Sagemcom - samovoľne odpajanie zariadení od wifi

Otázka

• 0

Používam SAGEMCOM 5670

Mam s nim však niekoľko problémov 

1.samovolne odpaja zariadenia od wifi 

2. Zariadenia ktoré sú zázrakom stále v sieti sú neviditeľné pre ostatné.. Príklad.. Yamaha receiver je v sieti ale neviem na neho zdieľať nič z PC, laptopu ani mobilov 

3. Band steering som musel vypnúť Lebo ak bol zapnutý router sa samovoľne reštartovať 

Momentálne mám vypnutý band steering a bežia mi 2.4ghz aj 5ghz siete s vlastným SSID a heslami. Mam pripojené bežné zariadenia ako robotický vysávač, smart žiarovky, smart kamery, klimatizáciu, receiver atď... Cca 8 zariadení ktoré sa dookola odpajaju a niekedy sa im podarí pripojiť naspäť ale väčšinou to musím robiť manuálne... Je jedno ci je to 2.4ghz ale 5ghz robí v oboch sieťach... Káblové pripojenie je stabilné a aj rýchlosť je taka aká je garantovana cca 600mb. Skúšal som aj factory reset všetkých zariadení, forget network a reconnect, zmenu názvu sieti a hesiel, skúšal som zapojiť aj iné zariadenia s rovnakým výsledkom 

V sagemcome mam stále prázdne logy čiže nevidim ani záznam o tom kedy a ktoré zariadenie sa odpojilo.. Log je proste prázdny aj keď mam zvolené all devices a aj časové obdobie. 

Mate niekto podobný problém s týmto zariadením? 

Podotýkam ze doteraz som mal obyčajný Telekom huawei a všetko slapalo na 2.4ghz bez problémov 

Na linke ma operátor odbil ze podla testov je všetko v poriadku... Neviem asi vie na diaľku riešiť aj wifi a celkový problém no 😂 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

14 odpovedí na túto otázku

• 0

Je to premiovy šmejd. Švagrovi som riešil toto iste odpajanie zariadeni od wifi , Sony smart tv sa nepripoji atd. Tak som mu vypol wifi a zapojil Mikrotik zariadenia a už sa nič neodpája aj smart tv ide. A na infolinku volal niekolko krát a vždy povedali že je problém u neho. Tak riešenie dať si vlastný router .

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ja nie... Musim ho **piip** het do **piip** aj s celým telekomom a ich podporou a zapojiť si tam vlastný router 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Jednoducho treba na tom premiovom smejde vypnúť wifi a dať si zaň vlastný router alebo ho rovno prepnúť do bridge. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Mne to nikde neponúka možnosť Bridge... Na linke typek ani nechápal co to bridge je.... Nemám čas to riešiť ale raz nato príde a poletí oknom 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Tak potom preco ho dodavaju zakaznikom,ked je to smejd?

Niekto kompetentny by sa mohol vyjadrit k teme !

To som si mohol ponechat Huawei,s nim aspon neboli problemy.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Tak potom preco ho dodavaju zakaznikom,ked je to smejd?

Niekto kompetentny by sa mohol vyjadrit k teme !

To som si mohol ponechat Huawei,s nim aspon neboli problemy.

Lebo podľa nich funguje a problém je u zákaznika a v jeho zariadeniach 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Treba mu skúsiť povedať router bez wifi to možno pochopí alebo to pozrieť v menu ja som ho ešte neprepinali. A skúsil by som reset TV do výrobných nastavení po výmene svojho routru. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Vedľajšie vlákno 

IMG_20220519_175144.jpg

Skúšal som to a starší router co mam doma sa nechytil 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Hej podľa podpory oni majú vždy všetko v poriadku. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Skúšal som to a starší router co mam doma sa nechytil 

Meno heslo zadané dobre? Treba vydržať dlhšie môj tp link sa pripája asi pol minúty 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz

sidebar