Otázka

• 0

Dobry den,

prosim Vas, Trenčín-Záblatie je z časti pokryté optikou - všetky nové ulice majú prípojky, dokonca aj tie kde ešte nezačala výstavba. Zaujímala by ma ulica "Ku Kyselke", kde vzniká nová štvrť - je tam už celkom slušná kopa novostavieb - ako je to tam s internetom, je tam nejaký plán? Podľa vašej mapy pokrytia len (V)DSL 30 megabitovy..nie je v pláne optika alebo nieco rýchlejšie v tejto lokalite?

Ďakujem!

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

0 odpovedí na túto otázku

Na túto otázku nie sú zatiaľ žiadne odpovede.

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz

sidebar
  • Podobný obsah

• Od bercik
      Neviete kedy sa začne realizovať optická sieť na ul. Grobská Bernolákovo?
    • Od fabula
      Pozdravujem, mám nasledovný problém s rozpadom DSL (vDSL2) spojenia. Používame Sercomm Speedport+ v konfigurácii:
      bridge (ether1)
      route na IPTV (Magio) (ostatné ether. porty)
      za Sercommom mám MikroTik kde si vytáčam PPPoE a ďalším spôsobom spravujem sieť...
      Avšak odkedy je router v bridge móde tak po rozpade DSL linky sa už akoby nevie korektne pripojiť na linku (ani PPPoE, ani TV), DSL linka sa síce zosynchronizuje, LED-ka svieti, ale nič nefunguje – TV stream nič, PPPoE nič (v MT PPPoE scanner je prázdny na danom interface), pomôže len manuálne odpojenie a znovupripojenie napájania Sercomm-u, čo je nemysliteľné…
      doposiaľ riešené:
      - bol Telekom technik, znižoval sa profil linky kvôli prípadnému rušeniu
      - bol menený Sercomm router za nový kus

v minulosti - v konfigurácii „route“ sa router sám pripojil naspať na linku, vytočil si PPPoE a net šiel, avšak na MT mi beží VPN server, takže musím mať verejnú IP resp. vytáčať PPPoE priamo na ňom...

robí niekomu niečo podobné? Ako to riešil? Ja som už s nervami v koncoch...
    • Od BeresikErii
      Dobry den, chcem sa spytat ci je mozne si natiahnut opticky kabel, kedze na mojej lokalite nieje dostupny opticky internet ale nad mojim domom kusok prechadza opticky kabel?
    • Od marekburiak
      Dobrý deň,
      chcem sa informovať ohľadom realizácie optického internetu v Ľuboticiach na ulici Jarková. Podľa   https://telekom.sk/docs/updates/ins/Zoznam_planovanych_lokalit.xlsx   je realizácia naplánovaná na 30.9.2022, ale v blízkej dobe sa na ulici plánuje realizácia verejného osvetlenia, takže sa bude robiť výkop pre uloženie elektrických káblov. Bolo by možné uložiť optický kábel/rúrku v rovnakom čase do ryhy pre elektrické káble? 
      Ulica nebude mať chodník, iba asfaltovú cestu pre autá, tak by bolo lepšie, aby sa toho 30.9 asfalt nemusel rezať a ryha vykopávať znova. Ďakujem.
    • Od tiliazp
      Dobrý deň, plánujete po vzore Orange a VSD(vychodoslovenska distribučná) ťahať optiku v regióne horných kysúc v spolupráci so stredoslovenskou distribučnou(SSD)? Pripojenie je tu katastrofálne pritom na pomerne malom území žije takmer 15000 obyvateľov.  Dopyt by tu jednoznačne bol.

ďakujem vopred
    • Od marco026
      Zdravím nemám rýchly, ale download a upload sa zdá byť celkom stabilný pokiaľ nezapnem stream. Download je 47,72 mbps a upload 4,77 mbps. Tých 4 mbps by bohate stačilo streamovať v 720p a 48 fps, ale problém je, že keď to zapnem tak upload začne byť strašne nestabilný. Padá to na veľmi nízke hodnoty a potom to občas sekne pričom niekedy to ide celkom pekne.