Prechod na XL internet nezvysil rychlost internetu

Otázka

• 0

Zrychloval som opticky internet, doslo nove ONT zariadene ale rychlost mam stale rovnaku, pripadne horsiu.

Mam najrychlejsi optik internet XL a pritom stale mam take nizke hodnoty. Ako je to mozne?
Samozrejme, ze som vsetko vypol zapol, pripojil odpjil a stale bez rozdielu. Tiez sa nejedna o rychlost cez wifi ale kabel, ktory vedie do PC.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

8 odpovedí na túto otázku

• 0

Zdravim,

je viac moznosti:

ma router gigabitove porty?

ma sietova karta gigabitovy port? 

ak maju tak potom nieje medzi smerovacom a PC este prepinac(switch), ktorý nema gigabitovy port?

treba skontrolovat sietovy kabel ci je cat. 5e a otestovat ci vyuziva vsetky 4 pary vodicov.

pozriet nastavenia smerovaca.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Nie som odbornik na to, poviem len zaklady ktore mam.

Mam ONT Huawei 8240H do ktoreho ide opticky kabel. Z neho ide kabel do routra Belkin N+ Wireless Router F5D8235-4 a z nedo do PC kde mam sietovu kartu Killer e2200 Gigabit Ethernet Controller (NDIS 6.30).

Kde moze byt teda chyba, mam nieco zle nastavene a ako to opravit aby som mal plnu moznu zaplatenu rychlost?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@Foxhole 

Ahoj, 300 Mbit/s je maximálna možná negarantovaná rýchlosť, skutočná rýchlosť pripojenia závisí od mnohých faktorov, pokúsime sa ich zosumarizovať: 

• Najlepšie výsledky sa dosahujú pri prepojení ONT zariadenia cez kvalitný router alebo priamo s PC, keďže súčasné bezdrôtové pripojenie (Wi-Fi) v reálnych podmienkach zatiaľ požadované rýchlosti nezvláda úplne dobre. Pripojenie počítača k routru prostredníctvom Wi-Fi teda môže byť limitujúcim faktorom. 
  • Minimálne parametre routra, ktorý má spĺňať požiadavku rýchlosti do 300 Mbit/s: 1x Gigabit Ethernet WAN, 4x Gigabit Ethernet LAN, Wifi 802.11n (optimálne aj Wifi 802.11ac)
  • Všetky prepojenia (ONT zariadenie s routrom a router s PC) musia byť realizované prostredníctvom ethernetového kábla s označením Cat 5a alebo vyšším.
  • Sieťová karta v počítači musí umožniť dosiahnutie rýchlosti do 300 Mbit/s. Štandardne býva označená ako Ethernet 1 000/100/10 Mbit/s alebo 1 Gbit/s.

Nechceli by sme sa vyjadrovať k zariadeniam, ktoré nie sú v našej ponuke, ale teoreticky by mali tebou požadované rýchlosti zvládať aj routre ako ASUS RT-N18U, Edimax BR-6478AC alebo Linksys EA6300.

Príjemný deň a nech ti to doma fičí :)

Rado

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Mam uz novy kvalitny router a teraz mam taku rychlost.

Co hovorite na taku rychlost a ping? Je to v poriadku? Dakujem za odpoved.

4224426869.png

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@Foxhole

Ahoj, mne sa to zdá super :)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@elfa 

Ahoj, ok, ak rychlost 300 Mbit/s nevyuzijes, inym zakaznikom mozno pride vhod.

Rado

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar