F-OFDM/4G

Otázka

• 0

Používam mobilný internet na technológii Flash-OFDM a zaujala ma ponuka 4G mobilného internetu. Všimol som si však, že mapa pokrytia ani zďaleka nezahŕňa celé Slovensko. Preto sa pýtam:

1. Bude 4G modem schopný prijímať 3G alebo OFDM signál v miestach, kde nie je 4G? Je prípadne možné používať striedavo oba modemy pri jednom paušále?

2. Do akej miery je zverejnená mapa pokrytia spoľahlivá? Mám totiž zlé skúsenosti s pokrytím 3G ( a aj s mapou "pokrytia"), v dôsledku čoho som musel prejsť na OFDM.

3.  Dokedy je plánovaná podpora OFDM?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

1 odpoveď na túto otázku

• 0

@ari1 

Ahoj, pripájam naše odpovede:

1. Bude 4G modem schopný prijímať 3G alebo OFDM signál v miestach, kde nie je 4G? Je prípadne možné používať striedavo oba modemy pri jednom paušále?

4G modem bude fungovať aj na 3G a 2G sieti, F-OFDM nepodporuje. F-OFDM je samostatná technológia pracujúca bez SIM karty.

1. Do akej miery je zverejnená mapa pokrytia spoľahlivá? Mám totiž zlé skúsenosti s pokrytím 3G (a aj s mapou "pokrytia"), v dôsledku čoho som musel prejsť na OFDM.

Mapa pokrytia má informatívny charakter, nie vždy musí zodpovedať presnému pokrytiu.

1. Dokedy je plánovaná podpora OFDM?

Presný termín ešte nie je stanovený.

Veríme, že sme pomohli.

Rado

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar