac na 10 sekund sparatko alebo spinku na tlacitko v otvore. Resetne sa router do vyrobnych nastaveni. Zadas IP adresu routera (mas v navode na obsluhu) a zadas znova pristupove meno a heslo do internetu (mas na zmluve telekom).  Nastavis wifi.

Pred resetom si priprav zmluvu Telekom s pristupovym menom a heslom do internetu. Ak meno a heslo nenajdes, musis si osobne poziadat o vydanie pristupovych udajov na predajni Telekomu.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Resetoval som, ale teraz mi nejde najst siet takze sa nemozem pripojit na wifi na NTB a nemozem sa napojit do routera a na PC mi nechce sa tiez pripojit do routera..

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Po restarte sa k routeru musis pripojit cez kabel.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Som, ale proste ked dam 192.168.0.1 tak mi to nechce nacitat. Na pc mi to nechcelo pripojit ani pred resetom ale na ntb mi pripojit slo ked som bol pripojeny..

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

DSL ..ale predtym ma slo pripojit na router aj na PC,,

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

D-link Dl-524 nie je dsl router, takze by tam mal byt pripojeny este modem. Ak je aky?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Tak ked nie DSL tak potom mam opticky, zmylil som sa. Mam nejaku ciernu skrinku Huawei, netusim co to je ale tam zapajam kable z TV aj Routera..

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Tak ked nie DSL tak potom mam opticky, viem ze jeden z tychto ale neviem ako to presne zistit, nerozumiem sa tomu.  Mam nejaku ciernu skrinku Huawei, netusim co to je ale tam zapajam kable z TV aj Routera..

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0
Ak mas optiku, problem nemusi byt v routery. Skus do huewai namiesto routera (LAN1) pripojit PC.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

wNechapem..ako to mam pripoit ked z huaweia ide kabel do routera asi lan1 a z routera ide kabel do pc

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

V tom huawei ont uz mam lan1 zapojeny kabel..mam ho vytiahnut?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Internte nabehol takze je problem v routery, mozem kupit hociaky alebo mam zajst do telekomu a tam mi predaju? A zvladnem si ho nainstalovat sam?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Router zatial novy nekupuj. Skus este raz factory reset (vzadu na 10-15s stlacit tlacitko Reset v otvore) vsetky ledky na routery musia zhasnut a zacat znova nabiehat. Potom skus pripojit kabel do PC a druhy koniec do LAN portu /1az 4/ nie WAN na routery. Zadaj ip adresu routera 192.168.0.1, ak sa dostanes na rozhranie routera staci zmenit nastavenia. Ak by si sa ani potom do routera nedostal pravdepodobne bude vadny /tazko urcit cez net/. Iny router moze byt hocijaky. Ci si ho vies nastavit aj sam neviem, zakladne znalosti o wifi a routery by neboli na skodu.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.