Ukončenie služby F-OFDM Mobilný internet

Otázka

• 0

Dobrý den,mám mobilný internet cez F-OFDM a už mi prišlo X ponúk na bezplatný prechod na 3G resp. 4G pripojenie cez najnovšiu technologiu za nezmenený mesačný poplatok,ale ked sa pozriem na mapu pokrytia, tak miesto mojho bydliska je na hranici 3G siete,takže signál by som asi nemal velmi dobrý,preto som doteraz ani neuvažoval nad zmenou z F-OFDM na 3G.Chcem sa opýtat,ako to bude Telekom riešit,kedže v lete plánuje ukončit pripojenie na technologii F-OFDM? DSL pokrytie je v mieste mojho bydliska... Dakujem za odpoved!

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

16 odpovedí na túto otázku

• 0

Ahoj, pls vieš upresniť, o akú lokalitu ide?

Ďakujeme 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ahoj mám problém, tiež mi chodí každých pár mesiacov ponuka na prechod na 4g technologiu.

Ale žial v mieste kde bývam okrem F-OFDM žiadna iná možnosť nieje. Teraz sa mi už vyhrážaju odpojením starej technológie.

A prístup telekomunistov je taký že na moje žiadosti a prosby nikto nereaguje. A v t-centre mi tvrdia že s tým nič nemajú

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Moja situácia je rovnaká... Adresa: Čenkovce - je tu dosť slabý signál Telekom aj v telefóne, takže 3G alebo 4G internet asi nepôjde (ani podľa mapy pokrytia to nevyzerá dobre: https://www.telekom.sk/osobne/pomoc-a-podpora/servis-pre-vas/mapa-pokrytia/). Kedy plánujete F-OFDM ukončiť? Existuje v tejto lokalite iná mobilná alternatíva? Ďakujem.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ahoj @szigetig ina moznost mobilneho internetu ako 3G/4G zatial nie je. Pokial mas slabe pokrytie na mape pokrytia mozes dat podnet na zlepsenie signalu.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ahoj, @szigetig, v priebehu najbližších týždňov budú všetci naši zákazníci využívajúci technológiu Flash-OFDM detailne informovaní o našich plánoch, čo sa týka vypínania tejto technológie. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dobry den,

Rad by som vedel kedy v mojej lokalite sa planuje odstavka OFDM flarionu. Vsetky vyzvy som bral velmi zodpovedne, ale jedine co bolo vysledkom neochota zo strany Telekomu. Totiz patrim takisto k ludom ktori su na okraji resp mimo pokrytia 2G, 3G technologiou a 4G je najblizsie, OFDM flarion fici super, necakam zazraky ale je to spolahlive (bezia mi tu rozne sluzby ktore su nonstop vyuzivane). Po mnohych rozhovoroch, telefonickych vacsinou aj s technickym oddelenim mi zostalo len otestovat si 4G pokrytie na vlastne naklady. Kupil som 4G router s vystupom pre externu antenu a testujem, bohuzial je to casovo a samozrejme financne nakladne, samozrejme to Telekom nezaujima. Cisla ziskov nepustia bohuzial. Ale neziadal som nemozne, iba meranie v terene a vyslovenie verdiktu je mozne/ nie je mozne, na zaklade mapy zo stranky to je mimo skusocnu realitu v okrajovych pasmach.  Ocakaval by som vacsiu ustretovost od Poskytovatela pretoze bez ludi ktori vyuzivaju sluzby by to mohli zabalit.

Dakujem

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dobry den,

Reagujem znova k predchadzajucemu clanku, doplnam lokalitu, okolie Brezovej pod Bradlom. Cakam uz dlhsiu dobu na odpoved ale zatial sa nikto k tomu nevyjadril.

vopred dakujem

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Zdravim, aj my doma pouzivame F-OFDM ako jediny mozny signal pre internet - vyskusali sme vsetkych slovenskych poskytovatelov, ale bez uspechu. Telekom by mal podla mna automaticky nahradit F-OFDM aspon 3G, aby ludia mohli nadalej pouzivat internet. Ale nic take Telekom neoznamil, takze ako dalej ? Jedina moznost pre ludi zavislych na tejto technologii je zrusit zmluvu a nemat doma internet ? A konkretne na nasej ulici sa napojit na kabel neda, pretoze nie je dostatocna jeho kapacita. Iba par domov moze byt napojenych. Cize doma sa pomaly pripravujeme na domacnost bez internetu...a to v roku 2015...

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Telekom prevadzkuje flash ofdm 10 rokov. Od spustenia do dnes sa moc nezmenili niektore vlastnosti tejto siete a na dnesnu dobu je uz dost pomala. Pozriete si mapu pokrytia a vo vacsine lokalit, kde je flash ofdm, je uz dostupna alternativa v podobe 3G/LTE. Prevadzkovat vsetky vysielace, kvoli par ludom v nejakych okrajovych oblastiach je dost nerentabilne. Ten vysielac musi ziarit stale rovno 24 hodin denne bez ohladu na to, ci je tam pripojenych 5 alebo 50 ludi. A naklady na prevadzku, udrzbu, opravy, ... asi nebudu par eur ale mozno tisice EUR mesacne. Kolko platite mesacne? Mozno 10-20 EUR. Takych ako vy by muselo byt v kazdej lokalite par stoviek, aby bola prevadzka ziskova. Telekom to ma asi dobre spocitane a keby to prinasalo zisk, isto by to nerusili. Je to ale pravdepodobne uz davno stratove, ved uz mozno 1-2 roky neposkytuju ani nove aktivacie v tejto sieti, co uz davno nasvedcovalo tomu, ze ju asi zrusia.

Chcete, aby vam Telekom nieco poskytoval a este na vas doplacal? Da vam kazdy mesiace Orange alebo O2 za par stoviek nieco co stoji tisice?

Namiesto toho, aby ste nadavali na ostatnych operatorov, ze od roku 2005 nedokazali vo vasich lokalitach vybudovat nejaku konkurecnu a porovnatelnu siet, tu nadavate na Telekom, ktoremu mozete tak akurat dakovat.

Orange ziskal 800 MHz frekvenciu pre LTE, ktora je vhodna aj pre vidiecke oblasti. Skuste sa stazovat v Orangei, ze par ludi vo vasej oblasti by ich sluzby vyuzivalo a preco tam este v roku 2015 nemaju pokrytie.

To je moj nazor na nazor na celu tuto diskusiu.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

sambush007  pises, ze mas 4G router, tak si predsa pripojenie mozes otestovat aj sam. Naco potom potrebujes vyjadrenie niekoho ineho, ked si vies signal odmerat aj ty?

Keby si vedel nieco o mobilnom pokryti alebo vedel pouzivat aspon nejaky vyhladavac, cez ktory by si si mohol zakladne info vyhladat aj sam, tak by si nechcel odpoved, ktora neexistuje.

Na mobilne pripojenie vplyva vela faktorov, ktore sa mozu neustale menit. Tam, kde teraz pokrytie je, o mesiac byt nemusi a aj naopak. Napriklad mobilita zariadeni v sieti a cas, kedy bude pripojenie vyuzivane, moze vela ovplyvnit.
Telekom ti da odpoved, ze tam pokrytie mas a o mesiac sa niektore faktory zmenia a potom sa budes opat stazovat, ze to nejde.
Kazdy vysielac ma nejaky dosah a podla toho sa robia matematicke modely (mapa pokrytia). Samozrejme, ze cim si blizsie k vysielacu, tak tym je vacsia pravdepodobnost, ze pokrytie bude stabilnejsie. V okrajovych oblastiach ti nikto neda zaruku, ze rovnake pripojenie ake je teraz, bude aj neskor.

Aktualny stav pokrytia si vies overit aj sam, ved pises ze router na to mas a to, ci tento stav bude aj neskor, ti nikto nezaruci. Vybrane parametre pripojenia je mozne garantovat napriklad pri kablovom pripojenie, kde sa vopred vie, ake je kapacita siete a to, kolko ludi mozu najviac pripojit.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

No konecne niekto reagoval na moj problem, dakujem.

Vaz. Killibetka, do kupy 4G routra som bol dotlaceny zo strany Telekomu kedze jedina odpoved na napr zapozicanie zariadenia alebo dojst odmerat signal bola neda sa, neposytujeme taketo sluzby a blabla bla !

Argumentacia (to sa neoplati) velmi neobstoji, mna v podstate nemusi zaujimat akym sposobom Telekom si to prepocitava a co sa mu oplati (To je to iste ako keby som Vas vinil z toho ze ja nezvladam platit hypoteku tak ju nebudem platit). A ak naozaj s tym ma problemy len par ludi, neverim ze je problem co i len komunikovat s nimi trosku viac. Mozete nam presnejsie vysvetlit ake faktory vplyvaju na pokrytie v case? (dajme tomu pokrytie vidieka).

Vopred dakujem

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Zamestnanci Telekomu, co tu pisu, byvaju oznaceny Tckom. A to ja nemam, ja tu vyjadrenia za Telekom nedavam, tak neviem ci ti moja odpoved postacuje :smileyhappy:

Rozhovor s odbornikom z Telekomu, bol napriklad v tomto clanku. Na signal ma vplyv napriklad aj zateplenie domu. Ale tiez napriklad pocasie, pocet ludi ktori sa pripoja na rovnaky vysielac a prenasaju data, prekazky, ktore mozu vzniknut medzi vysielacom a miestom, kde sa pripajas a mnohe dalsie.
Do LTE siete sa mozu pripojit rozne modemy, routre, mobilne telefony. Tie nie su vyuzivane fixne na jednom mieste, mozu menit svoju polohu a teda aj to, na ktory vysielac sa pripoja. Mozu sa tiez pripojit a prenasat data v roznom/rovnakom case. Myslim si, ze pocet zariadeni, ktore budu LTE siet vyuzivat, bude narastat. Ziadny operator nemoze ludom zakazat, aby sa v nejakej lokalite uz nepripajali alebo nevyuzivali LTE, lebo sa tam uz pripaja x uzivatelov. Alebo mozu zacat robit medzi vysielacom a tvojou lokalitou nejake stavebne upravy, mozu tam postavit zeriav so zeleznej konstrukcie, ktory sirenie signalu ovplyvni. Alebo nejaka skola urobi ziakom vylet, pojdu stanovat, kazde decko moze mat mobil s LTE a vecer budu surfovat, pridavat fotky na FB a vdaka agregacii par desiatok novych pripojenych uzivatelov mozu ovplyvnit aj teba. Pripojenie je najviac ovplyvnovane prave v okrajovych castiach a ziadny operator ti nikdy nebude garantovat, ze sa prijem v nejakej oblasti nikdy nezmeni. Vsetko to co je tu napisane, sa moze menit v case. To co bolo vcera, nemusi byt dnes a moze byt opat zajtra. A rovnake je to aj s pokrytim. Moze ti to ist dnes, ale nie zajtra.

To si naozaj nedokazes vyhladat sam na internete ako funguje mobilne siete a co ich ovplyvnuje?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

A este ma napadlo, ze teraz uz vela mobilov podporuje LTE. V mojom okoli u znamych by som nasiel urcite viac ako 10 zariadeni, ktore sa do tejto siete vedia prihlasit. Za 9 EUR ponuka Telekom easy kartu, kde sa da aktitovat aj LTE internet. Mohol si pozvat nejakeho kamosa k tebe domov, na chvilu by vytiahol simku z mobilu, kde by si dal easy kartu a mohol si to otestovat.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Vaz. Killibetka KED SI TEDA TYKAME!!!

Videl si mobil s externou antenou so slusnym ziskom? Ale kludne mi to mozes dojst odmerat s uzasnymi 10timi zariadeniami. Ale podstatu problemu to ajtak nevyriesi.

dakujem za rady

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0
Cely problem je ze Telekom nema za GSM siet ziadnu adekvatnu nahradu UMTS a LTE siet co sa tyka pokrytia deravejsie ako svajciarsky syr :( . Kvalita mobilnej a fixnej siete Telekomu za poslednych 10 rokov isla dole a je biedna. Moze sa chvalit aka je rychla na par uliciach v Nitre v pripade LTE siete. Ked vacsina zakaznikov ocakava rovnako kvalitne pokrytie rychlim mobilnym internetom nielen v meste ako je Kosice alebo Bratislava ale aj mimo tychto miest. Ci je to na vidieku , na chate alebo pocas jazdy autom alebo vlakom. O tom je mobilna komunikacia, Stale su budu na nieco vyhovarat.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar