DDNS a Port fortwarding

Otázka

• 0

Dobrý deň

Snaýžím sa rozbehať službu DDNS a smerovanie portov (RDP 3389)na optickom routery (Sagem com Fast5655)cez providera noip.com kde som si vytvoril svoj doménu (pjasan.ddns.net) Na roteri  na stranke port forvardink som si nastavil External host *, internalhost internú ip adresu môjho PC . external port 3389 internal port 3389.

Nefunguje to a pri testovaní spomínaného portu mi vypisuje connected error. Z toho usudzujem že tie porty sú natvrdo uzavreté vo vašom zariadení a kedže nemám možnosť si to tam vyklikať (filtrovanie portov)tak sa obraciam na Vás ako dodávatela služby internetového pripojenia o radu aké mám možnosti, či neexistuje nejaký firmware pre toto zariadenie.

Pozn. Mám od vás optiku. Magiobox ide cez optiku cez ten istý router..

Ďakujem

S pozdravom

Peter Jasaň

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

5 odpovedí na túto otázku

• 0

Pridal (editované)

Ahoj,

External IP host nenastavuj. Cize internal IP vyber z listu tvoj PC alebo napis IP tvojho PC. Potom port 3389 tcp (pre Microsoft Terminal Server (RDP)).

Editoval/-a Filipo21

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Odporucil by som nerobit forward portov pre RDP.

Sme radi, ze telekom este  stale poskytuje IPv4 adresy. Doma si vytvor nejaky VPN server. Ja pouzivam OpenVPN, ale v poslednej dobe sa mi velmi paci aj WireGuard, je jednoduchy, bezpecny a hlavne velmi rychly.

Potom zacni riesit RDP, aj ked mozem sa opytat kvoli comu chces pouzivat RDP ?

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Alebo mozes vyuzit VNC Server a Viewer. Licencia je zdarma do urciteho poctu uzivatelov. Nepotrebujes riesit ziaden portforwarding, staci mat zapnute PC, na PC aby bezal VNC server a mas vystarane :)

Ja osobne pouzivam OpenVPN. VPNka sa vzdy zide :) 

Editoval/-a Filipo21

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

VNC som pouzival hodne davno (mozno aj 15 rokov s5), ale to bola myslim aplikacia p2p end-to-end, takze verejka na jednej strane musela existovat.

Teraz pises, ze netreba portforward, tak snad to ide cez cloud/server. Ziadne remote desktop aplikacie uz nepouzivam, dnes uz je snad vsetko  riesene webovymi aplikaciami a na servery chodim vylucne cez SSH skrz openvpn, resp. wireguard.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz

sidebar