V 50tis meste budem v roku 2022 bez internetu

Otázka

• 0

Kedy už konečne Telekom začne renovovať svoje siete aj v rámci rodinných domov nie len panelákoch? Bývam 5min od centra mesta Zvolen a som odstrihnuty od internetu. Rozvody sú tak staré že sá nedá zriadiť ani to najslabšie DSL o optike už snívame roky. Jediná možnosť je miestny provider s rýchlosťou z doby kamennej cez čo si môžete akurát tak citát noviny na nejaký stream aj Youtube vo vyššej kvalite zabudnite. Už len čakám roky čo bude skôr či Optika alebo 5G. Ide mesto Zvolen ulice Slnečná, 1.Mája, L.Novomestskeho, F. Kráľa, 9.Mája. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

9 odpovedí na túto otázku

• 1

Ahoj @Morfo333. Bola podana nejaka ziadost o rozsirovanie sieti? Ci uz zo strany samospravy alebo aj jednotlivcov v danych uliciach? Telekom ma momentalne v hladaciku miesta kde je maximalnde DSL technologia (teda chyba tam VDSL, Optika inych dodavatelov...). No treba sa ozvat, kludne posli svoj podnet, povedz aj blizkym v ulici/uliciach a kludne nech ju posle aj samosprava. Mozes tak urobit tu: https://www.telekom.sk/wiki/mapa-pokrytia

Dole pod mapou su k tomu moznosti. Vidiet tam aj ze nad tebou spominanymi ulicami je nejaka novovystavana stvrt (alebo sa tam stava) kde optika je (bola dokoncena v roku 2019). Mozno ti bude vediet viac povedat uzivatel @Mirko je to uzivatel ktory ti vie prezistit ci sa v tvojej lokalite planuje rozsirovanie sieti.

Editoval/-a Filipo21

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 1

Dobrý deň,

rozšírenie optiky do uvedených ulíc aktuálne nie je plánované.

Stotožňujem sa s vyjadrením kolegu @Filipo21, je potrebné podať podnet na rozšírenie pokrytia jednak z Vašej strany (ako klientov), a tak isto aj zo strany samosprávy (ak samospráva má záujem o budovanie optiky). 

Keby niečo, som Vám k dispozícii. 

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dobrý deň, ďakujem za odpovede, napíšem to troška rozsiahlejšie. O vybudovanie alebo rekonštrukciu DSL siete som žiadal už niekoľko krát na rôznych miestach. Aby si niekto nemyslel že tu len frflem ale nič som pre to neurobil. Tak ako prvé asi 3 roky do zadu v Telekom centre pri uzatváraní zmluvy (inej) mi ponúkli DSL internet na adrese - zobral som to. Po asi 10 dňoch mi volal technik že to nieje možné že rozvody sú staré že zmluva nieje platná. Bol som s tým aj v Telekome a povedal som že by som chcel internet nech to niekde zaevidujú alebo ako žiadosť nech to posunú ďalej. Potom asi rok na to som bol pred vianocami opäť v Telekome končil mi iný paušál a zase som sa prihovoril za internet že nech to niekde evidujú že by sme si určite dali aj TV aj Internet. Minulý rok (2020) keď začala Korona a ľudia pracovali viac z domu limity môjho internetu som pocítil naplno. Volal som na infolinku lebo som sa dozvedel že o pár ulíc ďalej kopú optiku že je v pláne aj naša ulica (štvrť) že nie. Internet išiel mizerne štvalo ma to až tak že som s touto prosbou oslovil aj mestského poslanca pána Kubiša ktorí je v meste Zvolen poslancom za mestskú časť kde bývam. Nakoniec sme mali asi 20min telefonát ale povedal že v tejto veci veľa nevie spraviť že to je na Telekome je to súkromná firma a oni si určujú kde vybudujú a kde nevybudujú svoje siete. Ale že nejaký podnet môže dať aj on ale že to nemá veľkú váhu že je to nakoniec aj tak na samotnom Telekome. Znovu som volal do Telekomu že chceme internet a že chcem podať podnet na vybudovanie siete dostal som adresu coverage@telekom.sk na ktorú som v Auguste 2021písal mail na ktorý bolo odpovedané že evidujú. Ešte v lete som sa raz pristavil pri chlapoch zo ZYRY ktorí budovali siet na ulici Strakonická, chlapi povedali že nevedia o tom že by sa mal robiť aj naša ulica a priľahlé že oni s tým nič nemajú oni mi nepomôžu. A čas beží a beží ide rok 2022 a ja mám po.... 30Mbps ktorý cez deň ide reálne tak do 5Mbps a na stream - hry a podobné veci môžem stále zabudnúť snáď raz . . .  (ešte doplním že za internet platím 20€ a kedže žijeme v staršom 2gen. dome o poschodie dole žije brat ktorý potrebuje tiež internet tak má vlastnú anténu a ďalších 20€ takže za 40€ máme tak 60Mbps cez deň + keď bol lockdown tak max. 10Mbps za 40€ to je fakt masaker hlavne keď počujem kamarátov čo maju 1000Mbps za smiešnych 20 či 25eur...)

Editoval/-a Morfo333

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@Morfo333 rozumiem tvojej frustracii. Poviem ti aj moj pribeh. Ja som posielal podnety kazdeho pol roka skrz mapu ktoru som ti poslal. Raz sa mi ozvali z Telekomu ci mam k tomu nejak viac info. Tak som zacal zhanat a davat dohromady dovody preco sa Telekomu oplati vybudovat tu lepsiu siet. Bavime sa o dobe cca 3 roky dozadu. Veci sa pomaly posuvali a v obci sme obdrzali "Suhlas s vybudovanim sieti FTTH". To nam prislo Q2 2020. Dodnes sa este s vystavbou nezacalo ale to su ine dovody takze to neber tak ze to vzdy takto dlho trva. V plane je tu budovanie R2 ktora pojde na pilieroch a tak sa dlho "dumalo" kadial pritiahnut optiku do obce aby sa nemusela prekladat potom co sa R2 zacne stavat.....

Je rok, ako hovoris, 2022 a ja mam 8/1 "papierovych" pretoze som 6km od ustredne. Ide to okolo 6-7mbps v nedelu/v najsilnejsom lockdowne to viac nejde ako ide. Takze komplet rozumiem tomu co hovoris a ver ze su na tom ludia horsie ako ty.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Este doplnim:

Optika je odomna 1,2km. A to si predstav ze tam byvaju ludia cez cestu ktory tu optiku nemaju a to su vzdialeny max 20m. 

Aby som nebol len pesimisticky, svetlo na konci tunela nam robi nariadenie EU kedy do (neviem akeho roku to teraz je) ma byt v kazdej domacnosti na slovensku dostupny 100Mbps internet, kablom!

Drzme si palce. Kludne posli ten podnet, napis tam dovody typu: Je rok 2022, objem dat na internete sa zvysuje, mame tu pandemiu kedy vela ludi pracuje z domu, tym padom potrebujes lepsi upload/download. Internetova televizia, streamy ktore idu na vysokych rozliseniach a na aktualnej rychlosti ich nie je mozne sledovat...

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Kedy už konečne Telekom začne renovovať svoje siete aj v rámci rodinných domov nie len panelákoch? Bývam 5min od centra mesta Zvolen a som odstrihnuty od internetu. Rozvody sú tak staré že sá nedá zriadiť ani to najslabšie DSL o optike už snívame roky. Jediná možnosť je miestny provider s rýchlosťou z doby kamennej cez čo si môžete akurát tak citát noviny na nejaký stream aj Youtube vo vyššej kvalite zabudnite. Už len čakám roky čo bude skôr či Optika alebo 5G. Ide mesto Zvolen ulice Slnečná, 1.Mája, L.Novomestskeho, F. Kráľa, 9.Mája. 

Nie si jediný a určite sa nájdu aj ľudia ktorí musia žiť s 4/0,5 programom lebo su ďaleko od ústredne. Nám nedávno bolo oznámené (október 2021) že sa u nás "má" budovať optika v roku 2022, (momentálne fičím na 15/1 aDSL) no ale ako píše @Filipo21 so svojím príbehom, vidím to aj na 2023 Q2. 😁

Editoval/-a matusik484

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@matusik484 ako ti to bolo oznamene? Dostal si do schranky suhlas s budovanim FTTH? Ak ano na papieri je aj kontakt na firmu ktora bude robit vykopove prace a tahat optiku. Mozes zavolat a spytat sa aka je situacia.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@matusik484 ako ti to bolo oznamene? Dostal si do schranky suhlas s budovanim FTTH? Ak ano na papieri je aj kontakt na firmu ktora bude robit vykopove prace a tahat optiku. Mozes zavolat a spytat sa aka je situacia.

No problém je v tom že papier mi do scránky neprišiel :D O 1 ulicu pred nami tam došiel do domov papier že či súhlasia s vybudovaním optickej pripojky uz na konci októbra ... Písal som už s Mirko-om že čo a ako a že vraj naša ulica bude pokrytá (pravdepodobne optikou po tel. stĺpoch). Myslím že na tej jednej ulici vopred sa na druhej strane vkladali chráničky do zeme ešte 2 roky dozadu tak tam staci asi len natiahnut kable a je to. Viac neviem

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz

sidebar
  • Podobný obsah

• Od martinkuchynek
      Dobrý deň, nejde mi zapnúť zdieľanie hotspotu. Vo vašej aplikácii, bolo že vás mám kontaktovať 
    • Od optikamno
      Dobrý deň, chcem sa opýtať kedy je v pláne už dať optický internet do dediny Michal na Ostrove v Trnavskom kraji. Nerozumiem že všetky okolité dediny majú optický internet ale tu stále nie je. Dokonca malá dedina Mierovo má optiku ale tu stále nič. Bol by som rád milý Telekom keby ste vedeli odpovedať.
    • Od DusanJarjabek
      Dobry den,
      prosim Vas, Trenčín-Záblatie je z časti pokryté optikou - všetky nové ulice majú prípojky, dokonca aj tie kde ešte nezačala výstavba. Zaujímala by ma ulica "Ku Kyselke", kde vzniká nová štvrť - je tam už celkom slušná kopa novostavieb - ako je to tam s internetom, je tam nejaký plán? Podľa vašej mapy pokrytia len (V)DSL 30 megabitovy..nie je v pláne optika alebo nieco rýchlejšie v tejto lokalite?

Ďakujem!
    • Od bercik
      Neviete kedy sa začne realizovať optická sieť na ul. Grobská Bernolákovo?