Spomalý opticky internet cez Wifi na polovicu pri merani rychlosti (download) ?

Otázka

• 0

Ahojte,

mám optický internet OptikNET ŠTART (download 50 MB/s , upload 10 MB/s), pri meraní cez speedmeter mi namerá download max. 20 MB/s, priemer okolo 18 MB/s a upload v pohode okolo 9 MB/s. Meral som to cez wifi cez stolný PC alebo aj telefon. Môže to cez wifi znížiť max. rýchlosť sťahovania na polovicu? 

wifi router mám svoj: TL-WR841N 300 Mbit/s  https://www.tp-link.com/cz/home-networking/wifi-router/tl-wr841n/

wifi USB adaptér: TP-Link Archer T2UH (Bezdrátové připojení 600 (433+150) Mbit/s se standardem 802.11ac) https://www.tp-link.com/cz/home-networking/adapter/archer-t2uh/

• vo vlastnostiach ethernetu wifi USB adapteru mi ukazuje rýchlosť 150 MB/s  ==== Ak by som mal net rýchlosťou OptikNET IDEÁL (350/70), tak wifi adapter mi nepovolí vyššiu rychlosť sťahovania ako 150 MB/s ??? Ak by som chcel zmenit na 5 GHz aby som mal max rychlost 433 MB/s , tak rátam že asi by som musel mať router s podporou 5 GHz sieťou aby mi to povolilo väčšiu rýchlosť ? 

Mám aj extender TP-Link TL-WA850RE, ktorý som umiestnil do spálne kde mám aj stolný počítač pre lepšie rozšírenie signálu lebo wifi router mám v obývačke čo je teda cez chodbu až ďalej miestnosť.

Čo by ste mi poradili? Kúpiť router s podporou na 5 GHz sieť + zvýšiť rýchlosť internetu na Optik Ideál (350/70) ak chcem sťahovať väčšie dáta alebo pozerať filmy na netlfixe, Magio GO apod. ? 

ďakujem za rady :)

Editoval/-a podracky.lukas

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

6 odpovedí na túto otázku

• 1

Ahoj, 300Mbit/s je teoreticka max rychlost 35MB/s (ktoru len tazko, ak vobec dosiahnes). To ze ti USB wifi ukazuje 150Mbit celkom sedi s tou rychlostou co mas. 150Mbit ~ 18MB/s. Skus pripojit PC/NB s kablom a vyskusaj. Mozes vyskusat kupit cen internet nejaky iny wifi AP s 802.11ac, ak nebudes spokojny do 14 dni vratis.

btw:
ak mozes vyhni sa extenderom. Znizuju rychlost o polovicu. Radsej natiahni ethernet kabel a pouzi dalsi wifi AP;
Koli netflixu & magio go, nemusis zvysovat rychlost. Tie mi idu v pohode aj na vdsl s pomalsou rychlostou ako mas ty teraz.
5GHz wifi nemusi byt vyhra, horsie prechadza cez steny

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ahoj, 300Mbit/s je teoreticka max rychlost 35MB/s (ktoru len tazko, ak vobec dosiahnes). To ze ti USB wifi ukazuje 150Mbit celkom sedi s tou rychlostou co mas. 150Mbit ~ 18MB/s. Skus pripojit PC/NB s kablom a vyskusaj. Mozes vyskusat kupit cen internet nejaky iny wifi AP s 802.11ac, ak nebudes spokojny do 14 dni vratis.

btw:
ak mozes vyhni sa extenderom. Znizuju rychlost o polovicu. Radsej natiahni ethernet kabel a pouzi dalsi wifi AP;
Koli netflixu & magio go, nemusis zvysovat rychlost. Tie mi idu v pohode aj na vdsl s pomalsou rychlostou ako mas ty teraz.
5GHz wifi nemusi byt vyhra, horsie prechadza cez steny

Tým pádom by to chcelo lepší wifi router ktorý pustí vacsiu rychlost pri 2.4GHz + aj wifi adapter aspon s 300 Mb/s pri 2.4GHz ? :)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Čo vravíš na:

wifi adapter: TP-Link Archer T4U Plus s kombináciou wifi routru TP-Link Archer C6 pripadne lepšieho routru TP-Link Archer AX50 ? 

vdaka

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Netflix 4K potrebuje 25mbps https://help.netflix.com/en/node/306

Možností je vždy viac, záleží čo ti lepšie sadne. 

Ak by sa ti dalo, skusil by som ten router potiahnuť viac do stredu domu alebo kúpiť ďalší ale prepojiť ho káblom alebo rovno napojiť pc na kabel?

Prípadne píšeš že máš ten extender v spálni, lepšie by mohlo byť keby bol niekde na "polceste" možno na tej chodbe? Skúšal si ho umiestniť tam? 

2.4ghz je pomalšia ale lepšie penetruje prekážky, než 5ghz. 

Vyskúšať  nastaviť na routri silnejší vysielací výkon? Prípadne roter so silnejsou anténou? 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Teraz pozeram na strankach telekomu a Start nie je 50MB/s ale 50Mbit/s co je dost velky rozdiel :D

Ako prve traba vyskusat ten kabel, ak po kabli das nieco priblizne tomu OptikNET ŠTART tak potom riesit wifi. Mozno pomoze inak umiestnit AP, ako pise Tataracik. Nepises ci si v byte alebo v dome. V byte mas okolo seba plno dalsich wifi, mozno by pomohlo zmenit kanal na iny. V kazdoim pripade by som vsetko s cim netreba hybat (PC, TV, ...) pripojil kablom.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

skusil som to napojit cez kabel a pekne mi to ukazuje 48 Mbps :)

Takže čo uvadzaju tie rychlosti tak su v Mbit? :D  50Mbit je cca 6,25 MB/s ? 

Tak asi to vymyslím tak, že keď budem niečo sťahovať väčšie tak to napojim priamo na kabel a pojde to tak ako to má isť :) takže diky za radu chalani, ušetrili ste mi peniaze na wifi adapter alebo novy router :) :D

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz

sidebar
  • Podobný obsah

• Od optikamno
      Dobrý deň, chcem sa opýtať kedy je v pláne už dať optický internet do dediny Michal na Ostrove v Trnavskom kraji. Nerozumiem že všetky okolité dediny majú optický internet ale tu stále nie je. Dokonca malá dedina Mierovo má optiku ale tu stále nič. Bol by som rád milý Telekom keby ste vedeli odpovedať.
    • Od Robertt78
      Dobrý deň, 
      Vedel by niekto poradiť, kde by som sa mohol dopátrať ku nejakému kontaktu (asi z Telecomu), kde by mi vedeli povedať termín už naplánovanovaného aj schváleného projektu dokončenia optickej sieťe v konkrétnej dedine (okolie Trnavy).
      U nás na OU, majú "územné rozhodnutie o umiestnení stavby", ale nevedia termín realizácie, pretože to rieši priamo Telecom. V rozhodnutí je síce kontakt na pani, ktorá ho vypracovávala, ale ani ona nevie termín realizácie (rozhodnutie má platnosť 3 roky). Na telefonickej zákaznickej linke telecomu taktiež nemajú takéto informácie Priamo na pobočke Telecomu tiež nevedia poradiť. Presnejší termín by som potreboval vedieť z dovodu mojej plánovanej rekonštrukcie parkoviska pred domom. Keďže trasa optiky prechádza cez budúce parkovisko, rád by som nejako zosúladil moje výkopové práce s tými plánovanými od Telecomu.
      Vie niekto poradiť, kam by sa dalo zavolať ohľadom bližšieho termínu?

ďakujem.
      R.
    • Od trungeladam
      Dobrý deň , chcel by som sa spýtať že kedy bude optický internet vo Viničnom na ulici Lipová . Podľa zmluvy ktorú sme podpisovali bol naplánovaný na rok 2021 ale nič sa neudialo . Za skorú odpoveď ďakujem . 
    • Od Bushman255
      Dobrý deň, chcel by som sa opýtať ohľadom plánovaného pokrytia v mestskej časti Demänová, ktorá spadá pod mesto Liptovský Mikuláš. Rovnakú otázku som sa pýtal približne pol roka dozadu, tak by som rád počul, že sa niečo od vtedy zmenilo. V mojom prípade by šlo o adresu Odbojárska 100. Ďakujem za akékoľvek informácie.
    • Od raidermantv
      Dobrý deň,
      mohol by som poprosiť o preverenie stavu realizácie optickej siete v obci Terany.
      Ďakujem!
    • Od Danccion
      Dobrý deň,
      rád by som sa informoval o predpokladanom termíne pre pripojenie Bánovej - Žilina na optické vlákno.
      Viem, že sa táto téma rieši od 2019 no stále nemáme nové správy. Jedná sa mi konkrétne o ulicu Osvety. 
      Ďakujem