Apple routre a Telekom optika

Otázka

• 0

Ahojte, vie mi prosim niekto napisat ako aktualne funguju routre od Applu pri optickom pripojeni? Par rokov dozadu od isteho casu prestali pracovat resp. sa nedokozali pripojit a to bol aj dovod odchodu z Telekomu. Zmenilo sa nieco? Idealne ak ma niekto aktualnu skusenost s AirPort Extreme... Dakujem za info.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

1 odpoveď na túto otázku

• 0

Mám aktuálne pripojený Airport Extreme (poslednú AC verziu) k "prémiovému" routru Sagemcom 5670 ako Wi-Fi access point a funguje korektne. Myslím, že je dokonca v režime router, lebo sa mi ho nechcelo prestavovať do brigde módu a riešiť všetky na to nadväzujúce problémy... Je tam síce problém s double NAT, ale mám všetko zapojené až za Airport Extreme (AE), okrem set-top boxu, samozrejme, a nepotrebujem  sa k tomu pripájať "zvonku", takže ma to netrápi. Pôvodný zámer bol sa zbaviť pomaly zastarajúceho AE a používať na Wi-Fi prístup "prémiový" Sagemcom, ale ukázalo sa, že napriek tomu, že je to funkčné riešenie, tak z hľadiska bezpečnosti nepoužiteľné... Napriek tomu, že som veľakrát nastavoval zabezpečenie Wi-Fi na WPA2/WPA3, po krátkom čase sa automaticky prepne na WPA/WPA2, čo podľa mňa nie je v poriadku a preto som Wi-Fi na Sagemcome úplne vypol a pripojil naspäť AE. Možno časom skúsim, či s tým niečo v rámci nejakého update firmwaru urobili alebo je to možno úmyselné(?).

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz

sidebar