Chytry balik (instalacia, specifika, problemy)

Otázka

• 0

Dobry den,

zvazujem kupu chytreho balika, Internet XL + TV M a mam par otazok:

1. Instalacia technikom - co vsetko to obnasa? je treba v byte nieco vrtat, pripadne montovat? je to naozaj potrebne? nastavit router si viem, s nastavenim boxu nemam problem pohrat sa..
  2. aky modem/router je momentalne zadarmo dodavany? predpokladam ze nie je problem nahradit ho vlastnym..
  3. ake caste su vypadky internetu a ako rychlo su riesene problemy?
  4. ak by som pozeral program v HD a zaroven stahoval nieco cez net, bude mat TV alebo intenet spomalenie natolko aby to uzivatelnost tych sluzieb ovplynilo?

Zatial tolko, vopred dakujem za odpovede.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

10 odpovedí na túto otázku

• 0

1.Zriadenie prípojky + nainštalovanie routra a magio boxu, samozrejme, že sa bude vrtať, kábel k tebe musia nejako dostať

2.nenapísal si, aký typ pripojenia je dostupný na tvojej adrese, ale pri adsl dostaneš ADB VV3212, pri optike pravdepodobne ONT Huawei hg8240h

3.Výpadky sú minimálne, ale riešené su do 3 dní (zväčša už na druhý deň)

4.To súvisi s bodom 2., záleží, podľa typu pripojenia

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dakujem za info. Co sa tej instalacie tyka, myslel som skor tu moznost pri kupe cez internet, Instalacia technikom za 19.99e. Ak tu moznost nevyberiem, nainstaluju mi to, respektive co vsetko urobia ak si tu moznost nevyberiem? Ide o optiku, nebude teda problem so spomalenim?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pokiaľ ide o optiku, tak spomalenie nehrozí, pôjde ti to úplne v pohode, len k modemu si budeš musieť doobiednať aj wifi router, nakoľko pri tom ONT zariadení je zatiaľ W-fi nefunkčné. Pokiaľ si zvolíš samoinštaláciu, technik ti zriadi len prípojku, modem a box si budeš musieť nainštalovať sám, ale aj menej technicky zdatný človek to v pohode zvládne sám. K Magio TV ti odporúčam si objednať zásuvky Powerline (k novej zmluve akciova cena 9,90), nebudeš musieť ťahat kábel z modemu do settoboxu.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ahoj jegormeister, pokiaľ si vyberieš inštaláciu technikom tak Ti technik nakonfiguruje aj koncové zariadenia, pokiaľ samoinšlaláciu tak Ti zriadi iba prípojku, pokiaľ si aspoň trochu technicky zdatný tak si myslím, že to v pohode zvládneš, prípadne pokiaľ by si si nevedel rady máš stále volať na bezplatnú linku technickej podpory 0800 123 777 :smileywink:

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Vdaka za odpoved Milos, to je presne to co ma zaujimalo. To s tym routerom je v podstate celkom dobre, kedze si mozem vybrat taky aky presne chcem, co je pre mna lepsie ako dostat nejaky, ktory by nesplnal moje kriteria (napriklad instalacia OpenWRT). Powerline zasuvky som si pozeral aj predtym a celkom sa mi pozdavalo. Kedze to cez eshop nevidim, predpokladam ze mi ich ponuknu iba na predajni, ze? Aka znacka a model su tie zasuvky? Sorry ak sa vypytujem vela ale takto mi je to jednoduchsie ako na predajni. tiez dakujem za potvrdenie Petka. Myslim ze tu instalaciu zvladnem bez problemov, ale cislo si zapamatam, ak by boli ine problemy.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Aj ked to budes objednavať cez eshop, aby si mal nárok na webzľavu, tak ťa budú telefonicky kontaktovať... Pri objednávke cez eshop sa dá dopísať do Poznámky, že máš záujem o tie Powerline adaptéry..

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Tak pozeral som si specifikacie tych adapterov a mozno by som radsej kupil, aj ked za vyssiu cenu, vykonnejsie, ale este uvidim. Dakujem vam obom velmi pekne za informacie a rady!

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Za málo... Myslím si, že tie Powerline sú úplne postačujuce, na telku ulne stačia, internet cez to ťahať zmysel nemá

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ahoj @jegormeister 

ak ti pomohla odpoved niektoreho z uzivatelov, mozes ju oznacit ako Riesenie. Moze to pomoct aj ostatnym.

Dakujeme :)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar