prípoj cez wifi

Otázka

• 0

Ide mi internet v PC, Mágio...no nemôžem sa pripojiť na ďalšom Pc - notebooku cez wifi. Prečo? Kde je chyba? Doteraz to išlo všetko OK...

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

3 odpovede na túto otázku

• 0

siet ti naslo ? lebo nejde internet ? alebo ti nenaslo ani siet? 

nehral sa niekto s nastaveniami wifiroutra ? v nastaveniach sa da nastavit limit na pripojene zariadenia, skus nastavit tovarenske nastavenie a nahod si na novo wifi :) 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

problem este moze byt ten aky mam ja. Pokial nemam v pc alebo mobile nastavenu staticku (pevnu) IP adresu na ktoru sa ma zariadenie pripojit na wifi, tak sa mi nepripoji (povacsine). 

Ak si pozriem status vo wifi conections a zvolim details, tak vidim ze IPv4 address sa vypni zle. Nesedi s tou aku ma router a teda nie je mozne sa pripojit na net. Ak si v pc, mobile nastavim staticku IP, tak sa mi pripoji. Problem vznika ked sa chcem pripojit s pc na inu wifi, napr v praci. Tam mozemat router inu IP. Treba zvolit moznost ziskat IP adresu automaticky. Jednoducho je to chaoticke.

Vyriesil som to tak ze na magio router som pripojil iny wifi router, na nom nastavil staticku IP a na tento router sa uz bezproblemov pripojim. Na magio routeri som samozrejme zakazal wifi, aby zbytocne nezral elektrinu a zbytocne nevysielal signal. 

Uz im tam budem musiet zavolat ze mi blbne router.

Btw: v nastaveniach routeru je nastavene male rozhranie pre pridelovanie IP...tusim neak po 120 to bolo. Realne je mozne nastavit 255...alebo 254. Stavalo sa mi ze sa mi snazil pc pripojit povedzme na IP konciacu na 230 ale poveleny rozsah bol len po spominanyc 120 :)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@Lenka arachne 

Skus dat viac informacii.

1/Notebook vidi wifi?

2/Vies sa na wifi pripojit?

3/Vies sa cez wifi nalogovat do routera?

Cim viac informacii, tym lepsie sa da poradit. S malom informacii to moze byt cokolvek - zle heslo do wifi, vypnute wifi v routeri, vypnuta wifi v notebooku, blokovanie fimverom, chyba routera, chyba wifi karty v notebooku, ......

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar