Sekanie obrazu pri prepínaní na 1TV

Otázka

• 0

Čaute....mám takýto problém.

Matka má Mágio TV  L na 2TV a net M.

Od začiatku jej robí to, že keď prvá TV beží, tak na tej druhej sa pri prepínaní obraz štvorčekuje, zasekáva, alebo mrzne. Po nejakej dobe pozerania programu to prestane a znovu to začne pri prepnutí. Keď sa pri prvej TV vypne zo zásuvky STB, tak to prestane robiť. (občas sa stane ale to, že aj keď beží prvá TV, tak to nerobí a niekedy to robí zase tak, až sa nedá na to pozerať). Reklamovala to už 2x. Vymenili jej router, robí to stále.

Boxy nemenili, že sú v poriadku.

Prosím o radu.

Ďakujem.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

19 odpovedí na túto otázku

• 0
Tak, ked to je cez scart, je to len v SD, aj ked pustis HD kanal, pretoze scart je len analogovy kabel, navyšenie rychlosti internetu ti nepomôže, pretože box si taha maximum, co mu pripojenie ponuka, sa cudujem, ze vam to vobec zriadili, toto len na reklamaciu a priprav sa na to, ze vam zrušia zmluvu, nakolko ti určite nevedia korektne poskytnúť službu.
odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Nenápísal si, na akom pripojení to ma zriadené, ale pravdepodobne podľa toho, čo píšeš, tak to vidím na DSL a 10 Mbit linku, takže ak to tak je, tak s tým nespravíš nič, pretože linka nestíha, buď budeš pozerať len jednu telku, alebo to dáte na reklamáciu, a ak vám to uznajú, zrušia vám zmluvu bez  pokuty a ponúknu Magio Sat.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Keby 10Mb...ale 2Mb rýchlosť...ale zaujímavé že to neseká na novom 40 Samsungu full HD,ale na starom 32 Philipse HD ready...Ten Samsung ide v kuse v poriadku bez seknutia a mrznutia.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ano jedna telka ti pojde v pohode, ale pri druhej to už nestiha, ked vypnes prvu, druha by mala ist v pohode, a pri tej druhej máš ake rozlišenie boxu nastavene?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Tak to netuším, je to mimo mňa...ale môžeš mi ozrejmiť, čo mám nastaviť na boxe...

Díky

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

nastavenie rozlišenia, su tam tri možnosti, vyskúšaj všetky tri, ale podľa mňa to nepomôže, kedže linka proste dve telky nestíha

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

A ešte sa opýtam, čo ovplyvňuje to, že ktorý z TV bude sekať?...

Prvá bližšia TV k routru je tá full HD Samsung...tá je OK...vzdialenejší je ten HD ready Philips...ten aj jediný seká.

Díky Miloši :-)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ovplyvňuje to kapacita linky, pokial je ten Samsung vypnutý, aj vtedy seká ten Philips?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Keď sa vypne Samsung, Philips neseká, prípadne strašne málo...

Len otázka, prečo neseká Samsung a seká len Philips?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Zrejme pri Samsungu máš box, ktorý je v porte 4 a pri Philipse, ktorý je v porte 3, port 4 na modeme by mal byť ako hlavný pre sledovanie tv, ide o to, že že na celú linku máš 10 Mbit cca, pozeraš HD kanal, to zožerie cca 5 a zvyšok ti ostane na druhu TV a internet, v podstate nemôžeš ani sledovať dva HD kanaly súčasne na oboch telkách

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Mne to sekalo aj na jednej telke pri HD kanaloch, dal som to na reklamaciu a službu mi zrušili, pretože mi ju nevedeli korektne ponuknut

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Práveže som káble prehodil a stále to isté...tak nerozumiem tomu...

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0
Na tom HD ready Philips je scart..
Dnes som to bol pozriet...prvy box vypnuty,Philips neseka...zapol som prvy box dal aj HD aj SD kanal a Philips hned zacal stvorcekovat a mrznut... Je moznost,ze pri navyseni rychlosto netu by to prestalo?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Aj na to som myslel, že by sa to zrušilo...len mama býva v centre Žiliny, satelit nemá kde dať...mala predtým analóg UPC, ten sa rušil kvôli Magiu...takže neviem, čo iné by si mohla dať...

Miloš, ty by si mi vedel poradiť niečo?...píš do PM...

Díky moc

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0
V centre Ziliny? Napis mi sukromnu spravu s ulicou a popisnym cislom, lebo v meste by mal byt dostupny aj lepsi internet, a pokial ma vyhlad na juh, nemal by byť problém so satelitom

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@jarro 

Ahoj, odporúčame zavolať na linku technickej podpory 0800 123 777, kde ti budú vedieť najlepšie poradiť vzhľadom na parametre tvojho pripojenia. Vďaka.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

tam mu neporadia nič, tá linka má len 10 Mbit, a je rozdelená medzi internet a 2 TV, takže mu odporúčam jedine reklamáciu služby, a nahradiť to satelitom, mal som ten istý problém a vyriešil sa jedine satelitom, pretože ponúkané riešenie v podobe Magio Lite som odmietol

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

posledný mesiac mi to začalo sekať rovnako, iba na vzdialenejšom TV, stačí prepnúť kanál o jeden vyššie a naspäť. A deje sa to väčšinou po 18:30 večer... Pokiaľ to nebude úplne neakceptovateľné nebudem to reklamovať...

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar