Chybný kód krajiny pri potvrdzovacích SMS za parkovné

Otázka

 • 0

Včera som sa vrátil z dovolenky (toto píšem preto že predpokladám možný súvis s dočasným pobytom v inej krajine). Doma som potreboval zaplatiť za parkovné prostretníctvom SMS ma číslo 2200 a bol som trochu prekvapený jednou vecou.

Po zadaní čísla 2200 mi telefón nezobrazil predchádzajúcu komunikáciu s daným telefónnym čislom, kde som doteraz videl všetky minulé SMS ktorými som platil za parkovné ako aj potvrdzovacie SMS o zaplatení atď. Po odoslaní SMS na číslo 2200 mi prišla potvrdzovacia SMS z čísla +432200 ako keby z Rakúska. A zrazu som v zozname správ videl pod číslom +432200 všetky predchádzajúce SMS ktoré som postrádal keď som ja odosielal SMS za parkovanie. To znamená že všetkú minulú komunikáciu (odoslané aj prijaté správy) s číslom 2200 vidím teraz pod číslom +432200. Správy ktorými som platil včera za parkovné však vidím pod číslom 2200. T.j. od včera mám dve vlákna komunikácie. Jedno pre číslo 2200 kde vidím dve odoslané správy zo včera a druhú pre +432200 kde vidím dve potvrdzujúce správy zo včera plus archív správ z minulosti.

Ešte som si skontroloval nastavenie aplikácie Messages a mám tam ako svoju aktuálnu krajinu Slovensko (zvolené automaticky)

Jedná sa o telefón Samsung Galaxy S21 a mám v ňom najnovšiu verziu softwaru nainštalovanú začiatkom januára 2022.

 

Viete niekto poradiť ako to dať do poriadku?

Zdieľať tento príspevok


Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

1 odpoveď na túto otázku

 • 0

Žiaľ toto je vec androidu, deje sa to najmä vtedy keď sa spraví vyresetovanie telefónu a potom sa spraví obnova prijatých správ alebo sa to stane aj samé (ale na dôvod som neprišiel). Ide o to ze telefón pokiaľ ma uložené nejaké číslo bez mena (teda nie je uložené v zozname ako kontakt) tak pri zálohe sms ale telefonátov android sám si pred to číslo dá predvolbu a uloží si ho na cloud ako kontakt, ale keď sa to vlákno obnoví z cloudu tak sa obnoví aj s tou pred voľbou a už sa to zmeniť nedá iba vytvoriť nové vlákno. Dopr dane číslo si priradiť ako kontakt tým pádom už nebude dávať v cloude predvoľbu. 

Zdieľať tento príspevok


Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!


Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.


Prihlásiť sa teraz

sidebar
 • Podobný obsah

  • Od kascakova.monika
   Dobrý deň prajem,
   môj telefón ukazuje sms stále ako odosiela sa. A však tomu, komu sa má doručiť bola doručená a to opakovane už aspoň 20 krát . SMS ku som už aj vymazala, napriek tomu sa doručí znova a znova adresátovi. Telefón som vypla, zapla, aplikáciu správy aktualizovala, vypla, zapla,..... problém sa tým nevyriešil. Radšej som si vypla telefón.
  • Od redw
   Zdravim, neviete mi poradit, mam Predplatenku a po kazdom hovore alebo odoslanej sms mi pride sms s textom "Svoju spotrebu mozete sledovat na https:/telekom......"  Je to strasne otravne a naviac uplne nelogicke - bud by ta sprava mala obsahovat aj informaciu o kredite - alebo by mala prist jednorazovo.
  • Od tomil6565
   Neviem z akého dôvodu, ale zo sim karty Telekomu neviem poslať sms správu. Vypisuje chybové hlásenie. Číslo centra správ mám správne. Služba sa volá..MT Professional plus classic. Ďakujem za každú radu.
  • Od frto975
   MagioGo na Samsumsung smart TV
   Ovladac k TV:  SAMSUNG BN59-01327B SILVER
   Ako sa dostat k hornemu menu kde su nahravky, program atd? Alebo ako sa inak dostat k nahravkam na MagioGO?
  • Od siposgergo2000
   POZOR. Objednanu sluzbu nie je momentalne mozne vyuzit na vasej SIM karte. Tato SMS je bezplatna...
   zdravim. Prečo nemôžem vyuzit ?
  • Od jakzia009
   Dobrý deň nejde mi volat hněď ako vytočím číslo mi napíše že hovor bol ukončený a tak isto je to aj pri prichadzajucich hovorov kde druhému napíše že hovor bol ukončený a ešte ani sms nejdu.