zmena rychlosti po 01.05.2022

Otázka

• 0

Ako to funguje v Telekome. Uz v marci Telekom avizoval, ze ceny budu od maja vyssie, ale na oplatku za to zrychluje aj internet.

Super !!!

1. maja bola nedela, tak samozrejme som neocakaval, ze internet bude rychlejsi. Nechal som telekomu este sancu do 3. maja, ale nic zvlastne sa neudialo (okrem toho, ze mi prisla faktura, kde uz je cena navysena). 4. maja som pisal na chat cez web telekomu a preklikavam sa cez Oliviu.

Olivia si uz nevedela dat rady, tak som bol prepojeny na normalneho cloveka co sadi za pc. Chlapik mi odpisal, ze to preveri a da mi vediet. Po prevereni mi odpisal, ze uz je to OK a mam si restartnut router a rychlost by som mal mat uz po novom (v mojom pripade 800/160 Mbps).

Po resetnuti to vyzera asi takto.

Necakal som zazraky (upload je OK), ale download je ako za starych cias.

Ale priznam sa, ze mi to nevadi. Mal som 500 Mbps a aj to tak ostalo. Uplne mi to postacuje. Ale tu ide o princip. Mozno ze viac ako 80% ludi neriesi vobec ziadnu rychlost. Jednoducho im staci, ze internet funguje, moze sledovat youtube, facebook a podobne nezmysli. Ak sa neozves, tak ti nic nenavysia, ak sa ozves, tak ti to navysia  napr. ako mne.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

10 odpovedí na túto otázku

• 1

Každému sa možno zvyšovalo, ale chudákom odsúdeným na metalickú linku sa zvyšovalo veľké **piip**, ba skôr rok čo rok znižuje, napríklad nám z 12 Mbit/s na 11. A nepomôže nič a sú zbytočné vyvolávania a sťažnosti trebárs na Medzinárodný súd v Haagu, či na lampáreň v Hornej Marikovej. Ďaleko od ústredne a šmytec.
Pritom platíme za "pripojenie" presne rovnaké sumy ako tí čo majú optiku s x-násobnými rýchlosťami. Spravodlivosť ala Telekom.

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Mne prisla SMS este vo stvrtok 28.3.2022, ze v noci sa bude zrychlovat. V piatok rano som restartoval router a vsetko je tak ako ma byt.

speedtest.png

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Predpokladam ze meranie prebehlo pri pripojeny skrz kabel. Co ja poznam v okoli a pytal som sa, tak kazdemu zdvihlo rychlost downloadu rovnako tak aj uploadu. Mozno este chvilu pockaj kym sa to cele pretrasie. Popripade si skontroluj zariadenia ci su vsetky OK, rovnako tak aj kable (CAT5E da 1gbit ale stava sa ze pri merani su vsetky vodice korektne prepojene ale 1gbit mi na merani neukaze... upravi sa to az po prekrimpovani koncovky. Rovnaka chyba sa moze stat aj pri CAT6, 7...).

Editoval/-a Filipo21

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Presne tak, bývam 4km od krajského mesta na západnom slovensku a rýchlosť sa neustále znižuje a cena zvyšuje a ako bonus to denne vypadáva.

Optika v nedohľadne, iba sľuby.Takzvaný stredovek internetu.

Už len čakám na koniec viazanosti, kedže konkuren tu ťahá optiku po stĺpoch.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Mne prisla SMS este vo stvrtok 28.3.2022, ze v noci sa bude zrychlovat. V piatok rano som restartoval router a vsetko je tak ako ma byt.

speedtest.png

SMS prisla aj mne, ale router som nerestartoval. Ked som to 4.5.2022 vybavoval, tak som restartoval KVM pretoze modem mam v bridge mode (s modemom som nerobil nic). Dostal som novu IP adresu, takze  to povazujem za restart.

Dnes som este fyzicky odpojil modem od napajania na 30 sekund ale rychlost downloadu je stale na urovni 400-500 Mbps

PS na akom servery si robil toto meranie ?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Predpokladam ze meranie prebehlo pri pripojeny skrz kabel. Co ja poznam v okoli a pytal som sa, tak kazdemu zdvihlo rychlost downloadu rovnako tak aj uploadu. Mozno este chvilu pockaj kym sa to cele pretrasie.

Popripade si skontroluj zariadenia ci su vsetky OK, rovnako tak aj kable (CAT5E da 1gbit ale stava sa ze pri merani su vsetky vodice korektne prepojene ale 1gbit mi na merani neukaze... upravi sa to az po prekrimpovani koncovky. Rovnaka chyba sa moze stat aj pri CAT6, 7...).

Samozrejme ze cez kabel

PC Gigabyt NIC -> Gigabyt switch -> Gigabyt KVM router/firewall -> Telekom modem (bridge).

Co sa tyka toho druheho odstavca, tak mozem to preverit. Tie kable som vsetky krimpoval ja, ale pochybujem aby bola brzda tam. myslim si, ze v telekome to neprepli.

Ja mam vzdy taku smolu. Musim tam 3-4 krat pisat a az potom to zmenia (to bolo pri kazdom zrychlovani).

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@janyxx ono v podstate ak si pozries do nastaveni ethernet pripojky tak by si mal na pc vidiet https://cdn.wethegeek.com/wp-content/uploads/2019/12/speed.jpg 1.0 Gbps. Pravda aj to ze ak by bola niekde v kabli chyba nedalo by to ani tych 400Mbps... ak mas https://www.alza.sk/cable-tester-ns-468-pre-siete-utp-stp-rj45-d71635.htm cable  tester, mozes odmerat kable po trase a hned budes vediet.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Tak toho s nebojim, aby to bolo zle.  Mam pocit, ze oni mi to este neprepli. Ako som uz pisal, to je pri kazdej zmene ... vzdy sa musim dovolavat, dopytavat a az na druhy/treti krat sa to podari

eth.png

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Rychlost meriamklasicky na Ookla speedteste a kontrolu na meter.net

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ako vieme, vysledky z webovych meracov su dost skreslene. Idealne meranie je ked si najdes nejaky rychly server (univerzitny, alebo velky ISP), kde su umiestnene obrazy OS (casto ISO linux). Tento obraz si stiahnes a budes sledovat rychlost, resp. si ju po dotiahnuti vypocitas.

Idealne by mozno bolo dobre pouzit iperf z obidvoch stran. Avsak na druhej strane by musela byt min. tak rychla linka ako mas ty aby bol test pravdivy.

Ked mas objednany download 800 Mbps, tak na druhej strane by musel byt upload aspon 800 Mbps

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz

sidebar