Apple router

Otázka

• 0

ahojte,

mam dve otazky:

1. chystam sa vymenit router od Telekomu (Vigor 2110g) za AiPort Extreme. Je to mozne (je prepojenie kopmptibilne)?

2. budem potrebovat riesit aj modem? teraz mam router rovno v zasuvke od telekomu.

dakujem, c.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

4 odpovede na túto otázku

• 0

@citatelNR,

pokiaľ máš router vigor 2110 máš pripojenie cez optické vlákno a doma vyvedenú len ethernetovú zásuvku, žiadny iný modem nepotrebuješ. Router vigor 2110 sa nemôže odpojiť ani nahradiť, nakoľko je špecificky nastavený a upravený firmwarom tak, aby služba fungovala.

Taktiež to nie je možné ani na základe zmluvných podmienok, nakoľko dané zariadenie je koncový bod našej siete.

Pokiaľ potrebuješ, resp. chceš zapojiť AirPort Extreme, či už kvôli zosilneniu wifi signálu resp. lepšej kompatibilite s Apple zariadeniami, je možné AirPort Extreme zapojiť za router Vigor 2110. Bude potrebné ho len správne nastaviť :)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

dakujem Janka,

ano, chcem mat rychlejsi router, kedze platim telekomu za 300Mb/s, kabel do domu dokaze preniest len 100Mb/s a wifi mi ide 19Mb/s (dwnl). To sa mi zda byt za tie peniaze strasne malo, hlavne by som to ale nazval false advertising. Preto som si chcel pripojit lepsi router, ktory moze ist aj na frek.pasme 5Hz (o.i.)

Takze ak pripojim AirPort za Vigor 2110, dosiahnem tym zelane zrychlenie? Mozem pripadne dostat kvalitnejsie zariadenie od Telekomu?

dakujem, c.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ahoj @citatelNR ,

prosím, vieš mi poslať do súkromnej správy kód užívateľa alebo login do internetu? Budeme ťa vedieť identifikovať a lepšie ti pomôcť.

Ďakujem, J.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dobrý deň,

mám podobný problém, v byte mám len router Vigor, žiadny modem. Router naustále padá, net je pomalý, NB často vôbec nemôže nájsť moju wifi sieť. Aké sú skúsenosti s rýchlosťou po pripojení Apple routra za ten Váš Vigor.

Ďakujem

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar