optika

Otázka

• 0

Kedy bude optická sieť konečne dostupná aj v okolí slovenských miest, konkrétne Košice-okolie, Trrstené pri Hornáde?  Tvrdiť, že 5mb pripojenie je vysokorýchlostný internet je v dnešnej dobe veľmi zavádzajúce a zastaralé.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

6 odpovedí na túto otázku

• 0

@klavesik 

5Mbit je "vysokorychlostny", ale len pre Telekom. Inak ak je tu niekto kompetetny by ma zaujímalo koľko by stálo zavedenie optiky na ulicu. Ustredna v obci je optikou pripojena. Technik tvrdil, ze sa o pripojenie ulice da poziadat ale treba aby bol dostatocny pocet pripojeni. Ak by to bolo zaujmave som si isty, ze by si nejaku ciastku zaplatili aj obyvatelia ulice. Zatial mi ale nikto nedokazal povedat ani pribliznu sumu, ani to kto o pripojenie ma poziadat.

@Pepsi 

Inak ta mapa pokrytia je tak na 2 veci. Moc sa podla nej neda riadit. Je vraj len informacna.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@Offline 

Ahoj, vela zavisi od toho, ake su naklady na privedenie optiky do danej ulice na zaklade navrhu technickeho riesenia. Naklady sa potom porovnaju s potencialom, ktory je v predmetnej lokalite a ak vyjde posudok pozitivne, moze zacat v lokalite vystavba, resp. vylepsenie pokrytia.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@Rado 

Vdaka za odpoved. Nieco konkretnejsie nevies poradit? Ako zistit naklady, ako dosiahnut aby to niekto posudil...

Ked budem len cakat ci to niekoho napadne posudzovat predpokladam, ze to nebude ani o 20 rokov. Proste potreboval by som, konkretnu radu co spravit aby to zacal niekto riesit. Dakujem

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@Offline 

Ahoj, skusim konkretnejsie, resp. poodbne ako som pisal v inom vlakne lakymu: skus spisat ziadost a zaslat ju na pokrytie@telekom.sk. V ziadosti, prosim, uved svoje kontaktne udaje, presnu adresu, kam uvazujes optiku doviest a v idealnom pripade aj mena a adresy dalsich ludi, ktori maju v tvojej lokalite zaujem o nove pripojenie. V pripade, ze zaujem deklaruje vacsi pocet ludi z jednej lokality, je vacsia sanca, ze projekt bude zrealizovany.

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar